B3 VR6 ´92 - sviti ABS a nejde posilovac brzd

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

B3 VR6 ´92 - sviti ABS a nejde posilovac brzd

Příspěvek od Davwe »

Kluci mam problem, psal jsem to uz do servis a pomoc, ale jaksi na me vsichni serou :)

Rovnou rikam, ze pri napichnuti na VAG auto nekomunikuje :( Jedu, vse funguje ABS nesviti. V prubehu jizdi se rozsviti ABS, auto stale brzdi dobre, ale jakmile zastavim, chcipnu to a znovu nastartuju, tak ABS stale sviti a prestane jit posilovac brzd, tudiz musim slapnout fakt na krev aby to brzdilo. Kdyz necham auto stat pres noc, rano nastartuju a vse ok. Odjizdel jsem na dovolenou (letadlem :lol:), odpojil jsem baterku. Pak jsem zjistil ze si jeste pro neco potrebuju skocit do kanclu tak jsem pripojil baterku a ABS svitilo. Po nastartovani u kanclu opet nesel posilovac brzd. Stane se to cca 1x za 14 dni. A ted mam hruzu, ze az prijedu z dovoleny tak to nebude fungovat a ja potrebuju hned ten den udelat Praha-Kyjov-Praha, tzn. 600km :) Neresil jste nekdo podobny problem? Ma vliv treba mrtvy cidlo na funkci celyho posilovace brzd? Nebo kde muze byt zakopany pes? Auto uz si nechci dlouho nechat, tudiz se mi nechce preventivne menit vsechny cidla ABS abych zjistil ze to tim neni :( Nekdo mi rikal ze kdyz nefunguje cidlo, tak to spadne do nouzaku a nebrzdi. Coz mi prijde trochu divny a hodne nevychytany. Dalsi clovek mi zas rikal ze nefunkcni cidlo znamena pouze nefunkcnost ABS, nikoliv posilovace.

Da se cidlo ABS nejak promerit? Ch jo, auto je v paradnim stavu, slouzi mi uz dlouho skvele, ale tohle me trapi :( Co bych dal za to aby tam to ABS nebylo.

Je mi divny, ze kdyz se tam tahle zavada projevi, tak pri delsim stani, treba pres noc, je to rano vse ok. Nechci na to spolehat az pojedu 300km na otocku.

Kdyby chtel nekdo vymenit B3 VR6 za Golf 3 VR6 s doplatkem tak bych se asi nebranil. Asi pujdu zas do veruny, ale chci neco mensiho, obratnejsiho :)

Uživatelský avatar
Passatvr6
Závodník
Závodník
Příspěvky: 601
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Horoměřice Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: B3 VR6 ´92 - sviti ABS a nejde posilovac brzd

Příspěvek od Passatvr6 »

Zdar,taky mi občas vynechávalo ABS a brzdilo si jak chtělo :) ,tak sem vyměnil čidla a od tý doby je to O.K. :wink:

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: B3 VR6 ´92 - sviti ABS a nejde posilovac brzd

Příspěvek od Davwe »

Passatvr6 píše:Zdar,taky mi občas vynechávalo ABS a brzdilo si jak chtělo :) ,tak sem vyměnil čidla a od tý doby je to O.K. :wink:
Taky ti nefungoval posilovac? Co stoji cidlo? :)

Uživatelský avatar
Passatvr6
Závodník
Závodník
Příspěvky: 601
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Horoměřice Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: B3 VR6 ´92 - sviti ABS a nejde posilovac brzd

Příspěvek od Passatvr6 »

posilovač fungoval, ale občas sem musel vynaložit víc síly než obvykle, hlavně při častém brždění ve městě.Tobě nefunguje VAG, mě právě VAG ukázal vadný čidlo ABS a bylo po problému, jinak co stálo si už nepamatuju přesně, měnil sem více dílů 8),myslim že okolo 1000,- :?: :idea:

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: B3 VR6 ´92 - sviti ABS a nejde posilovac brzd

Příspěvek od Davwe »

tak jsem se prave na corrado-clubu docetl toto: "Pokud je nektere cidlo spatne, cele ABS se vyradi z bezpecnostnich duvodu z provozu a brzdy bezne brzdi jako auto s posilovacem." Jenze me to prave brzdi bez posilovace :( nechapu to, je mi divny jak se to chova... ze by problem v celem posilovaci?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B3 VR6 ´92 - sviti ABS a nejde posilovac brzd

Příspěvek od majkl1 »

Jednoduše, někde ti utíká podtlak mezi vývěvou a posilovačem. Je možný, že po zahřátí motoru nějaká naprasklá hadice změkne teplotou a začne to ucházet festovně a v tu chvíli seš bez posilovače. Projdi - vývěvu a hadice od ní až k posilovači. Nastartuj studenej motor a zdechni ho. V posilovači bys měl mít podtlak. Hejbej s jednotlivejma hadicema. U nějaký to bude syčet. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
slausek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod kopcem u lesa
Kontaktovat uživatele:

Re: B3 VR6 ´92 - sviti ABS a nejde posilovac brzd

Příspěvek od slausek »

napadlo mě to samý jako majkla, jedině podtlak, a na to návaznost kontrolka abs, obráceně předpokládám, že nee, protože jak u G60 když se mi rozsvítila chyba na abs, tak posilovač normálně fungoval, stejně to dělá i na jinejch autech, kde prodblém s abs vzniknul.
ex B3 G60 variant syncro
ex B3 variant 1,8
B3 sedan 1,8
B5,5 variant TDi

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: B3 VR6 ´92 - sviti ABS a nejde posilovac brzd

Příspěvek od Davwe »

Ale tam zadny podtlaky nejsou. :) Neni to klasickej podtlakovej posilovac s vyvevou, ale nejakej elektrohydraulickej srac viz. foto
Přílohy
P1000698.jpg

Uživatelský avatar
pikachuxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 452
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: B3 VR6 ´92 - sviti ABS a nejde posilovac brzd

Příspěvek od pikachuxxx »

u B3 pokud prestane fungovat abys tak auto skoro nebrzi. posilovac totiz nefunguje a zadny externi jako ma treba G3 nebo B4 to nema. samozrejme, ze vadne cidlo muze tuhle zavadu zpusobit. pokud to ale nedokazes napichnout, tak nezjistis ktere je to cidlo. cidlo nove stoji do 500kc. co je ste muzes zkusit, je ocistit poradne vsechny cidla.

Uživatelský avatar
SpeedyJ
Pilot
Pilot
Příspěvky: 720
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: B3 VR6 ´92 - sviti ABS a nejde posilovac brzd

Příspěvek od SpeedyJ »

pokud nemas ABS s EDS, coz poznas podle kodu ridici jednotky pod zadni sedackou (s EDS je 535 907 379 F) tak nacist nepujde, jelikoz krome jiz zmineny ECU s EDS diagnostiku nemeli.

Pak by jsi to mel prenechat nekomu kdo vi jak zavadu najit, podle toho co popisujes mi pripada, ze ti odchazi motor co vyrabi pracovni tlak.
Opravuji Climatronic Golf 3/4, Passat B3/4/5,T4, Sharan ... (možnost starších dílů)

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: B3 VR6 ´92 - sviti ABS a nejde posilovac brzd

Příspěvek od Davwe »

Heled neresim, auto jsem uz prodal i se zavadou :D

Uživatelský avatar
habik.b
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.01.2008 20:09
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Re: B3 VR6 ´92 - sviti ABS a nejde posilovac brzd

Příspěvek od habik.b »

Když už se tu řeší ABS, mám vadné PP čidlo, už mám i nové. Po výměně budu muset někam aby mě napíchli nebo se vzpamatuje sám?

Uživatelský avatar
abcd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: B3 VR6 ´92 - sviti ABS a nejde posilovac brzd

Příspěvek od abcd »

chce to vymazat chybu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“