Pomoc: Zhasnuti osvetleni budíkú a osvětlení ventilace!

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tuca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Pomoc: Zhasnuti osvetleni budíkú a osvětlení ventilace!

Příspěvek od Tuca »

Ahoj vsem,
nevím přesně kdy a jak, ale najednou mi zhaslo podsvícení budíků a ovládání ventilace. Přes den mi to nějak nevadí, ale večer to není ono. :-) Zkoumal sem pojistky (pozice 16?) , ale v pořádku a bzučící relé někdy bzučí a nškdy se mu nechce. Veškeré kontrolky na budíkách normálně fungují. Jde opravdu jen o to zelené podsvícení/nasvícení. Nevíte někdo na co bych se měl zaměřit? Nepotkalo vas to někoho v minulosti taky?

Za každou radu budu vděčnej.

PS. není mezi Váma šikovnej autoelektrikář v Praze? :-)

Passat Variant B4 1,8i 66kW

Uživatelský avatar
slausek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod kopcem u lesa
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc: Zhasnuti osvetleni budíkú a osvětlení ventilace!

Příspěvek od slausek »

co regulátor jasu osvětlení? třeba u mě má mezery kdy nesvítí nic, občas se mi stane, že při rozsvícení světel zavadim o kolečko a nesvítí mi nic, jak to vrátím zpátky už běží ok...
ex B3 G60 variant syncro
ex B3 variant 1,8
B3 sedan 1,8
B5,5 variant TDi

Uživatelský avatar
Tuca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Pomoc: Zhasnuti osvetleni budíkú a osvětlení ventilace!

Příspěvek od Tuca »

slausek píše:co regulátor jasu osvětlení? třeba u mě má mezery kdy nesvítí nic, občas se mi stane, že při rozsvícení světel zavadim o kolečko a nesvítí mi nic, jak to vrátím zpátky už běží ok...
Ahoj,
dik za tip. Zkusim projet cely rozsah intenzity osvětlení a uvidíme. Dam vědět. Nahodou nějakou souvislost s tim bzučakem zapomenutych rozsvicenych světel to nemůže mít? Jednou zabzučí a pak pak se opozdí a tak :-).

Uživatelský avatar
Tuca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Pomoc: Zhasnuti osvetleni budíkú a osvětlení ventilace!

Příspěvek od Tuca »

Tuca píše:
slausek píše:co regulátor jasu osvětlení? třeba u mě má mezery kdy nesvítí nic, občas se mi stane, že při rozsvícení světel zavadim o kolečko a nesvítí mi nic, jak to vrátím zpátky už běží ok...
Ahoj,
dik za tip. Zkusim projet cely rozsah intenzity osvětlení a uvidíme. Dam vědět. Nahodou nějakou souvislost s tim bzučakem zapomenutych rozsvicenych světel to nemůže mít? Jednou zabzučí a pak pak se opozdí a tak :-).

Tak sem to zkusil a nic se neděje. Točil sem kolečkem jak jen to šlo a nic. :-(

Uživatelský avatar
Maharadza
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1306
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc: Zhasnuti osvetleni budíkú a osvětlení ventilace!

Příspěvek od Maharadza »

Zeptám se možná blbě, ale díval jsi se na žárovku nebo diodu, která to podsvícení tvoří a tím, že je game over se přerušil i obvod a proto nesvítí i ventilace? :thk: :wink:
Passat Variant B4 1,9 TDi 81Kw - MÉ DRUHÉ JÁ => http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... &start=285" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tuca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Pomoc: Zhasnuti osvetleni budíkú a osvětlení ventilace!

Příspěvek od Tuca »

Ahoj,

vyřešeno, nešel proud do celého obvodu k budíkům a ventilaci. Důvod: přelomený drát za pojistkovou skříní!

tak už zase svítím a hlavně vidím v noci na budíky kolik jedu :-)

Mějte se a diky za radu.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“