elektrika - zapalovac

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
cernohom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 24.02.2006 21:02

elektrika - zapalovac

Příspěvek od cernohom »

Potreboval bych poradit, mam v kufru vyvedeny 12V zapalovac a potrebuju to udelat tak, aby po vypnuti moturu prestal fungovat.
Kdyz jsem hledal neco na foru, tak jsem to nasel, ale ted to zaboha nemuzu najit, jestli opakuju nejaky tema, tak se omlouvam.

Diky za rady:)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: elektrika - zapalovat

Příspěvek od Bastard »

Tam je 12V stálejch, tzn asi nejschůdnější řešení podle mě - dát dozadu relé a ovládat ho nově nataženým kabelem napojeným na nějakou svorku, na které je 12V jenom při běhu motoru.

Uživatelský avatar
cernohom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: elektrika - zapalovat

Příspěvek od cernohom »

Bastard píše:Tam je 12V stálejch, tzn asi nejschůdnější řešení podle mě - dát dozadu relé a ovládat ho nově nataženým kabelem napojeným na nějakou svorku, na které je 12V jenom při běhu motoru.
Slo by to napojit na nejaky drat ze zadniho svetla? O zadnem blizsim dratu nevim.
Napojeny by byl jen transmitter(pro tuto chvili nejjednodussi reseni) - takze zadna velka zatez.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: elektrika - zapalovat

Příspěvek od Bastard »

cernohom píše:
Bastard píše:Tam je 12V stálejch, tzn asi nejschůdnější řešení podle mě - dát dozadu relé a ovládat ho nově nataženým kabelem napojeným na nějakou svorku, na které je 12V jenom při běhu motoru.
Slo by to napojit na nejaky drat ze zadniho svetla? O zadnem blizsim dratu nevim.
Napojeny by byl jen transmitter(pro tuto chvili nejjednodussi reseni) - takze zadna velka zatez.
Tak když se spokojíš s tím, že ti to bude hrát jenom při rozsvícenejch světlech, tak proč né. Podle mě to není vůbec těžkej úkol, to bys mohl zvládnout i sám, bez zdejší poradny. Tím tě samozřejmě nevyháním :wink:

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrika - zapalovac

Příspěvek od Tomášek »

co to je transmitter?? jinak zapojovat neco aby to fungovalo jen kdyz svitis, je podle me blbost.. natahni tozepredu od neceho co funguje se zaplym klickem...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: elektrika - zapalovac

Příspěvek od Bastard »

To je věc, kterou píchneš do MPtrosky a ta ti hraje v rádiu pak pomocí příjmu z antény. Tzn. nepotřebuješ rádio s USB portem nebo AUX vstupem. Na aukru toho sou 3 :gey: Nebo http://search.seznam.cz/?q=fm+transmitter&mod=f&sug=1

Uživatelský avatar
cernohom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: elektrika - zapalovac

Příspěvek od cernohom »

Jasne, diky...elektrika me nikdy moc nesla :(

Jinak spis cekam, jestli nekdo poradi na tu packu tempomatu...ale to uz je v jinem tematu

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: elektrika - zapalovac

Příspěvek od gregi »

Tomasek píše: Zapojovat neco aby to fungovalo jen kdyz svitis, je podle me blbost.. natahni tozepredu od neceho co funguje se zaplym klickem...

Dle mého názoru je to nejsnazší a nejrychlejší řešení díky trvalému svícení . Pokud máš vyřešeno automatické rozsvěcení , tak kolik času ztrávíš v autě s vypnutým klíčkem :?:
Pokud by jsi chtěl do budoucna dělat nějakou hudbu , tak by však stálo zato táhnout to rovnou od rádia ( pokud nebudeš používat zásuvku k ničemu jinému :P ) . Relé , troška drátků , nějaký čas a máš vychytávek :P .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

moretti

Re: elektrika - zapalovac

Příspěvek od moretti »

hoj

já mám úplně dobrej nápad :D

natáhni si z rádia kabel co je na automatickou anténu...ten si natáhni dozadu protože se ti bude hodit později až budeš mít vzadu zesík...takže to akorát dáš paralelně s relátkem kterym budeš spínat ten stálej proud...díky tomu ti bude ten transmiter pod proudem jen když bude zaplý rádio...a jak říkám pak to použiješ i pro zapínání zesíku (svorka REM)

čili 2 v 1... navíc nej protože nemusíš na nic myslet...protže ani jedno z těch dvou věcí nepotřebuješ když je rádio vyplý :D

čusky

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“