Ventilátor topení jo i ne

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
habik.b
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.01.2008 20:09
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení jo i ne

Příspěvek od habik.b »

Přesně tak jak Ti to tu píší všichni, na b3 jsem musel rozebrat ten přepínač a přihýbat všechny kontakty a na Peugeotu byl v háji předřadný odpor

Uživatelský avatar
jenicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha

Re: Ventilátor topení jo i ne

Příspěvek od jenicek »

prosim o pomoc :oops:
nechci zakladat novy tema, snad se nebudete zlobit kdyz budu moc ot.....
utrhl se me drat a zkratoval. nevim k cemu slouzil, byl pridelanej tou vw cokoladou tady na tom cernozlutym dratu od zapalovani. je to foceny po sundani krytu pod volantem zespoda.
nebylo to naky podsviceni??

jo jeste sem zapomnel, ze mel modrou buzirku na sobe
Přílohy
P1010880.JPG

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Ventilátor topení jo i ne

Příspěvek od gregi »

Jesti se nepletou moje elektrické základy , tak je to kabel od spínací skříňky ke starteru . Jen nevím , k čemu se tam mohl někdo napojit , ovšem pokud nemáš do auta namontovanej odloženej start :?:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení jo i ne

Příspěvek od Tomášek »

gregi píše:Jesti se nepletou moje elektrické základy , tak je to kabel od spínací skříňky ke starteru . Jen nevím , k čemu se tam mohl někdo napojit , ovšem pokud nemáš do auta namontovanej odloženej start :?:
co je odlozenej start? 8O

Uživatelský avatar
jenicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha

Re: Ventilátor topení jo i ne

Příspěvek od jenicek »

gregi píše:Jesti se nepletou moje elektrické základy , tak je to kabel od spínací skříňky ke starteru . Jen nevím , k čemu se tam mohl někdo napojit , ovšem pokud nemáš do auta namontovanej odloženej start :?:
a cim je napajeny osvetleni v tom prostrednim kolecku na regulaci teploty? ja sem ho nasel utrhlej v tech mistech prave a vedou me jenom dva draty do toho ovladani topeni a ty jsou na osvetleni popelniku myslim :?: :?:

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení jo i ne

Příspěvek od s4wyer »

Tomášek píše: co je odlozenej start? 8O
ty taky nevíš? já se nechtěl ptát, protože jsem si myslel že to je něco bežnýho a akorát bych se ztrapnil
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení jo i ne

Příspěvek od s4wyer »

Tomášek píše: co je odlozenej start? 8O
http://www.rady-testy.cz/co-je-to-odlozeny-start-" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
Sanour
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 15.07.2008 07:15
Bydliště: Praha/Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení jo i ne

Příspěvek od Sanour »

Ještě k tomu ventilátoru a předřadnému odporu...
Včera se mi ho podařilo vyoperovat (kurvoval jsem u toho na celej Terezín, protože to bylo přilepený jakýmsi bazmekem a ještě to má takovej divnej mechanismus vyndavání) a málem mi vypadly oči... čekal jsem, že to bude nějakej tištěnej spoj nebo cokoliv jinýho, ale že to bude takovýhle UFO, to jsem nečekal.... nakonec jsme zjistili, že byla jenom přetavená topná pojistka, po výměně ventilátor jede jako zamlada...
Jak vypadá předřadný odpor u vás, pokud jste ho někdo měli vymontovanej???
Přílohy
odpor
odpor
Obrázek
Jezdím za Obrázek

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Ventilátor topení jo i ne

Příspěvek od gregi »

jenicek píše:
gregi píše:Jesti se nepletou moje elektrické základy , tak je to kabel od spínací skříňky ke starteru . Jen nevím , k čemu se tam mohl někdo napojit , ovšem pokud nemáš do auta namontovanej odloženej start :?:
a cim je napajeny osvetleni v tom prostrednim kolecku na regulaci teploty? ja sem ho nasel utrhlej v tech mistech prave a vedou me jenom dva draty do toho ovladani topeni a ty jsou na osvetleni popelniku myslim :?: :?:

Osvětlení je vedené od vypínače světel přes rozvětvení nad pojistkovou skříňkou k jednotlivým spotřebičům . Rozvod je šedo-modrým drátem tak třetinového průřezu oproti starteru . Jde o to , co se dělo a kdo a jak zručný byl . S ohledem na napětí pouze při startu je možné , že někdo hledal ukostření a chytil se prvního drátu který vyděl . Díky té nacvakávací sponě máš jistotu , že originál to není . To je jen pomůcka pro "líného" elektrikáře , neboť je to jen možný zdroj problémů do budoucna díky možným přechodovým odporům při uvolnění , vniknutí vody , atd. .

Pokud Ti pak přestalo pracovat osvětlení ovládání topení , tak zkus změřit napájení a zkontrolovat žárovku . Napájení samozřejmě myšleno tak , jestli tam jde plus a jestli tam je kostra , ne že tam není napětí mezi svorkami a tím končit :wink:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Ventilátor topení jo i ne

Příspěvek od gregi »

Tomášek píše:
gregi píše:Jesti se nepletou moje elektrické základy , tak je to kabel od spínací skříňky ke starteru . Jen nevím , k čemu se tam mohl někdo napojit , ovšem pokud nemáš do auta namontovanej odloženej start  :?:
co je odlozenej start?  8O
Pokud máš alarm , který pracuje v reálném čase , tedy ví kolik je hodin , tak si nastavíš start v požadovanou hodinu a auto se Ti samo nastartuje , ohřeje a začne pracovat topení , pokud ho nastavíš :P . Je to takový přihřívač , ale přes motor . Alarm si sám odjistí možnost startu , vypne střežení interieru a pokles napětí , zůstane tedy funkční střežení vnější části vozidla .

Pak máš ještě možnost vzdáleného startu , ale tam je problém , že nesmíš mít zapnutý alarm . Ten by Ti blokoval start , začal by křičet poklesem napětí atd.

U obojího je nutné , aby jsi neměl zařazenou rychlost , pak nebude ani teplo , ani část vozidla , která je na straně zařazené rychlosti :mrgreen:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
jenicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha

Re: Ventilátor topení jo i ne

Příspěvek od jenicek »

gregi diky moc 8)

ty odpory se vyndavaj tak, ze se zatlaci tady na ty packy nahoru a na ten cernej plast v kterych jsou se zatlaci dolu. nejdriv jednu packu pak druhou, obe najednou se mi nepodarili vyndat.
pak uz to z tech hornich jenom vyhaknes
jinak mam uplne stejny odpory.
kdyz se mi nejakej odpor vy*urvi, daj se udelat podomacku? v cem jsou zataveny ty odpory, predpokladam, ze to je nejaka termoizolace?
Přílohy
P1010895.JPG

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Ventilátor topení jo i ne

Příspěvek od gregi »

Nemáš zač , když můžu , pomůžu :wink:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“