Radiator Topení B3

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
raxis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Radiator Topení B3

Příspěvek od raxis »

Zravim.
Potřeboval bych radu ohledně výměny radiatoru topení.
Někde mi začla unikat voda tak jsem provizorně zaslepil okruh vody, ale z přicházející zimou už musím jednat. Zkoušel sem se tam dostat, ale nejsem si vůbec jistej co všechno bude zapotřebí rozebrat, kdyby se našel někdo kdo má s tímto problémem zkušenost byl bych vděčnej za jakoukoliv rady či foto..
Díky

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Radiator Topení B3

Příspěvek od Passta »

Musíš sundat dolů palubovku, aby ses k němu dostal. Btw. s4wyer to měl dokonce někde nafocený a pěkně popsaný :wink:
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Radiator Topení B3

Příspěvek od s4wyer »

Passta píše:Musíš sundat dolů palubovku, aby ses k němu dostal. Btw. s4wyer to měl dokonce někde nafocený a pěkně popsaný :wink:
já to najdu pánové :)
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Radiator Topení B3

Příspěvek od s4wyer »

Tak jsem to našel :)

popsaný to až tolik není, ale můžu ti to zkusit jednoduše říct - musíš oddělat volant (lihovkou si poznač jak byl nasanezenej ať ho pak nemáš křivě), budíky, vyšroubovat veškeré výdechy topení, celej kastlík před spolujezdcem, středovej tunel před řadící pákou

pak povolíš šrouby na krajích přístrojovky (na každém boku jsou tuším 2 a pak jsou ještě 2 zevtniř přístrojovky jakoby tam kde je ovládání topení - je to přišroubovaný k takovým kovovým packám)

pak už přístojovku tuším nedrží vůbec nic, akorát jsou v ní nahoře jakoby za budíkama (skoro až pod sklem) zacvakaný kabely v takových svorkách, dají se rozdělat, ale mě asi 2 praskly :-D

kdyby to ještě něco drželo tak povolit, ale myslím že víš šroubů jí fakt nedrží, normálně jí pak sundáš a bude tam od středovýho tunelu do prava těleso topení (směrem do prava je radiátor topení, výparník (v případě klimy) a ventilátor), to je potřeba vytáhnout směrem k tobě dovnitř...drží ho 2 šrouby, který povololuješ z motorovýho prostoru, je to svinská práce, ale s trochou trpělivosti to jde :-) ) jakmile to odděláš a vytáhneš směrem k sobě, tak pak nahoru vytáhneš radiátor topení, doporučuju to těleso vyndat celý a vylít vodu, možná v něm nějaká ještě bude

montáž je opačným postupem :-D

ALE pozor jestli máš klimatizaci, tak k výparníku povedou z motorovýho prostoru 2 hadice, nevím jak moc ti dovolí jejich dýlka abys vytáhnul to topení k sobě, já jsem při tý příležitosti rušil klimu, takže jsem je normálně odšrouboval...ještě teď cítím tu dávku vitamínů v podobě freonu když si na to vzpomenu :lol:

na fotkách jsem zakreslil polohy šroubů a radiátoru :) zbytek si můžeš prolézt v mém starém vlákně

:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... i%C3%A1tor
Přílohy
02-08-07_1839.jpg
02-08-07_1840.jpg
02-08-07_1931.jpg
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Radiator Topení B3

Příspěvek od s4wyer »

na poslední fotce jsou vidět pod sklem takový 2 bílý otvory, přístrojovka má na sobě takový .... (nevím jak to nazvat) který do toho zasuneš, ty ...... (furt nevím) možná můžeš zkusit něčím omotat (třeba nějakým těsnícím materiálem) a přístrojovka by ani nemusela vrzat...mě to chvíli po složení vrzalo, teĎ už je to cajk

btw. po složení je potřeba odvzdušnit chlad. oběh motoru, a hodně top, abys radiátor "vypálil" a připrav se na to, že to bude šíleně smrdět

jinak se toho nemusíš bát, zdá se to jako hodně práce, ale není, když víš co a jak tak sundaný to máš za 3 hodinky, zptáky tak 4-5 .... já to dělal s tátou 2 dny (celkem 20 hodin) doma na zahradě, ale bylo by to rychlejší, kdybych věděl co a jak...teď už bych se toho nebál
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
raxis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Radiator Topení B3

Příspěvek od raxis »

Tak díky za rady... Teď fakt nevim jestli na to mám chuť...
Nooo Pokusim se to něják dát dokupy, ale přece jen bych snad radši vyříznul díru v motorový přepážce a vlez tam od tamtud.. Tohle vypadá hrůzostrašně... 8O 8O 8O
Ale jinak díky :D :D :D

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Radiator Topení B3

Příspěvek od s4wyer »

fakt se toho neboj, hrozný to je když nevíš co tě čeká...ty už to víš :wink:
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

sapazi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.01.2008 22:20
Bydliště: Zrnětín
Kontaktovat uživatele:

Re: Radiator Topení B3

Příspěvek od sapazi »

Jestli ses do toho ještě nepustil tak tě trochu postraším- mě prasknul radiátor za jízdy, potmě v rychlosti kolem stovky na dálnici. Parádní zážitek- ve vteřině byla pára po celým autě, navíc hnusná pára od fridexu, usadila se na skle a na brýlých takže jsem neviděl nic ani když jsme stáhli okna. Docela mizerná situace, tak si dej radši radiátor do kupy dřív než tě to potká.

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: Radiator Topení B3

Příspěvek od golfgti16vv »

ja už jsem si radiator taky mnenil a přistrojovku jsem nevyndaval je to zbytečna prace stači pouze vyndat prostředni tunel a ovladani topeni odkladaci přihradku v pravo a tu zaviraci schranku max. ješta povolit na stranach pak už jde topeni v poho ven podotknu jen že nemam klimu a delal jsem to 2 hodiny

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Radiator Topení B3

Příspěvek od s4wyer »

golfgti16vv píše:ja už jsem si radiator taky mnenil a přistrojovku jsem nevyndaval je to zbytečna prace stači pouze vyndat prostředni tunel a ovladani topeni odkladaci přihradku v pravo a tu zaviraci schranku max. ješta povolit na stranach pak už jde topeni v poho ven podotknu jen že nemam klimu a delal jsem to 2 hodiny
to bych opravdu chtěl vidět jak to dostaneš tímhle způsobem ven, i v servisu ti sundaj celou přístrojovku (ověřeno u majkl1), to těleso topení nikdy nemůžeš vytáhnout tím způsobem jak říkáš. Nebo mě pomocí fotek přesvědč o opaku
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Radiator Topení B3

Příspěvek od Passta »

Taky bych byl rád, kdyby mě mohl někdo přesvědčit že u B3 to jde bez sundání palubovky. Pán je zřejmě gynekolog :wink:
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Radiator Topení B3

Příspěvek od s4wyer »

Passta píše:Taky bych byl rád, kdyby mě mohl někdo přesvědčit že u B3 to jde bez sundání palubovky. Pán je zřejmě gynekolog :wink:
to nikdy vytáhnout takhle nepůjde...protože:

abys tahal dopředu tu část kde je radiátor (levá strana) - nesmysl, vadí ty 2 kovový packy na přichycení palubky

abys vytáhnul část ke je ventilátor (pravá strana) - další nesmysl, vadí přístrojovka, nevěřím že pouhé její povolení pomůže

abys zastrčil celé těleso topení směrem nalevo (za radiátorem) a umožnil tak vytáhnutí pravé části (ventilátorem napřed) tělesa topení - není dost místa

pokud neuvidím fotky tak neuvěřím
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: Radiator Topení B3

Příspěvek od golfgti16vv »

panove tak klidne přijedte a udelam to na počkani kdybych to nedelal tak to netvrdim stejne jako u 2 golfa mi to malokdo veři to jde stejnym zpusobem je třeba vedet jak na to tak kdo přijede prvni ?

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Radiator Topení B3

Příspěvek od s4wyer »

golfgti16vv píše:panove tak klidne přijedte a udelam to na počkani kdybych to nedelal tak to netvrdim stejne jako u 2 golfa mi to malokdo veři to jde stejnym zpusobem je třeba vedet jak na to tak kdo přijede prvni ?
u golfa 2 tomu věřím, ale u B3 ne, neplést koně s baňama

se mnou nepočítej, já si to vyměnil sám ;-)
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: Radiator Topení B3

Příspěvek od golfgti16vv »

s4wyer píše:
golfgti16vv píše:panove tak klidne přijedte a udelam to na počkani kdybych to nedelal tak to netvrdim stejne jako u 2 golfa mi to malokdo veři to jde stejnym zpusobem je třeba vedet jak na to tak kdo přijede prvni ?
u golfa 2 tomu věřím, ale u B3 ne, neplést koně s baňama

se mnou nepočítej, já si to vyměnil sám ;-)
kdybych to nedelal tak to netvrdim nemam prvniho passata

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“