Přepínání světel na dálky

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
raxis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Přepínání světel na dálky

Příspěvek od raxis »

Zdravíčko lidi. Mám problém ohledně světel vždy když přepínám z potkávaček na dálky tak v moment co páčku přitlačím k sobě a držím tak to svítí krásně přesně jak bych chtěl, ale poté co ji pustím tak lehce pohasnou a to už je málo na to co bych od dálkovejch světel čekal.
Nevím jestli je to normálni, ale kdyby nebylo tak mi prosím někdo poraďte co s tím a jestli to tak má být tak alespoň co mám udělat pro lepší svítivost.
Díky

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepínání světel na dálky

Příspěvek od Passta »

raxis píše:Zdravíčko lidi. Mám problém ohledně světel vždy když přepínám z potkávaček na dálky tak v moment co páčku přitlačím k sobě a držím tak to svítí krásně přesně jak bych chtěl, ale poté co ji pustím tak lehce pohasnou a to už je málo na to co bych od dálkovejch světel čekal.
Nevím jestli je to normálni, ale kdyby nebylo tak mi prosím někdo poraďte co s tím a jestli to tak má být tak alespoň co mám udělat pro lepší svítivost.
Díky
Je to normální, při přepínání světel svítí chvíli zaráz jak tlumená tak dálková, proto se ti zdá že to víc svítí.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Přepínání světel na dálky

Příspěvek od Bastard »

Máš možná pravdu, předsedo, ale dělá to i u mé B4... Když páčku držím, tak to svítí na max a když povolím, tak to lehounce pohasne... A není to přebliknutím z potkávaček na dálkovky, protože potkávačky nezhasínaj, ale jenom se k nim přidaj dálkový, ale to asi víš :?

Uživatelský avatar
raxis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepínání světel na dálky

Příspěvek od raxis »

To sem si poprvdě myslel, ale ta svítivost je mizerná netušíte co s tím?? třeba doporučení na žárovky nebo možna i lampy...

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepínání světel na dálky

Příspěvek od Passta »

Bastard: no a když máš dálkový a páčku přitáhneš k sobě tak ti taky víc svítí, že? Tak je to tím, že se dostaneš do polohy pro světelnou houkačku a ta je krmená ze stálýho plusu, kdežto dálkový jako takový jsou krmený přes spínač světel a dál přes Xrelé atd. takže tam asi dochází k nějakým ztrátám. Dalo by se to eliminovat použitím relátek a páčkou pod volantem ovládat jen spínací obvody relátek, a napájení žárovek hodit přímo z baterky, samo že přes pojistku.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Přepínání světel na dálky

Příspěvek od Bastard »

No myslel sem si to, že to tak nějak bude... Koneckonců jsem to měl úplně to stejný na G2... Dal jsem to na relátka a jak to krásně svítilo :mrgreen:

Uživatelský avatar
raxis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepínání světel na dálky

Příspěvek od raxis »

A stejnak nemůžete mi doporučit nějáký ty žárovky??? Slyšel sem, že na tom taky dost záleží..

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Přepínání světel na dálky

Příspěvek od Bastard »

Jestli chceš dobrý žárovky, tak Osram Nightbreaker. Ale "mrkat" ti budou úplně stejně. Pomůžou od toho jenom ty relátka :wink:

Uživatelský avatar
raxis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepínání světel na dálky

Příspěvek od raxis »

Tak super diky za rady... :lol:

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepínání světel na dálky

Příspěvek od Passta »

já mám Philips 50% plus a svítí to slušně, rozdíl je znát.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
slausek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod kopcem u lesa
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepínání světel na dálky

Příspěvek od slausek »

já jsem měl hella +50% a chrochtal jsem si blahem.... ovšem teď je to zase trošku jiné kafe :twisted:
ex B3 G60 variant syncro
ex B3 variant 1,8
B3 sedan 1,8
B5,5 variant TDi

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepínání světel na dálky

Příspěvek od vlado742 »

Ahoj, Ja som mal najpr OSRAM COOL BLUE ze vraj xenon efekt, ale svieti to tak viac do biela ako klasicka ziarovka a teraz som kupil LONG LIFE žiarovka H1 12V/55W P14,5S + 100%, tiez xenon efekfkt ale je to to iste, Vela som s tym nejazdil ked je sucha cesta tak to svieti dobre ale na mokrej nic moc. Ked nepomozu ani tieto ziarovky tak pravdepodobne prejdem na HID prestavbovu sadu na xenon. Da sa zohnat uz za 4000. takze myslim ze je to v pohode

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Přepínání světel na dálky

Příspěvek od gregi »

Xenony můžu jen vřele doporučit , nemám to přestavbou , ale i přestavby dle kamarádů svítí "super" . Cena 4.000,- Kč za HID sadu je docela přehnaná , H4 se dá sehnat za 2.500,- Kč a H1 , H3 a H7 za 1.500,- Kč .
Myslím , že problému viditelnosti za sucha a za mokra se nedá vyhnout jinak , než xenonama . Zkoušel jsem před změnou světel docela dost žárovek z různými efekty , ale vždy jsem s efektem skončil , když začalo pršet , nebo na mokré silnici . Pak jsem si připadal jak v kočáru v 17. století , když si na cestu svítili svíčkou .
Po výměně světel to je také znát , že za sucha je vidět jak ve dne , ale při morku , je vidět , jak s H4-kama za sucha .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepínání světel na dálky

Příspěvek od JonatanCl »

No vrátím se k pobliknutí. Je to asi vyřešené - houkačka jde přímo, dálky přes spínač a tam jsou ztráty. Relátka budou to nejlepší řešení....
Mě to dělá taky a to mám čirou s H7+H7, takže ten svítivostní odskok není tak velký, jako jsem
měl s H1+H1. :lol:

Ke xenonům - HIDka je fajn věc, ale potíže nastanou na STK, popřípadě venku v zahraničí
Z STK mě včera vyrazil na to, že má baterka v držáku vakl a mírně se hýbe. kdyby potkal
ještě HID sadu, tak to mám v C závadách taky a asi mi nechá Pášu rovnou sešrotovat :evil:
Už takhle ze mě udělal skoro zločince.
Asi nemá rád bílý Passaty :evil:
Dneska beze změny u jinýho technika a STK mám bez potíží.

Přemýšlím o HID, ale musím pokoumat bleskovou změnu zpět na H7, maskování ballastů a asi dvoje
víčka na světlomet.
Teď tam mám Nightbreakery a i v noci na mokru to je pohoda, žádný kočárový petrolejky :D

Takže to je asi všechno, nablábolil jsem toho dost
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepínání světel na dálky

Příspěvek od s4wyer »

Přesně na tohle se tu chci zeptat už asi 3/4 roku :mrgreen:
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“