nefunkcny pocitac

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

chester.mino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 19.11.2008 16:06
Bydliště: Sereď(horalky+deluxe),SVK

nefunkcny pocitac

Příspěvek od chester.mino »

Cafko ludia.Mam taky mensi problem s mojim dedom.A sice, ze mi prestal merat spotrebu, pocet najazdenych km atd....Neviete cim to asi bude?Nejaky chlapci mi uz vraveli ze to bude v lambde.Skuste helfnut dik :(

Uživatelský avatar
slausek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod kopcem u lesa
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcny pocitac

Příspěvek od slausek »

lambda je blbost, tomu nevěř, to s mfa nemá nic společnýho.

ale rozepiš se, jak přestal ukazovat spotřebu a kilometry? ukazuje nulu, nebo vůbec není nic na displayi?

pokud ukazuje nuly, tak je to na tom čidle co je na budíkách (nevim jak se mu nadává)
ex B3 G60 variant syncro
ex B3 variant 1,8
B3 sedan 1,8
B5,5 variant TDi

chester.mino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 19.11.2008 16:06
Bydliště: Sereď(horalky+deluxe),SVK

Re: nefunkcny pocitac

Příspěvek od chester.mino »

No prejavuje sa to tak ze su tam len ciarky stylom - - - proste jak ked mas studeny motor pod 50 stupnov tak neukazuje teplotu oleja, ze tam mas len ciarky..len ma to sere bo ked neukazuje spotrebu tak tam nebude nieco OK a mam taky pocit ze mi zacal aj viac benzinu papkat.

Uživatelský avatar
slausek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod kopcem u lesa
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcny pocitac

Příspěvek od slausek »

podle mě snímač na budíkách, je zezadu na tachometru
ex B3 G60 variant syncro
ex B3 variant 1,8
B3 sedan 1,8
B5,5 variant TDi

chester.mino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 19.11.2008 16:06
Bydliště: Sereď(horalky+deluxe),SVK

Re: nefunkcny pocitac

Příspěvek od chester.mino »

Nevies popisat ako vizera? :? dikes

Uživatelský avatar
slausek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod kopcem u lesa
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcny pocitac

Příspěvek od slausek »

popisovat je to zbytečně složitý.... jde o tohle:
ex B3 G60 variant syncro
ex B3 variant 1,8
B3 sedan 1,8
B5,5 variant TDi

chester.mino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 19.11.2008 16:06
Bydliště: Sereď(horalky+deluxe),SVK

Re: nefunkcny pocitac

Příspěvek od chester.mino »

OK, tak uz viem co to je a asi aj ako to funguje...proste to ma nieco s otacanim toho tiahle co ide z motora...Ale co s tym...samotne to asi nezozenem..?

chester.mino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 19.11.2008 16:06
Bydliště: Sereď(horalky+deluxe),SVK

Re: nefunkcny pocitac

Příspěvek od chester.mino »

Akoze toto je fakt sila...len tak rano pridem k autu a jak si tak klikam do MFA s cielom zistenia vnonkajsej teploty tak som sa zastavil na spotrebe ktoru mi len tak z nicoho nic UKAZUJE....nechapem :thk: Nemoze to mat neco s tym ze vonku zacalo mrznut? :lol:

chester.mino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 19.11.2008 16:06
Bydliště: Sereď(horalky+deluxe),SVK

Re: nefunkcny pocitac

Příspěvek od chester.mino »

zase nemera....kurwa tam :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Uživatelský avatar
GT PASSIK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 26.06.2008 22:39
Bydliště: Vysočina

Re: nefunkcny pocitac

Příspěvek od GT PASSIK »

Ahoj mě se taky stalo že víc žral a neukazovel spotřebu byla to vypadená hadice od podtlaku zezadu na budíkách. A teplotu oleje to ukazuje asi od 60 nebo 50 stupnů. A rychlost ti to ukazuje?? Jaký máš tachometr el. nebo mechanický???
!!!VW-SUPER stroje!!!

chester.mino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 19.11.2008 16:06
Bydliště: Sereď(horalky+deluxe),SVK

Re: nefunkcny pocitac

Příspěvek od chester.mino »

Ta hadica tam nebude vypadnuta lebo som to mal x-krat rozobrate a tak ma napada ze ci nemoze byt niekde upchata alebo tak nieco....nevies nahodou odkial ta hadica ide?.Len nechapem preco ale vacsinou zacne merat ked je vonku mrzne.Jasne ze mi to rychlost ukazuje.Mam mechanicky tacho.Inak s tym olejom mam rovnaky problem a sice je to pokazeny termostat...mam ho stale otvoreny a voda mi taha vkuse cez chladic....mam ho kupeny uz asi pol roka ale este som sa k tomu nemal cas kedy dostat.....:(

Uživatelský avatar
a-n-d-r-e
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1217
Registrován: 23.07.2008 17:56
Bydliště: srdce Slezka země Česká
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcny pocitac

Příspěvek od a-n-d-r-e »

mam stejny problem :? vi nekdo neco,cim by to mohlo byt? :roll: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=36&t=86634 dik za odpovedi :?
Obrázek
Motorové díly 1.9TD http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=213706" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
slausek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod kopcem u lesa
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcny pocitac

Příspěvek od slausek »

tou hadicí to nebude...

MFA pracuje se třema hodnotama - signálem od rychloměru (sakra, furt nevim jak se to čidlo jmenuje), signálem od otáčkoměru a podtlakem - podle toho pozná, jak moc je sešlápnutej pedál. Určitě jsi si všimnul, že průměrnou spotřebu začne ukazovat až když se rozjedeš - a to je ten kámen úrazu - spotřebu ti totiž neukazuje pro to, že nedostane signál od rychloměru že vyvíjíš nějakou rychlost - tak to bere, že jsi se nerozjel - chybí mu jedna z hlavních hodnot. Proto nenaskočí žádný čísla. Chyba bude v tom čidle co jsem ti už házel, nebo v kabelovém (foliovém, studeném) spoji. Píšeš, že při mrazu ukazuje - to by odpovídalo, přerušenýmu spoji (tepelná roztažnost). Druhá hodnota - podtlak je prakticky doplňková, když hadičku podtlaku odpojíš úplně, tak ti bude ukazovat větší spotřebu, nebo jiné blbosti, ale ukazovat bude, protože od rychloměru bude mít signál že jedeš.
teoreticky by to mohl ještě mohla být třetí hodnota - signál od otáčkoměru, ale myslím si, že kdyby MFA nemělo signál od otáčkoměru, tak by naskočily nuly, nebo jinou blbost

ještě na okraj, každý MFA se dá přepnout do servisního módu.
to se dělá tak, že otočíš klíčkem do první polohy, zmáčkneš a podržíš přepínací tlačítko hodnot, vypneš klíček (tlačítko pořád držíš) zapneš klíček a nastartuješ - MFA je v servisním módu, přepínací tlačítko můžeš pustit.

V servisním módu můžeš de facto zkontrolovat funkčnost všech ostatních věcí kromě toho čidla z tachometru - postupným mačkáním přepínacího tlačítka přeskakuješ mezi všema měřeníma. Už nevím jak to jde po sobě, ale najdeš tam mimo jiné i pro nás podstatný hodnoty okamžitý spotřeby i při stojícím autě a digitální otáčkoměr, ostatního si zase až tak nemusíš všímat. jo, jsou dvě hladiny jednotlivých ukazatelů - jak na MFA1, tak i na MFA2, pokaždý jiný věci. Někde tu na to byla tabulka.

pokud se ti zobrazí okamžitá spotřeba i digitální otáčkoměr, tak je stoprocentní, že je v háji něco na tom čidle na budících.

ze servisního módu MFA se dostaneš tak, že vypneš zapalování, při dalším startování už by MFA mělo být ve standartním módu.

MFA=multifunktionsanzeige=Palubní počítač

snad ti to pomůže :wink: , já jsem se s MFA natrápil až až a nakonec jsem stejně rezignoval jediný co mi neukazuje +/- přesně je právě průměrná spotřeba, ale už se pomlalu dostávám k reálným hodnotám, možná že až někdy bude chuť, tak to postupnym laborováním vyřeším. Proto vím jak se MFA chová, když má to či ono vypojené :roll:
ex B3 G60 variant syncro
ex B3 variant 1,8
B3 sedan 1,8
B5,5 variant TDi

Uživatelský avatar
a-n-d-r-e
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1217
Registrován: 23.07.2008 17:56
Bydliště: srdce Slezka země Česká
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcny pocitac

Příspěvek od a-n-d-r-e »

vycerpavajici odpoved 8) takze myslis ze by nemel byt problem ve pojistkovce nebo r.j,jak jsem si puvodne myslel? tohle presne mi to ukazuje....a zahral jsem motor,nechal jsem ho tak dlouho,dokud nespustil vetrak,a nic se na tom nezmenilo,a jeste mi neukazuje ani teplotu vody-cidlo vymeneno,a furt stejne,a neukazuje mi ani benzin-mam tam 30l,jako vsechno,co mi jde na budikach tak to je otackomer,rychlomer-mam mechanicky,kontrolky a na mfa jen hodiny a dobu jizdy :?
Přílohy
DSC02482rerere.jpg
Obrázek
Motorové díly 1.9TD http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=213706" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
slausek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod kopcem u lesa
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcny pocitac

Příspěvek od slausek »

u tebe mi připadá, že bude chyba trošku jinde. Měl jsi rozebraný budíky? přijde mi, že nemáš dobře usazenej levej budík v patci. Když budík vycvakneš, měl by tam být vidět šváb. Tam bych hledal chybu. Nevím kde přesně, může to být kombinace vícero problémů, ale může ti to dělat jenom obyčejný ukostření levýho budíku (soudě podle nefunkčního ukazatele paliva a teploty) teplota oleje taky může být jenom špatný čidlo, ale čet jsem, v jinym topicu, že ti to snad ukázalo???

pokud to nebude ta kostra, tak na 90% regulátor napětí na palubovce (známá nemoc), špatný čidlo na teplotu oleje (nebo kabel k němu) a to stejný čidlo na rychloměru. Ale to je moc vad najednou, pokud to takhle přestalo dělat z ničeho nic všechno spolu (neodcházelo postupně), tak je tahle teorie blbost.


každopádně (a to platí pro vás oba) je nejlepší zajet k někomu, kdo má ještě jedny budíky a někdy si hrál s připojenim MFA a zkoušet a zkoušet a zkoušet

EDIT: MFA podle mě nemá nic společnýho s ř.j. a pojistkovka je jako lego, pokud jsi tam správně nacvakal správný kostičky se správnejma pinama s kabelama tak je to ok
ex B3 G60 variant syncro
ex B3 variant 1,8
B3 sedan 1,8
B5,5 variant TDi

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“