Napájení centrálu B4

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

l.bohm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 12.12.2008 12:31
Bydliště: Opava

Napájení centrálu B4

Příspěvek od l.bohm »

Namontoval jsem si k centrálu DO. Byl jsem ale překvapen když jsem před obchodem nechal auto klepat vzal jsem si ovládač a chtěl auto zamknout. Centrál je napájen jen při vypnuté spínačce. Nezkoušel někdo to napájení přepojit na stálý proud a nevíte někdo jestli v tom svazku kabelů které jdou k motorku umistěném v kufru je nějaký se stálým proudem.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení centrálu B4

Příspěvek od pino.t »

No já myslím, že centrál se mi zamkne ikdyž mám nastartovany a to sem na jeho eletriku nešáhl a dálku nemám.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Napájení centrálu B4

Příspěvek od Bastard »

pino.t píše:No já myslím, že centrál se mi zamkne ikdyž mám nastartovany a to sem na jeho eletriku nešáhl a dálku nemám.
Zevnitř jo, ale zvenku ne...

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Napájení centrálu B4

Příspěvek od gregi »

Problém může být v zapojení ovládání , pokud je zapojení i se svorkou 15 , tak Ti samozřejmě nedovolí uzamknout . Musel by jsi předělat zapojení , ale je otázkou , jak by to poté pracovalo .

Centrálu je jedno , jestli mu dáš impuls s nastartovaným motorem či bez .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

l.bohm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 12.12.2008 12:31
Bydliště: Opava

Re: Napájení centrálu B4

Příspěvek od l.bohm »

gregi píše:Problém může být v zapojení ovládání , pokud je zapojení i se svorkou 15 , tak Ti samozřejmě nedovolí uzamknout . Musel by jsi předělat zapojení , ale je otázkou , jak by to poté pracovalo .

Centrálu je jedno , jestli mu dáš impuls s nastartovaným motorem či bez .
Z dálkače jdou dva dráty jeden dáva impuls pro zamknutí a druhý pro odemknutí aty jsem zapojil na vodiče které jdou z předních dveří, což znamená jako by jsi klíčem odemknul a nebo zamknul, navíc dálkač je zapojený na stále napětí tak že po těch drátech vyšle proud motorku centrálu ať je klíč v zapalování zapnutý nebo ne. Asi se budu muset někde podívat na schéma.

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení centrálu B4

Příspěvek od Tomášek »

ja teda kdyz mam nastartovano a sedim vevnitr tak taky dalkou nezamknu.. mam jablotron..

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Napájení centrálu B4

Příspěvek od gregi »

To není jen Jablotron , většina jich má právě takovéto jištění , aby nedošlo k nežádoucímu uzamčení při klíčích ve spínací skříňce .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
yenda.dubi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 28.04.2008 16:29
Bydliště: Dubí
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení centrálu B4

Příspěvek od yenda.dubi »

Já mám teda nějakej alarm od Stualarmu a je tam stanardně nastavený, že se má po zapnutí zapalování (s určitou prodlevou) zamknout a po vypnutí zapalování zase odemknout. Já jsem to hned po montáži nevypnul, tak jsem čekal, jak mi to bude zamykat a ono nic. Ale vždycky, když vytáhnu klíč za zapalování (vypnu elektriku) tak se "odemkne" - alarm dá impuls k odemčení. Takže ta funkce je určitě aktivovaná, ale auto nedovolí při běžícím motoru zamknout.
Slevy na autodíly!!!

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Napájení centrálu B4

Příspěvek od Bastard »

Řekl bych, že to bude z jednoho prostého důvodu. Nastartované auto bez posádky nesmí být z bezpečnostních důvodů zamčené... :twisted:

Uživatelský avatar
yenda.dubi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 28.04.2008 16:29
Bydliště: Dubí
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení centrálu B4

Příspěvek od yenda.dubi »

Bastard píše:Řekl bych, že to bude z jednoho prostého důvodu. Nastartované auto bez posádky nesmí být z bezpečnostních důvodů zamčené... :twisted:
Ale já jsem vevnitř! Jenže jak to tomu autu vysvětlit? :?
Slevy na autodíly!!!

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Napájení centrálu B4

Příspěvek od Bastard »

Napojit to na snímač kolíku... Kolíkem můžeš zamykat i když seš uvnitř :wink:

l.bohm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 12.12.2008 12:31
Bydliště: Opava

Re: Napájení centrálu B4

Příspěvek od l.bohm »

Takže pánové díval jsem se na schéma a motorek centrálu je dohromady i s řídicí jednotkou, jde na to 30 stalý proud a X což je něco jako 15 která je při starování přerušená. Je možné že proto ta řídicí jednotka pozná kdy je klíč ve spínačce zapnutý a proto neumožní aby centrál fungoval. To X jde na centrál přes 16 pojistku tak že ji zkusím vytáhnout a uvidím co to bude dělat.

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Napájení centrálu B4

Příspěvek od gregi »

Nebude Ti pracovat nic , co je na pojistce 16 napojené :mrgreen: .

Proč řešíš takové věci :?: Pokud máš centrál i s alarmem a necháš nastartováno , tak by jsi měl odpojit věci jištěné alarmem , takže by Ti to mělo stejně zhasnout , pokud máš jen centrální zamykání bez alarmu , tak si vezmi druhý klíč a zamkni to mechanicky , připadá mi to jako nejjednoduší :wink: Pokud to máš bez alarmu , tak mi pošli adresu , švihnout nastartovaný auto je bomba , pak už Ti nikdo nemůže nic říci na to , že jsi si to auto jen půjčil , vždyť bylo nastartované :mrgreen: .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Napájení centrálu B4

Příspěvek od Bastard »

gregi píše:Nebude Ti pracovat nic , co je na pojistce 16 napojené :mrgreen: .

Proč řešíš takové věci :?: Pokud máš centrál i s alarmem a necháš nastartováno , tak by jsi měl odpojit věci jištěné alarmem , takže by Ti to mělo stejně zhasnout , pokud máš jen centrální zamykání bez alarmu , tak si vezmi druhý klíč a zamkni to mechanicky , připadá mi to jako nejjednoduší :wink: Pokud to máš bez alarmu , tak mi pošli adresu , švihnout nastartovaný auto je bomba , pak už Ti nikdo nemůže nic říci na to , že jsi si to auto jen půjčil , vždyť bylo nastartované :mrgreen: .
Proč jen mám pocit, že mě tu nikdo neposlouchá.... Říkám, že to nejde!!!

l.bohm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 12.12.2008 12:31
Bydliště: Opava

Re: Napájení centrálu B4

Příspěvek od l.bohm »

gregi píše:Nebude Ti pracovat nic , co je na pojistce 16 napojené :mrgreen: .

Proč řešíš takové věci :?: Pokud máš centrál i s alarmem a necháš nastartováno , tak by jsi měl odpojit věci jištěné alarmem , takže by Ti to mělo stejně zhasnout , pokud máš jen centrální zamykání bez alarmu , tak si vezmi druhý klíč a zamkni to mechanicky , připadá mi to jako nejjednoduší :wink: Pokud to máš bez alarmu , tak mi pošli adresu , švihnout nastartovaný auto je bomba , pak už Ti nikdo nemůže nic říci na to , že jsi si to auto jen půjčil , vždyť bylo nastartované :mrgreen: .
Sory omlouvám se není to pojistka 16 ale 4 a to podle el. schéma které je v té české knížce( opravy a udržba vW Passat) teď už jsem zjistil že je to asi pro b3 protože i osazení pojistek se rozchází s tím coje tady umístěné na webu. Nemá někdo el. schéma pro B4.
Jo a ještě pro gregiho to budu s tím druhým klíčem obíhat auto a zamykat všechny tři zámky????? Jinak si mě najdi teď ho nezamýkam vůbec!!!

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“