Vzduchový centrál

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Honzikuh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.10.2011 05:48

Vzduchový centrál

Příspěvek od Honzikuh »

Dobrý den všem ve spolek. Stal jsem se novopečeným majitelem B4 a chtěl jsem se zeptat,na drobný problém. Když odemykám auto, je vše v pořádku, motor krátce zabručí, a můžeme nastupovat .
Pokud ale chci auto zamčít, otočím klíčkem doprava, motor začne bručet, všechny 4 dveře se zamknou hned v zápětí, ale motor kompresoru bručí dál, dejme tomu asi tak minutu, a pak se vypne . Nenašel jsem zde odpověď na daný problém tak prosím o radu ,co se děje . Díky za případné odpovědi

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vzduchový centrál

Příspěvek od Bastard »

Musíš rozdělat ten kompresorek a jsou tam taková dvě plastová kolečka na závitu, která vypínají motorek když je dosaženo určitého tlaku/podtlaku=odemčeno/zamčeno... Nevím který kolečko to je, ale to uvidíš a vyzkoušíš...

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchový centrál

Příspěvek od Passta »

Nebo je někde netěsnost v okruhu, přechodky do dveří, u víčka nádrže, zamykání kufru atd.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Laufass
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 10.10.2010 17:19

Re: Vzduchový centrál

Příspěvek od Laufass »

Nebo je to v tom "Tecku" v kufru pod kobercem...tam jsem to mel ja ze byla vypadla hadicka...me to ale bzucelo i kdyz jsem odchazel z auta a zamknul tak to taky bzucelo:-)
VW Passat sedan B5 1.9 TDI AFN '99
Ex - VW Passat sedan B4 1.9 TDI 1Z '94

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vzduchový centrál

Příspěvek od Bastard »

Já bych to nechal na těch kolečkách, pravděpodobnost, že by měl netěsnou soustavu jenom v jednom směru je dost malá...

Uživatelský avatar
cobreti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Re: Vzduchový centrál

Příspěvek od cobreti »

Mně to také po zamčení auta dlouho hučelo (vzduchový motorek centrálu). Zjistil jsem, že mám prasklou gumičku na zámku od nádrže. Tím to sálo falešný vzduch a nevznikal potřebný podtlak. Bál jsem se, že motorek spálím, když tak dlouho poběží. Chtěl jsem tuto gumičku koupit, ale zjistil jsem, že se samostatně vůbec neprodává. Prý se prodává jen celý zámek cena cca 500,- až 900,- Kč. Jak který prodejce. Nechtěl jsem kvůli takové prkotině kupovat celý nový zámek. Hledal jsem variantu jak gumičku nahradit a pak jsem dostal nápad. Zakoupil jsem prachovku na brzdu od kola za 8,- Kč a kupodivu to funguje. Akorát se musí použít trochu síla, aby se to na ten motorek natáhlo. Ta prachovka totiž není tak široká na tom konci, který se musí převléci přes tělo zámku.
Přílohy
prasklé těsnění
prasklé těsnění
těsnění.JPG (28.94 KiB) Zobrazeno 3926 x
prachovka na kolo, kterou jsem těsnění nahradil
prachovka na kolo, kterou jsem těsnění nahradil

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchový centrál

Příspěvek od petrivetafi »

no prostě zlatý český ručičky

Jaruška
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.05.2014 11:07

Re: Vzduchový centrál

Příspěvek od Jaruška »

mám taky ten samí problém jednou jde pak né dá se někde sehnat do 500 kč

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchový centrál

Příspěvek od C3 »

zkus nejdriv najit, kde je presne chyba a v cem ;) projit motorky, atp... muze to prisavat kdekoliv ;) (nebo jina zavada).... nebo zase... treba se nekdo najde a rad pomuze/dojede....

samotny spousta dilu se da sehnat i z jinych aut, spis jen ktery dil presne to je ;)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“