Prosim o pomoc. Teče střešním oknem....

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...
Odpovědět
Seky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.01.2009 18:28

Prosim o pomoc. Teče střešním oknem....

Příspěvek od Seky »

Dobrý den včera jsem si koupil Passata B4, a i když majitel ( 65lety důchodce ) kladl na důraz, že strešním oknem neteče, při příjezdu do myčky jsem byl nemyle překvapen o opaku. Je možné, že důchodce nejezdil do myčky, a při dešti tam neteklo. Ale když jsem byl v té myčce vyteklo na mě cca 1 litr vody. Je možné nějak tenhle problém odstranit?? Kamarád mě říkal že teče vlastně do všech šibrů, ale poté by měla voda odvodňovacími kanálky vytéct ven, a když jsou ucpané teče do vnitř...Nemá stím někdo prosím zkušenosti?? ( PS. nevím jestli tam je okno davané origoš ). Děkuji moc za každou radu

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o pomoc. Teče střešním oknem....

Příspěvek od Tomášek »

no tak zkus ty kanalky vycistit, ja je taky na trojce cistil pac tam teklo a pak v poho

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Prosim o pomoc. Teče střešním oknem....

Příspěvek od gregi »

Kamarád bude odborník z oboru :mrgreen: . Je otázkou , kudy se voda dostala dovnitř . Ucpanost odvodů můžeš vyzkoušet snadno s lahví vody po otevření okna , v každém roku je jedna odvodní hadice , ale věř , že důchodce mohl mít pravdu , mráz dokáže také své :wink: . To co je v létě průchozí , může v zimně zamrznout :idea: .

V jakém stavu máš těsnící rám po obvodu skla :?: Jak sedí sklo ve střeše při uzavření :?:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Seky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.01.2009 18:28

Re: Prosim o pomoc. Teče střešním oknem....

Příspěvek od Seky »

Zatím díky moc za rady, zítra to hned vyzkouším vyčistit. Nevím sice čím, ale zkusím drát?? kompresor?? Napíšu jestli se povedlo :?

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Prosim o pomoc. Teče střešním oknem....

Příspěvek od gregi »

Vyzkoušej průchodnost vodou . Kompresor - nevím , nevím - 100% se nedostaneš na zadní odvody , které jsou schované ve střeše v zadní části střešního okna a druhý konec je schovaný pod nárazníkem .
Péro na vodovody by myslím mělo projít :wink:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o pomoc. Teče střešním oknem....

Příspěvek od Tomášek »

pockej, to ma odvody v narazniku?? treba G3 to ma na sloupku u prednich pantu dveri...

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Prosim o pomoc. Teče střešním oknem....

Příspěvek od gregi »

Tomášek píše:pockej, to ma odvody v narazniku?? treba G3 to ma na sloupku u prednich pantu dveri...

Zadní jsou pod nárazníkem , přední jsem zatím nehledal , nebyl důvod , ale když jsem měl odstrojený zadní nárazník pro úpravu , tak tam na mě koukaly dvě hadice , které jsou k nahmátnutí i při odklopení zadních krytů úložných prostorů v bocích .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: Prosim o pomoc. Teče střešním oknem....

Příspěvek od Tomas1 »

tak predsa je to pravda mne to tecie taktiez a bol som z toho nestastny ale mne to asi odteka v pohode...

Seky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.01.2009 18:28

Re: Prosim o pomoc. Teče střešním oknem....

Příspěvek od Seky »

Tak jsem vyzkoušel pročistit ty kanálky. V jednom byl bordel jak sviňa a po vyčištění vše krásně odtíka jak má :). Ale našel jsem jenom dva kanálky ve předu, těma mě to odtíka ve spojníci prahů. V zadní části okna nic není ?! A to jsem svítil baterkou pod střechou asi tak půl metru směrem ke kufru ale nic jsem nenašel. ....Jinak chlapi dik moc za rady 8)

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o pomoc. Teče střešním oknem....

Příspěvek od Tomášek »

no treba golf ma taky jen kanalky vepredu...

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o pomoc. Teče střešním oknem....

Příspěvek od JonatanCl »

Ty zadní jdou někde po kolejnicích až dozadu do posledního sloupku - aspoň teda u vároše.
Sám jsem je ještě taky neviděl. :lol:
Ty přední jdou A sloupkem až k hornímu pantu dveří a před ním lezou ven.
Končí v blatníku za plastovým podběhem, teklo mi pod nohy, tak jsem hledal
a našel jsem za plastem naskládaný humus od kola až do výšky vyústění toho svodu.
Svod má na sobě takovej gumovej vehement, něco jako děravou zátku. Ta má za úkol
při kinklání té hadice ze sebe oklepávat bordel, co tam proleze od kola a zároveň brání
bordelu v lezení přímo do té hadice.
Měl jsem ji spadlou a celý to bylo zanesený blátivým bordelem, takže mi svod neodtíkal.
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Prosim o pomoc. Teče střešním oknem....

Příspěvek od gregi »

Seky píše:Tak jsem vyzkoušel pročistit ty kanálky. V jednom byl bordel jak sviňa a po vyčištění vše krásně odtíka jak má :). Ale našel jsem jenom dva kanálky ve předu, těma mě to odtíka ve spojníci prahů. V zadní části okna nic není ?! A to jsem svítil baterkou pod střechou asi tak půl metru směrem ke kufru ale nic jsem nenašel. ....Jinak chlapi dik moc za rady 8)

Nevím jastli máš Variant nebo Sedan , ale jestli máš Variant , tak když sundáš kryty bočních kapes v blatníku , tak je v zadní části u lampy vidět na každé straně hadice , ta vede až k zadnímu vedení střešního okna . Je to opravdu napojené ke kolejnici , jak tu padlo . Vede to v bočnicích střechy až do kufru . Vyústění za odvětrávací klapkou pod zadním nárazníkem .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Seky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.01.2009 18:28

Re: Prosim o pomoc. Teče střešním oknem....

Příspěvek od Seky »

gregi píše:
Seky píše:Tak jsem vyzkoušel pročistit ty kanálky. V jednom byl bordel jak sviňa a po vyčištění vše krásně odtíka jak má :). Ale našel jsem jenom dva kanálky ve předu, těma mě to odtíka ve spojníci prahů. V zadní části okna nic není ?! A to jsem svítil baterkou pod střechou asi tak půl metru směrem ke kufru ale nic jsem nenašel. ....Jinak chlapi dik moc za rady 8)

Nevím jastli máš Variant nebo Sedan , ale jestli máš Variant , tak když sundáš kryty bočních kapes v blatníku , tak je v zadní části u lampy vidět na každé straně hadice , ta vede až k zadnímu vedení střešního okna . Je to opravdu napojené ke kolejnici , jak tu padlo . Vede to v bočnicích střechy až do kufru . Vyústění za odvětrávací klapkou pod zadním nárazníkem .
Mam kombika, je mozny ze tam jsou dalsi kanalky nekde vzadu, ale ja je nevidel....Tys je videl u okynka ze tam jsou?

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Prosim o pomoc. Teče střešním oknem....

Příspěvek od gregi »

Na vlastní oči - když jsem měl demontovaný strop pro vyčištění - zelená zahradní hadice , která je nasazená na zadní vodící lišty střešního okna . Od zadní lišty je usazená do boční výztuhy střechy a běží podél střechy , podél horní části bočních skel v kufru a pak po zadním "C" sloupku běží dolů . Jak jsem psal , když vyndáš boční kapsy a koukneš se do odkládacího prostoru v kufru , tak je uvidíš . Pokud je neuvidíš , tak máš problém :cry: . Odvody vody jsou ale opravdu čtyři . Vysvětlení je jednoduché , pokud by jsi stál s náklonem auta na zadní část , tak než Ti odvedou vodu přední odtoky , tak sedíš v autě s deštníkem v plavkách a scháníš "šnorchl" :wink: .

Z prostoru střešního okna se na ně ale z 99% nedostaneš , v lepším případě je sundáš po odehnutí čalounění stopu , ale znamenalo by to demontovat všechny boční plasty , aby se Ti stropnice nezničila .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o pomoc. Teče střešním oknem....

Příspěvek od mimayin »

Je to tak jak tu bylo popisováno. Mimochodem v knize Jak na to je to rozkresleno. Na čištění je super plynová struna na Škodu 120 u které se pilníkem zakulatí konec, aby se nepoškodila hadička. Potom už stačí jen pomalu sunout tam a zpátky po kouskách. Já mám mimo Passat i Sharan taky se šíbrem a čistím ho taky takhle. mimayin

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“