štelovani okna

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

štelovani okna

Příspěvek od Tomášek »

hele jak se steluje predni okno na B4? dneska sem spravil to ozubeny kolo, moturek uz nepreskakuje a jezdi paradne, ale kdyz sem to tam ted dal, tak mi okno porad ma snahu vyjizdet z tech vodicich drazek, vimze dole na tech 2 sroubech co tam sou se steluje, ale na druhy strane u spolujezdce se mi zda ze to tesneni neklade takovej odpor.. uz me to zacina trochu stvat...

l.bohm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 12.12.2008 12:31
Bydliště: Opava

Re: štelovani okna

Příspěvek od l.bohm »

Tomášek píše:hele jak se steluje predni okno na B4? dneska sem spravil to ozubeny kolo, moturek uz nepreskakuje a jezdi paradne, ale kdyz sem to tam ted dal, tak mi okno porad ma snahu vyjizdet z tech vodicich drazek, vimze dole na tech 2 sroubech co tam sou se steluje, ale na druhy strane u spolujezdce se mi zda ze to tesneni neklade takovej odpor.. uz me to zacina trochu stvat...
Já když jsem dal ofuky tak mi to taky nechtělo moc dobře sedat a stačilo tu gumu v které to jezdí stříknout silikonovým sprejem, teď už to jezdí gut.

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: štelovani okna

Příspěvek od Tomášek »

no ale mne ne ze by to nechtelo jezdit, ale dycky mi to vyjede z tech drazek.. uz sem tak nasranej ze s tim asi seknu

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: štelovani okna

Příspěvek od Tomas1 »

no ja som to steloval iba s tymi dvomi srobami pod tapcirom ale velmi som tiez nevysteloval...nastastie mi to nevychadza z drazok ale okno nedosadne uplne dokonale a trosilinku to pocut pri jazde....ale inak pohoda....

tomasek:skus pozriet ci mas vsetky diely ako mas mat lebo mne as zda ze tam vnutri je taki umelohmotny bezec ktory drzi okno v kolejnicke...

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: štelovani okna

Příspěvek od Tomášek »

Tomas1 píše:no ja som to steloval iba s tymi dvomi srobami pod tapcirom ale velmi som tiez nevysteloval...nastastie mi to nevychadza z drazok ale okno nedosadne uplne dokonale a trosilinku to pocut pri jazde....ale inak pohoda....

tomasek:skus pozriet ci mas vsetky diely ako mas mat lebo mne as zda ze tam vnutri je taki umelohmotny bezec ktory drzi okno v kolejnicke...
ten tam mam :(

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: štelovani okna

Příspěvek od Tomas1 »

tak potom neviem...

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: štelovani okna

Příspěvek od JonatanCl »

Jestli ti okno vyjíždí z kolejnice, tak koukni na polohu stahovačkový lišty a držáku skla.
Máš to myslím na dvou šroubech a vypadá to, že ti stahovačka tlačí okno směrem dopředu
a tím ti vyjíždí z té zadní kolejnice. Když jsem měnil švihadla za elektriku, tak jsem
nechal ty dva šrouby povolený a vyjel jsem si oknem až nahoru - aby dosedla stahovačka
k oknu, pak opatrně dolu a dotáhnout šrouby, případně lze udělat to, že přední stranu
malinko nadzvedneš od lišty stahovačky a dotáhneš. Zadní strana bude ležet na liště.
Tím to okno trošku zakloníš.
A taky koukni na přední část skla, jestli ti sedí v dráze. Přeci jen ten kříž jezdi v liště v okách
a má předozadní vůli
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: štelovani okna

Příspěvek od splouchy »

ty jo ted sem si vzpomel ze mam okno na b3 tak kdybis nesehnal tak bysme to nejak spachali :lol:

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: štelovani okna

Příspěvek od Tomášek »

splouchy píše:ty jo ted sem si vzpomel ze mam okno na b3 tak kdybis nesehnal tak bysme to nejak spachali :lol:
no a to mi rikas ted? :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: štelovani okna

Příspěvek od splouchy »

Tomášek píše:
splouchy píše:ty jo ted sem si vzpomel ze mam okno na b3 tak kdybis nesehnal tak bysme to nejak spachali :lol:
no a to mi rikas ted? :mrgreen: :mrgreen:
sorry ja sem si to neuvedomil ten kamos s tim sharanem jak tolik zere na b 3 na dily tak tan okna jsou :mrgreen:

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: štelovani okna

Příspěvek od Tomášek »

splouchy píše:
Tomášek píše: no a to mi rikas ted? :mrgreen: :mrgreen:
sorry ja sem si to neuvedomil ten kamos s tim sharanem jak tolik zere na b 3 na dily tak tan okna jsou :mrgreen:
a nema treba i el stahovacku na B3? klidne i bez moturku?

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: štelovani okna

Příspěvek od Tomášek »

JonatanCl píše:Jestli ti okno vyjíždí z kolejnice, tak koukni na polohu stahovačkový lišty a držáku skla.
Máš to myslím na dvou šroubech a vypadá to, že ti stahovačka tlačí okno směrem dopředu
a tím ti vyjíždí z té zadní kolejnice. Když jsem měnil švihadla za elektriku, tak jsem
nechal ty dva šrouby povolený a vyjel jsem si oknem až nahoru - aby dosedla stahovačka
k oknu, pak opatrně dolu a dotáhnout šrouby, případně lze udělat to, že přední stranu
malinko nadzvedneš od lišty stahovačky a dotáhneš. Zadní strana bude ležet na liště.
Tím to okno trošku zakloníš.
A taky koukni na přední část skla, jestli ti sedí v dráze. Přeci jen ten kříž jezdi v liště v okách
a má předozadní vůli
vsechno tohle sem delal a stejne to ma porad snahu prepadavat dopredu a vypadnou z zadni drazky.. uz ne tolik, ale jeste tak 0,5cm to dycky vyjede...

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: štelovani okna

Příspěvek od splouchy »

tam jsou jen švihadla,je to dieta ajeste k tomu extaxi :?

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: štelovani okna

Příspěvek od Tomášek »

tak uz mam hotovo.. musel sem to sestelovat na vsem co slo.. docela vopruz...

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: štelovani okna

Příspěvek od splouchy »

no vidis aprece to slo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“