B4 nebo B5

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: Bastard, gregi

LE14
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 11.02.2009 22:37

B4 nebo B5

Příspěvek od LE14 »

Zdravím. Potřeboval bych poradit.Docela pokukuju po Passatu v TDI .Zajímalo by mě, jestli se vyplatí připlatit, a koupit B5 nebo je dobrá volba i B4 ? Jak je to s údržbou, nahradníma dílama, a na co si dát pozor ?

Docela by se mi líbila motorizace 1.9TDi 81kW (ale to bude problém sehnat v B4)
Popřípadě nevíte, o nějakém dobrém kousuku ?

Díky

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: B4 nebo B5

Příspěvek od gregi »

Záleží dle mého názoru na tom , co očekáváš od auta a k čemu jej budeš používat . Toto téma už tu bylo a výsledek byl individuální .

Pokud budeš shánět B4 , tak máš předpoklad více najetých kilometrů , ale získáš větší prostor pro cestující vzadu a auto témeř bez nároků na údržbu . Ovšem pokud se Ti nepovede natrefit nějaká "past" .


Při zakoupení B5 si omladíš vozový park a budeš mít asi větší výběr , ale za jiné peníze . V zadu pro cestující v porovnání s B4 žadný prostor a při stavu českých silnic potencionální naděje na nutné zakoupení sady ramen přední nápravy , neboť Ti odejdou kulové čepy a máš na krku investici kolem 10.000,- Kč - záleží na zdroji :!: Více technických vymožeností Ti pak může pomoci k různým problémům , ale na druhou stránku se Ti budou lépe shánět věci a zařizovat opravy , neboť to bude určitě rozšířenější druh vozidla , než je B4 .

Zkus nadhodit co od auta očekáváš a pak čekej na reakce , takto se dá opravdu těžko pomoci :wink:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

LE14
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 11.02.2009 22:37

Re: B4 nebo B5

Příspěvek od LE14 »

Od auta očekávám hodně muziky za málo peněz :lol: Ne važně ... jde mi o to, aby se na auto dali sehnat náhradní díly za rozumnou cenu,aby bylo spolehlivý, a mělo nějakou normální spotřebu .
Nevím, jak v passatu, ale v oktavce 1.9TDi 66kW jel celkem schopně až se mi to zalíbilo :)

Tak nějak se přikláním k B4 .Ale bude asi problém narazit na schopnej kus.Docela by se mi líbil v tdi 81kW, ale ty skoro nejsou :(

Uživatelský avatar
Unihero
Profík
Profík
Příspěvky: 930
Registrován: 02.11.2007 12:17
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: B4 nebo B5

Příspěvek od Unihero »

jaká je tvoje cenová relace?
jestli sedan nebo kombi
jaká požadovaná výbava?

našel jsem jednoho, hezkej..

je to 96, jeden z těch prvních
http://www.sauto.cz/detail-vozu/osobni/ ... at/7320679" onclick="window.open(this.href);return false;

jinak těch B5 je snad více než B4 za stejný a docela dobrý peníze..
nebo takhle, B5 jsou an stejný cenový relaci co B4

LE14
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 11.02.2009 22:37

Re: B4 nebo B5

Příspěvek od LE14 »

Unihero píše:jaká je tvoje cenová relace?
jestli sedan nebo kombi
jaká požadovaná výbava?

našel jsem jednoho, hezkej..

je to 96, jeden z těch prvních
http://www.sauto.cz/detail-vozu/osobni/ ... at/7320679" onclick="window.open(this.href);return false;

jinak těch B5 je snad více než B4 za stejný a docela dobrý peníze..
nebo takhle, B5 jsou an stejný cenový relaci co B4
Cenová kategorie kolem 60t a chtěl bych sedan (ale má se počítat s rezervou, že ?) jinak na tu B5 jsem taky koukal.Je za hodně dobrý peníze, a taky je za takový peníze snad jediná na internetu.Myslím, že to bude pěkná past .
Koukal jsem na tuhle B4 http://www.sauto.cz/detail-vozu/osobni/ ... at/7227105" onclick="window.open(this.href);return false; ,ale je to z AAA ,a toho se bojím, jak čert kříže, ale asi na ní hodím oko.

Ikdyž ta B5 za 59 mě láká :roll:
Naposledy upravil(a) LE14 dne 14.07.2009 22:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: B4 nebo B5

Příspěvek od gregi »

Ten motor budeš asi obecně špatně shánět , neboť to byl ještě poctivý motor :wink:


Pokud chceš rambajz za málo peněz , tak to určitě hovoří pro B4 . Pravdu máš ale v tom , že budeš múset hodně hledat a dávat si pozor na stavy kilometrů , jejich pravdivosti a na stav vozidla . Každý rok navíc samozřejmě nepřidá nikomu , tedy ani autu ne :evil:

Dostupnost náhradních dílů je myslím si dobrá a hlavně s možností výběru za rozumné ceny . B3 nebo B4 je až na pár více či méně kosmetických detailů stojná , takže není problém se sháněním :wink: a pokud nejsi honič roku výrobu , tak Ti z mého hlediska z výběru B4 nebo B5 doporučuji B4 :wink: pokud se rozhodneš pro B3 , tak budu doporučovat ještě více :ura1: :ura1:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

LE14
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 11.02.2009 22:37

Re: B4 nebo B5

Příspěvek od LE14 »

gregi píše:Ten motor budeš asi obecně špatně shánět , neboť to byl ještě poctivý motor :wink:


Pokud chceš rambajz za málo peněz , tak to určitě hovoří pro B4 . Pravdu máš ale v tom , že budeš múset hodně hledat a dávat si pozor na stavy kilometrů , jejich pravdivosti a na stav vozidla . Každý rok navíc samozřejmě nepřidá nikomu , tedy ani autu ne :evil:

Dostupnost náhradních dílů je myslím si dobrá a hlavně s možností výběru za rozumné ceny . B3 nebo B4 je až na pár více či méně kosmetických detailů stojná , takže není problém se sháněním :wink: a pokud nejsi honič roku výrobu , tak Ti z mého hlediska z výběru B4 nebo B5 doporučuji B4 :wink: pokud se rozhodneš pro B3 , tak budu doporučovat ještě více :ura1: :ura1:
Je mi celkem jedno jaký je to rok, a jakou to má výbavu. Spíš aby to nebyla schnilá past s vyrumplovaným motorem.
Do B3 1.9TDi nedavali,nebo jo ? Chtěl bych 66kW nebo ještě líp 81kW - ale ten nemůžu sehnat :( :(
PS: Jak jsi to myslel s tím rambajzem ? Je mi jasný, že to nebude tichý jako VR6, ale snad zase ne moc rachot :)
Naposledy upravil(a) LE14 dne 14.07.2009 22:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: B4 nebo B5

Příspěvek od gregi »

Unihero píše:jaká je tvoje cenová relace?
jestli sedan nebo kombi
jaká požadovaná výbava?

našel jsem jednoho, hezkej..

je to 96, jeden z těch prvních
http://www.sauto.cz/detail-vozu/osobni/ ... at/7320679" onclick="window.open(this.href);return false;

jinak těch B5 je snad více než B4 za stejný a docela dobrý peníze..
nebo takhle, B5 jsou an stejný cenový relaci co B4

Když to vezmeme postupně , tak na B5 lampy B6 . V přístrojové desce v lepším případě díra po HF , ale dle mého názoru zbytky po CB a dle stavu vozidla by jsem soudil na bývalou "drožku" . Můj názor , ale k tomuto původu by odpovídala cena , neboť tou Ti zavřou hubu , až přijdeš s tím , že to má najeto 1/2 míče .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: B4 nebo B5

Příspěvek od gregi »

LE14 píše:
Unihero píše:jaká je tvoje cenová relace?
jestli sedan nebo kombi
jaká požadovaná výbava?

našel jsem jednoho, hezkej..

je to 96, jeden z těch prvních
http://www.sauto.cz/detail-vozu/osobni/ ... at/7320679" onclick="window.open(this.href);return false;

jinak těch B5 je snad více než B4 za stejný a docela dobrý peníze..
nebo takhle, B5 jsou an stejný cenový relaci co B4
Cenová kategorie kolem 60t a chtěl bych sedan (ale má se počítat s rezervou, že ?) jinak na tu B5 jsem taky koukal.Je za hodně dobrý peníze, a taky je za takový peníze snad jediná na internetu.Myslím, že to bude pěkná past .
Koukal jsem na tuhle B4 http://www.sauto.cz/detail-vozu/osobni/ ... at/7227105" onclick="window.open(this.href);return false; ,ale je to z AAA ,a toho se bojím, jak čert kříže, ale asi na ní hodím oko.

Ikdyž ta B5 za 59 mě láká :roll:


B4 na AAA až v moc navoněném stavu , dle znalosti problematiky jej budete hledat marně . Těchto inzerátů majií různě zadaných dostatek ale auta tam nestojí , je to jen lákadlo na "vidle" z vesnice . Když už tam Lojza s Máňou dorazí , tak jim něco nanutí .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

LE14
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 11.02.2009 22:37

Re: B4 nebo B5

Příspěvek od LE14 »

za 59t B5 s 81kW a v kuži si myslím, že tam bude nějaký, ale v podobě 1/2 míče :lol: aneb uděla si sám = motor

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: B4 nebo B5

Příspěvek od gregi »

LE14 píše:
gregi píše:Ten motor budeš asi obecně špatně shánět , neboť to byl ještě poctivý motor :wink:


Pokud chceš rambajz za málo peněz , tak to určitě hovoří pro B4 . Pravdu máš ale v tom , že budeš múset hodně hledat a dávat si pozor na stavy kilometrů , jejich pravdivosti a na stav vozidla . Každý rok navíc samozřejmě nepřidá nikomu , tedy ani autu ne :evil:

Dostupnost náhradních dílů je myslím si dobrá a hlavně s možností výběru za rozumné ceny . B3 nebo B4 je až na pár více či méně kosmetických detailů stojná , takže není problém se sháněním :wink: a pokud nejsi honič roku výrobu , tak Ti z mého hlediska z výběru B4 nebo B5 doporučuji B4 :wink: pokud se rozhodneš pro B3 , tak budu doporučovat ještě více :ura1: :ura1:
Je mi celkem jedno jaký je to rok, a jakou to má výbavu. Spíš aby to nebyla schnilá past s vyrumplovaným motorem.
Do B3 1.9TDi nedavali,nebo jo ? Chtěl bych 66kW nebo ještě líp 81kW - ale ten nemůžu sehnat :( :(
PS: Jak jsi to myslel s tím rambajzem ? Je mi jasný, že to nebude tichý jako VR6, ale snad zase ne moc rachot :)

Máš pravdu , ty jen s TD , tedy oficiálně , jinak už jsem jich pár s TDi viděl :wink: Tu orezlou past můžej najít v řadách B3 , B4 i B5 . Roky samozřejmě nepřidají , ale když vidím ta nová auta , tak zlatý dědeček pod okny :wink:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: B4 nebo B5

Příspěvek od Tomášek »

B4 ma jedinou chybu.. a to tu ze to neni pozink..

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: B4 nebo B5

Příspěvek od gregi »

LE14 píše:za 59t B5 s 81kW a v kuži si myslím, že tam bude nějaký, ale v podobě 1/2 míče :lol: aneb uděla si sám = motor

Jen aby jsi zkončil jen u toho motoru :wink:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

LE14
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 11.02.2009 22:37

Re: B4 nebo B5

Příspěvek od LE14 »

No ... raději budu asi volit B4 .Jak vidím z AAA mám opravněný strach :o To jako, že bych tam přijel a oni to tam neměli ? 8O
Teď jen najít ten správný kus (nejlépe v 81kW)

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: B4 nebo B5

Příspěvek od gregi »

LE14 píše:No ... raději budu asi volit B4 .Jak vidím z AAA mám opravněný strach :o To jako, že bych tam přijel a oni to tam neměli ? 8O
Teď jen najít ten správný kus (nejlépe v 81kW)


Už to také není to , co to bývalo :wink: Dříve "spolkli" každý sráč , nyní už takové moc není a mají už i docela zmáklou vazbu na Tebe , jako na prodejce .

Horší je to s tím co vidíš na inzerátech a co mají ve skutečnosti . Manželka si vyhlédla G3 , jen ze zvědavosti . Při výletu to dopadlo tak , že neměli na dvoře jedinou G3 a vedle v oddělení hrůz stála taková chudinka , která mi připomínala kasičku , jen i to dno už bylo průhledné , takže by mince propadla střechou rovnou na zem .

Zažil jsem extrém , když jsem tam viděl auto zákazníka , který nevěděl co s autem , neboť se motor přehříval a nechtěl investovat do hlav , které mu před návštěvou autorizovaného servisu zbrousili , když měnili těsnění pod hlavou . Auto začínalo po havárii u předního skla a najeto něco kolem 300.000 kilometrů . Po týdnu , co si auto odvezl stálo v AAA s cedulkou jak skvěle jezdí , jak nebylo nikdy havarované i přes to , že byl vidět přechod mezi novým lakem a starým lakem mezi předními a zadními dveřmi ( barevný přechod nezachrání vše :oops: ) a na tachometru to mělo 175.kilometrů , aby si nechal nový zákazník vyměnit rozvody . To byl šok , ale to bylo už před hodně lety :shy2:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“