Koupě B4 TDI, na co dát pozor?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Koupě B4 TDI, na co dát pozor?

Příspěvek od Marosh16v »

Zivot je otázkou priorit, takže GTI by mělo jít do světa a koukám po pasatu B4 tdi. Na co dát pozor, co se kazí, kolik stojí drobné úpravy/běžná údržba...?

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupě B4 TDI, na co dát pozor?

Příspěvek od Bastard »

Hlavně dát pozor na kastli, aby nebyla shnilá, jinak je to v podstatě jenom o něco lepší dvojka... U motoru je vhodný udělat pro jistotu rozvody a vyměnit olej. Ten by rovněž neměl uchcávat. Další slabostí jsou el. stahovačky, rády praskají, potom panty nejčastěji řidičových dveří, zadní ložiska, ale ty jsou stejný jak na G2. Zjednodušeně B4 je novější G2, ale v principu jsou rozdíly minimální. Až na více elektroniky a řídicí jednotky, ale ty se moc neserou a případně se dají nahradit např. z G3.

Kolem motoru je dobrý zkontrolovat jak startuje zastudena, zatepla, pazvuky, turbo. Pokud možno napíchnout na diagnostiku a alespoň projet chyby.

Cenově to vychází rovněž cca jak u G2, akorát díly jsou o přiměřeně robustnější a větší, tím i drobet dražší. Např. rozvody od 1700,-... Vodní pumpa je např. stejná... Atd. Podle mě to nebude až tak radikální změna, jak si myslíš :mrgreen: Až na tu naftu :D

No a ještě je dobrý vědět, jestli chceš 66kW nebo 81kW verzi... První se shání snadno, druhá skoro "nemožný" sehnat :)

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: Koupě B4 TDI, na co dát pozor?

Příspěvek od Marosh16v »

Dekuju...tohle me zajimalo,presne jsi to vystihl. Jde mi o tu 66kw,nic vylozene urciteho-vybava atd. . Zajimalo me jeste,jestli to treba trpi na nejake veci,neduhy...

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě B4 TDI, na co dát pozor?

Příspěvek od Passta »

Zkontroloval bych si hlavně korozi na karoserii, zadní lemy, prahy, páté dveře u varianta atd. Bohužel většina B4 na to dost trpí. Pak přední nápravnici, ta bývá bohužel taky dost často napadená korozí.
Z mechanických věcí bych strach neměl, skoro vše je cenově přijatelné opravit.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: Koupě B4 TDI, na co dát pozor?

Příspěvek od Marosh16v »

Tak tyhle veci prohlidnout zvladnu :-) ...mile jste me prekvapili

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupě B4 TDI, na co dát pozor?

Příspěvek od Bastard »

No o co jednodušší se to zdá, o to větší bacha si dej na tu korozi, protože ta může být i tam, kde to vypadá zdravě :mrgreen: Jestli jsi někdy viděl růst bambus, tak něco podobnýho je to se rzí u B4 :lol:

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: Koupě B4 TDI, na co dát pozor?

Příspěvek od Marosh16v »

Tak G3/vento nechci prave proto a ted se dozvidam,ze na to trpi i b4 :-(

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupě B4 TDI, na co dát pozor?

Příspěvek od Bastard »

Je to stejná generace...

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: Koupě B4 TDI, na co dát pozor?

Příspěvek od Marosh16v »

Tak uz je doma. Jak bude cas,hodim fotky. Pocatecni investice budou-brzdy a olej. Na kolik vyjdou komplet brzdy? Predek je nechlazeny,zadek bubny. Vepredu to jeste bude asi nejaky cep na vymenu,ale jinak jsem mile prekvapeny-komfortem,velikosti a docela i tim,ze to neni uplne line a to mam tech 66kw,motor 1z

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupě B4 TDI, na co dát pozor?

Příspěvek od Bastard »

Mě vyšly brzdy na 6000,- ale já mám přední kotouče 280mm a vzadu kotouče 226mm. Bral jsem to od uživatele sebo, mimojiné doporučuju, ale nevím, jestli se tím ještě zabývá, snad jo. (http://www.hanza-autodily.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;)

Ty budeš mít vpředu na 99% 256mm/13mm, tj. běžná cena cca 500,-/ks, destičky sada cca 1000,- (pozor, na nechlazený potřebuješ ty tlustší). Zadek pakny cca 1000,- za sadu, ale nevím, jestli tam nejsou potřeba nějaký pružinky, bubny jsem nikdy neopravoval. No a na 100% vyměň i zadní ložiska, cena cca 250,-/ks dle nabídky. Osobně doporučuju SKF nebo Ruville.

Uživatelský avatar
polis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: trutnov

Re: Koupě B4 TDI, na co dát pozor?

Příspěvek od polis »

kuci ja shanel kombi 81.za celej mesic patrani nic. Z1 tak 10 kousku,ale ten stav fakt hruza .ceny byly kolem 20-30tic.

VW-Humpolec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 04.01.2011 17:16
Bydliště: Vysočina-Humpolec

Re: Koupě B4 TDI, na co dát pozor?

Příspěvek od VW-Humpolec »

Ahoj kluci tak já se taky rozhoduji z dvojky na passata B4 a chci se zeptet mají tyhle dvě auta stejnou zadní nápravu? A mám si teda dát pozor na zadní lemy prahy a někde u víčka a korozi. a jak jste to mysleli s tím bambusem?
Všechno jde když se chce

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“