Zkušenosti s Passatem B4

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
Loser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02

Zkušenosti s Passatem B4

Příspěvek od Loser »

Ahoj lidi,
potřeboval bych radu.Včera jsem koupil VW Passat 1,9TDI CL r.v.1993,najeto 170 tis.km,motor je ok.....Na co bych si měl dát pozor u tohoto vozu?Dík

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

passat b4 je v pohodě.. platí tam tak nějak obecné problémy.. já mám varianta z 96, tdi a spokojenost.. trochu mě trápí plasty v kombiprostoru. dost vržou. na jaře se na to chystám. jinak si pohlídej rozvody a oleje a filtry.. já postupně měním celej spodek. ale už mám najeto 180 a byl ještě původní.. ale jsem trošku magor, takže musím mít vše jak nové. třeba přední tlumiče by ještě chvíly fungovali a já je měnil.. jinak pokud ti něco klepe na přední nápravě a měnil jsi už všechno tak vyměn uložení stabilizátoru. mrkni na gumy v předních ramenech a na uložení zadní nápravy. výfuk už bude asi nic moc, ale ten už bude asi měněnej. taky docela rezivijou brzdove trubky v zadní části vozu, ale to je normální, když auto jezdí v soli. občas zlobily budíky.. a promazej si zámky a kliky ve dveřích. pak to jde krásně zavírat. a hlavně otvírat. jiank je myslím na tomto autě vše ok. máš s tím nějakej problém???

Uživatelský avatar
Loser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Loser »

Díky kámo....Problémy nemám...jak jsem již napsal koupil jsem ho včera.Byl jsem pro něj u Havl.Brodu,bydlim v UL.Ujel jsem 200km,nic nebouchalo,nevrzalo,vše je dobré...není nijak rezatý a dle vzhledu udržovaný.Potěšila mě spotřeba 12l/200km.....ještě by mě zajímalo to b4 a b3..co to je?

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

no b4 je to co máš ty. to znamená passat 93 až 96. a b3 je starší model 87 až 93.. a máš sedan nebo kombi.. tenhle pašík je dobrej pracant..

Uživatelský avatar
Loser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Loser »

sedan...líbí se mi,je prostorný a pohodlný.....

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

jo taky jsem spokojenej.. ten prostor na zadních sedadlech je opravdu gut.. a celkově je dobrej. co tě stál a jakou máš výbavičku.. jak ti jede motor??

Uživatelský avatar
Loser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Loser »

47 tisíc.no mam tam rádio(za 5 tis),centrál........nic víc mě nenapadá

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

ta cena je docela dobrá.. za tdi 47000. tomu říkám dobrý kup. a jestli píšeš, že je v dobrým stavu.. takže máš výbavu cl?? tu mám taky, ale mám tam nějaké příplatkové věci.. ještě mě napadlo, že u těhle tdi odchází napínák plochého řemene co pohání alt. dělá to pak takové nepříjemné rachtání. a pak dost často rezonuje prostřední díl výfuku.. ale to dělá na všech tdi na staré podlahové plošině. golf3, passatb4, vento, seat..

Uživatelský avatar
Loser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Loser »

jo CL,zapomněl jsem to napsat.....taky si myslim že dobrá koupě....měl jsem auto na kanále a nenašel jsem náznak koroze.....líbí se mi ak jede....je to moje první VW

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

tak to gratuluji a doufám, že bude dlouho a v pohodičce fungovat.. :wink:

Uživatelský avatar
Loser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Loser »

snad jo,doufám..

Uživatelský avatar
MartyB5
Člen klubu
Příspěvky: 1605
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dehtáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartyB5 »

Měl jsem B4 95 dvoulitr a najeto 260000km spotřeba 7-8litrů,byl to sedan.Supr auto,bohužel zatoužil jsem po kombíku.Cena cos dal je dobrá,ale těm kilometrům moc prosím tě nevěř.Ať ti bobře slouží.

Uživatelský avatar
Loser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Loser »

Díky pánové

Uživatelský avatar
Fox
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/Milovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fox »

Jo a pokud mas teda TDI, tak si jeste dej pozor na rozvodove kolo na klice. Nekdy se uvolnuje a "ozvejka" to pak konec klikove hridele a pak mas problem...
Projevuje se to tak ze se ti rozsteluje predvstrik a hodne spatne to startuje. Nemusi se to projevit hned, ale pokud ti to casem zacne delat tak se na to zamer a nech si to prohlednout :wink:
Passat forevwer :)

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

no vidíš, na to bych úplně zapoměl. s rozvodama to rozhodně sundej a mrkni na to.. pak utáhnout na moment a na lepidlo.. když to bude samo ok :D

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“