PASSAT TYP B3

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
777lidka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.12.2007 14:03

PASSAT TYP B3

Příspěvek od 777lidka »

Ahoj lidičky,
nevíte jak je to s přihlašováním starších vozů- konkrétně passat B3? Přivezla jsem si z Rakouska B3, a nevím jak poznám z jejich TP zda je homologovaný a schválený pro provoz a přihlášení u nás. Můžete mi někdo poradit. Jsem v těhle věcech nováček. Autíček jsem měla kupu, samé škodárničky.. :lol: a jezdili dobře. Teď mám dva passaty B3 - jeden z Rakouska bez SPZ nepřihlášený a jeden ten samý B3 co s nim jezdim. Ale technicky je v lepším stavu ten z ciziny, tak bych chtěla vědět jak to udělat nejjednodušeji a co k tomu potřebuji? Prosím kamarádi-poraďte a děkuji předem :oops: Lidka

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: PASSAT TYP B3

Příspěvek od Tomášek »

musis mit potvrzeny, ze je to v rakousku odhlaseny-musi tam nekde v papirech byt razitko ABGEMELDET. pak jed na technickou, umise, urad bezahlen kolem 4tis a znacky bekommen und fahren :)

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: PASSAT TYP B3

Příspěvek od Tomášek »

a hned muzes nahodit nejaky foto rakouskyho i ceskyho pracanta.. :)

Uživatelský avatar
slausek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod kopcem u lesa
Kontaktovat uživatele:

Re: PASSAT TYP B3

Příspěvek od slausek »

v životě jsem neviděl rakouskej velkej techničák, ale jednoduše zjistíš, že je to přihlásitelný podle toho, že tam bude v papírech někde homologace .. mam pocit, že u passiků je to E/třímístný číslo. Jinak jak psal kolega, auto musí být odhlášený, pak na technickou, emise, udělat pojistku na úřad a snad no problem. já platil kolem 5k
ex B3 G60 variant syncro
ex B3 variant 1,8
B3 sedan 1,8
B5,5 variant TDi

Uživatelský avatar
abcd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PASSAT TYP B3

Příspěvek od abcd »

Tady to máš, takhle to má vypadat v v techničáku z Rakouska.
Přílohy
typAU.jpg

Uživatelský avatar
Wondromir
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 30.11.2007 18:00
Bydliště: březiny city(děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: PASSAT TYP B3

Příspěvek od Wondromir »

no a nebo si přehod papíry z toho českýho na ten rakouskej,nech převařit vin a je to.tak to děláme běžně.sice nelegální ale nejjednoduší :)

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: PASSAT TYP B3

Příspěvek od KADEL »

u mě chteli ješte kupní smlouvu ale na každem uřade to muže být jiny

Tommy_25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 12.01.2008 20:57

Re: PASSAT TYP B3

Příspěvek od Tommy_25 »

Je to cca. 14 dni co jsem pritahnul na plate B4. Dal jsem to na dovozovou STK (1700,-)+ emise(600 - za tdi). Chteli po me SRN technicak (velky+maly) a mel sem tam na tom razitko, ze je odhlaseno. Pak jsem si nechal auto pojistit. Poté na urad. Tam po me chteli protokoly s TK+EM, kupni smlouvu, pojistku, to bylo snad vse. Platil jsem 800 za SPZ a 1800,- za prihlaseni. Na tohle bacha maji tam dve ceny 1500,- a 1800,-!!! Zalezi jakou mas normu. Moje B4 ma jen euro2, takze prej to je za 1800,- Moc tomu nerozumim, ale jstejne ty poplatky jsou bejkarna. Platis za technickou 1800 a 600 emise a na urade vlastne platis to same - posouzeni technicke zpusobilosti 1800,- Proste sem se tomusmal - takova fraska. Jinak poplatky za TK a EM se mohou lisit - zalezi jaky maji ceny v miste kam pujdes. Jinak na urade to je jednotne. Tak si to "uzij"

Uživatelský avatar
abcd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PASSAT TYP B3

Příspěvek od abcd »

Jo jo, přesně takhle jsem dovezl G3 tdi, měl už jsem tu novější normu, takže jen 1500,- :) Nechá se to zmáknout za jeden den, už se těšim na další dovoz :wink:

Uživatelský avatar
Malfox
Závodník
Závodník
Příspěvky: 525
Registrován: 04.03.2008 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: PASSAT TYP B3

Příspěvek od Malfox »

Ahoj ve spolek, moc rád bych si také přivezl auto ze zahraničí v plné výbavě sám.
Jen nemám plaťák na kterém bych caru přivezl. :cry:
Je povoleno si nechat přidělat chromovaný rám, jako má Jeep a dodávky, jde i na osobák přidělat?
Nebo to může být jen na zahraničním autě? Pak teprve přihlásit u nás.
Jestli to u nás jde normálně přihlásit?
Přílohy
Přední rám Jeep
Přední rám Jeep
Přední rám Jeep 2
Přední rám Jeep 2

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

PASSAT TYP B3

Příspěvek od gregi »

Díky českému státu najdeš někoho , kdo Ti to přihlásí , v tom by jsem problém neviděl , ale třeba když vjedeš do Anglie a uvidí Tě policajt , tak s flastrem do "kriminálu" a nebude se Ti na nic ptát :?: :?:
Na nekterých autech to vypadá dobře , ale z vlatní zkušenosti , co rám , to při bouračce zbytečné náklady na opravu navíc :!:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Malfox
Závodník
Závodník
Příspěvky: 525
Registrován: 04.03.2008 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: PASSAT TYP B3

Příspěvek od Malfox »

gregi píše:Díky českému státu najdeš někoho , kdo Ti to přihlásí , v tom by jsem problém neviděl , ale třeba když vjedeš do Anglie a uvidí Tě policajt , tak s flastrem do "kriminálu" a nebude se Ti na nic ptát :?: :?:
Na nekterých autech to vypadá dobře , ale z vlatní zkušenosti , co rám , to při bouračce zbytečné náklady na opravu navíc :!:
Nechci s tím mít někde komplikace. Jestli je to problém tak se raději na montáž vyprdnu.
Přílohy
ram na VW Passat Variant B4
ram na VW Passat Variant B4

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: PASSAT TYP B3

Příspěvek od KADEL »

problem by mohl bejt s SPZ mohly by mít s tím že je špatne viditelná

Uživatelský avatar
Malfox
Závodník
Závodník
Příspěvky: 525
Registrován: 04.03.2008 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: PASSAT TYP B3

Příspěvek od Malfox »

KADEL píše:problem by mohl bejt s SPZ mohly by mít s tím že je špatne viditelná
Spíše jsem myslel takto podobně vypadající kompletek. Ale předek více robustnější.
Mám určitou představu a rád bych ji zrealizoval. Na žádném autě jsem to ještě neviděl.
Přílohy
20080228_037.jpg
20080228_038.jpg
20080228_039.jpg

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“