ekologicka dan

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
yenda.dubi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 28.04.2008 16:29
Bydliště: Dubí
Kontaktovat uživatele:

Re: ekologicka dan

Příspěvek od yenda.dubi »

Já mám taky 1Z, výroba srpen 1995, uvedení do provozu v dubnu 1996 (v Německu). A v techničáku mám prázdnou kolonku. Výhledově si to tam chci nechat dopsat, to jsem zvědavej, jaký euro to bude :roll:
Slevy na autodíly!!!

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: ekologicka dan

Příspěvek od JonatanCl »

thenri píše:Protože maš rok 96 unas se totiž neplati dan jake emisni normy splnuje motor ale jaky maš rok vyroby ja mam passata b4 19tdi rv95 a mam euro 1 a mame stejne motory jako z roku96 tak mě to muže někdo vysvětlit ja myslim že asi ne.
Tak to je zvláštní - mám 1.9TDi 66kW typ 1Z, výroba květen 1995, dovezenej předloni,
do českýho TP mi napsali 94/12 a když jsem si nechával dělat UmweltPlakette,
tak jsem dostal červenou Euro2

Takže 1Z motor s katem má stopro Euro2.
Pokud není auto vedený jako N1 (malej náklaďák, s mřížkou na DPH)
Pro N1 to je pouze Euro1. Nepochopil jsem tohle dělení
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

thenri
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.02.2009 18:47

Re: ekologicka dan

Příspěvek od thenri »

Tak to maš kliku že tam nemci měli už napsany euro2,ale ja jsem koupil passata od prvniho majitele koupeno u nas měl ješte ten starej tp a technik řekl podle roku euro1 jinak že si mam napsat vyrobci jake euro splnuje a to za 2000kč.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ekologicka dan

Příspěvek od Bastard »

Jooo, papír snese všechno...

Uživatelský avatar
yenda.dubi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 28.04.2008 16:29
Bydliště: Dubí
Kontaktovat uživatele:

Re: ekologicka dan

Příspěvek od yenda.dubi »

thenri píše:Tak to maš kliku že tam nemci měli už napsany euro2,ale ja jsem koupil passata od prvniho majitele koupeno u nas měl ješte ten starej tp a technik řekl podle roku euro1 jinak že si mam napsat vyrobci jake euro splnuje a to za 2000kč.
Tam bude ta chyba, že to úředník vzal podle roku, což je nesmysl. Naše druhý auto (Polo) je z roku 1991 a splňuje euro2! Podle toho se to brát nedá, některý výrobci splňujou normy s předstihem a některý je začínaj plnit na poslední chvíli. A od toho roku 1996 už musely nově uváděný auta plnit euro2. Takže mohly i dřív. Což si právě myslím bude i případ našich TDI.
Slevy na autodíly!!!

l.bohm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 12.12.2008 12:31
Bydliště: Opava

Re: ekologicka dan

Příspěvek od l.bohm »

yenda.dubi píše:
thenri píše:Tak to maš kliku že tam nemci měli už napsany euro2,ale ja jsem koupil passata od prvniho majitele koupeno u nas měl ješte ten starej tp a technik řekl podle roku euro1 jinak že si mam napsat vyrobci jake euro splnuje a to za 2000kč.
Tam bude ta chyba, že to úředník vzal podle roku, což je nesmysl. Naše druhý auto (Polo) je z roku 1991 a splňuje euro2! Podle toho se to brát nedá, některý výrobci splňujou normy s předstihem a některý je začínaj plnit na poslední chvíli. A od toho roku 1996 už musely nově uváděný auta plnit euro2. Takže mohly i dřív. Což si právě myslím bude i případ našich TDI.
Asi tak nějak to bude kolega má Vectru 2.0GT r.v. 1990 a má taky Euro2.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ekologicka dan

Příspěvek od Bastard »

Ten rok, odkdy platilo EURO 2 nic neznamená. I starší auta ty normy mohly plnit, to ostatně vidíte... Důležitý je, co je napsaný v TP. Pokud tam nemáte nic, je to jednodušší, než kdybyste tam měli EURO 1. Totiž když tam nic nemáte, tak zajedete na Dekru a necháte si to zapsat. Jak je to s přepsáním již zapsané normy, netuším, ale podle mě to bude problematičtější...

Uživatelský avatar
bekr13
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 11.01.2009 07:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: ekologicka dan

Příspěvek od bekr13 »

Bastard píše:Ten rok, odkdy platilo EURO 2 nic neznamená. I starší auta ty normy mohly plnit, to ostatně vidíte... Důležitý je, co je napsaný v TP. Pokud tam nemáte nic, je to jednodušší, než kdybyste tam měli EURO 1. Totiž když tam nic nemáte, tak zajedete na Dekru a necháte si to zapsat. Jak je to s přepsáním již zapsané normy, netuším, ale podle mě to bude problematičtější...
JJ tak nejak to ja budu muset spachat

Uživatelský avatar
Luckyss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 17.10.2007 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: ekologicka dan

Příspěvek od Luckyss »

Mám na předním okně samolepku zelenou S2 , někdo mi říkal že to je jakou normu to auto plní . Je to tak ??

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ekologicka dan

Příspěvek od Bastard »

Podstatný je, co je v TP... Na nálepky nikdo na úřadě nehledí...

Uživatelský avatar
Luckyss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 17.10.2007 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: ekologicka dan

Příspěvek od Luckyss »

no v TP nic nemám . jen me to zajímalo jak to je . Jinak mám 1.9 TD B3 jako norma to ja ? 1 ?

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ekologicka dan

Příspěvek od Bastard »

Maximálně Euro 1, si myslím...

Uživatelský avatar
Luckyss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 17.10.2007 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: ekologicka dan

Příspěvek od Luckyss »

No aspon neco :-D

Uživatelský avatar
m-NIC-h
Profík
Profík
Příspěvky: 916
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: in Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: ekologicka dan

Příspěvek od m-NIC-h »

Ahoj prosím vás, můžu mít passata r.v. 1991 1,6gtd. A potřebuju vědět kolik zaplatím za přihlášení vozu. Někdo říka 5000 a někdo zas 10000. Potřebuju si to ověřit. Díky za odpověď
Naposledy upravil(a) m-NIC-h dne 16.03.2009 23:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: ekologicka dan

Příspěvek od pino.t »

Luckyss píše:no v TP nic nemám . jen me to zajímalo jak to je . Jinak mám 1.9 TD B3 jako norma to ja ? 1 ?
Já mám stejenej motor v B3, ale v techničáku žádnou normu napsánu nemám, protože auto je z roku 1991, ale u B4 ten motor má Euro1
m-NIC-h píše:Ahoj prosím vás, můžu mít passata r.v. 1991 1,6gtd. A potřebuju vědět kolik zaplatím za přihlášení vozu. Někdo říka 5000 a někdo zas 10000. Potřebuju si to ověřit. Díky za odpověď
tak mrkni do techničáku a zjisti tam normu a podle ní ti to řekneme, ale nejspíš máš Euro 0, tudíš 10 000kč
Naposledy upravil(a) pino.t dne 16.03.2009 23:07, celkem upraveno 2 x.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“