Co potenciometr G60

Rady, problémy a různé vychytávky

Moderátor: Danek 16V

Uživatelský avatar
mpead
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Co potenciometr G60

Příspěvek od mpead »

Jaky odpor na nem mate nastavenej?Cim vetsi odpor tim je vetsi bohata smes a naopak?Tovarni hodnota je prej 500ohmu.Mel jsem to na 800-vic to zralo,dal jsem 500-spotreba trochu klesla,ale motor byl takovej tupej.Na 200 se pri plnym zatizeni tolik nedusil a lip to jelo.Jen ted nevim jak je to s tou bohatosti smesi pri nastavenym odporu...nizsi-chuda,vyssi-bohata?Po chipu by se mel nastavit na nejakou jinou hodnotu,jednou jsem nekde na to videl tabulku,ale uz nevim kde :( Byly tam ruzny chipy a k tomu hodnoty nastaveni.

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

Jo to by mě taky zajímalo mam ted novej a vypada to že to opravdu moc nejede..takže jak a kde se t da měřit na kterym vyvodu a jaka je ta optimalni hodnota

Uživatelský avatar
mpead
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mpead »

multimetr zapojis na pin 1 a 3 a sroubkem to nastavis.Origo by melo byt 500 ohmu

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

dobrá ale jak poznam jak je dobře nastavenej na moje auto je mi jasne že musí všechno bejt ok jako rozdělaovač svíčky předstic atd...

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

hm tak jem tak měl nastaveno 1000ohmu nastavil jsem to na500 ale moc velkou změnu nevidím když budu ubírat tak spotřeba bude stoupat????? a naopak????

Uživatelský avatar
mpead
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mpead »

když jsem ubral,tak podle palubniho pc mi spotreba klesla.Driv jsem tam mel 400 a jeden chlapik,co se na to dival,rikal ze je to takhle chudy a muzu upalit pisty...To jsem tam nemel chip a mel jsem to dat na 800...Ted s cipem,nevim kolik dat.Zkusil jsem 200,co taky nekde psali a tolik se to nedusilo,jenze je asi potom moc chuda smes.Nejhorsi je,ze kazdej ti okolo napise vsechno mozny a jak to doopravdy je se nedovis.Jinak tech 500 je pry zaklad,takova startovni hodnota...Ted tam mam tech 800 a podle pc to zere o litr vic...8l

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

Hm tak sleduju že spotřeba šla výrazne dolu když tam nebyl vůbec tak jsem najel na 500kč par km(palubak ukazoval blbosti bo jsem měl prumer 9L což je kravina) od te doby co jsem ho tam dal a natavil z1kohmu na500ohmu tak už na500kč ujedu zhruba 200km což si myslím že je to goot pruměr mam nekde na 8.5 což by odpovídalo.
Ale občas když přidam tak mi to jakoby cukne pak se to chytí a jede to ale to mi dělalo i bez toho CO daval jsem to tomu za vinu

Uživatelský avatar
SpeedyJ
Pilot
Pilot
Příspěvky: 720
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od SpeedyJ »

KADEL píše:Hm tak sleduju že spotřeba šla výrazne dolu když tam nebyl vůbec tak jsem najel na 500kč par km(palubak ukazoval blbosti bo jsem měl prumer 9L což je kravina) od te doby co jsem ho tam dal a natavil z1kohmu na500ohmu tak už na500kč ujedu zhruba 200km což si myslím že je to goot pruměr mam nekde na 8.5 což by odpovídalo.
Ale občas když přidam tak mi to jakoby cukne pak se to chytí a jede to ale to mi dělalo i bez toho CO daval jsem to tomu za vinu
Nejlepsi je zajet na emise na serizeni CO, neni dobre jezdit na chudou smes...
Opravuji Climatronic Golf 3/4, Passat B3/4/5,T4, Sharan ... (možnost starších dílů)

Uživatelský avatar
G-power
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Partizánske , SK

..

Příspěvek od G-power »

Tak ako sa vlastne nastavuje???

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

jak to myslíš? jako hodnoty nebo čím? no já tam mám nastaveno 500ohmů

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

kdyby tam mělo být z fabriky 500ohmu, tak by tam dali 500ohmovej odpor a ne potenciometr :wink:
takže nastavení by se mělo dělat podle bohatosti na volnoběh a tu zjistíš na emisích...
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
xmouse
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

bohatost smesi

Příspěvek od xmouse »

mam pripojeny budik na bohatost smesi, takze zkusim co to udela, kdyz s tim budu hybat. kdyz jsem auto koupil, mel jsem to nastavene na nulu a smes byla bohata. pote jsem predelaval vyfuk a v katu byla jen trubka s dirou k lambde coz melo za nasledek naprostou nefunkcnost lambda regulace. bohatost smesi zalezi nejen na nastaveni potenciometru, ale i na funkcni lambde. kazdopadne dam vedet :)
Dovoz, výroba a prodej dílů na motory 1.8L 8V G 60
http://www.g60.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
G-power
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Partizánske , SK

..

Příspěvek od G-power »

myslim aké hodnoty (určite su rozdielne podla toho aku mᚠremenicu a chip možno aj filter) ja mam 68mm a chip bartek P3RS a aky je aj postup.

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: ..

Příspěvek od KADEL »

G-power píše:myslim aké hodnoty (určite su rozdielne podla toho aku máš remenicu a chip možno aj filter) ja mam 68mm a chip bartek P3RS a aky je aj postup.
Je to tu nekolikrát psane...zajed si na emise tam by ti to měly seřídit i když s mojím chvilku zapasil a stejne nic nevymyslel takže nevím kde je chyba

Uživatelský avatar
xmouse
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

:)

Příspěvek od xmouse »

tak jsem si chvilku hral a vysledek byl:

pod 500 (400) sice jede ale nic moc, ridici jednotka dorovnava na optimalni bohatost, horsi start

500 je v pohode

550 bohatejsi smes v normale, dobra akcelerace ale zacina trosku papkat - spotreba leze kolem 15

mam remenici 70mm, bypass ventil, cip od g-lader seite

nevim jestli serizovat bohatost smesi na stk, spis bych to videl na motorovou brzdu :)
Dovoz, výroba a prodej dílů na motory 1.8L 8V G 60
http://www.g60.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Technika“