G60 tuning kit - potrebujem pomoc

Rady, problémy a různé vychytávky

Moderátor: Danek 16V

Uživatelský avatar
kleptoman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kleptoman »

Majsha píše:
kleptoman píše:pročetl jsem celej tento thread a jediný co mě napadá,že ti motor při vysoký zátěži detonuje (což je plná akcelerace na vysokej převodovej stupeŇ)-ten cinkavej/cvrdlikavej zvuk z vejfuku

sice mi není jasný proč ,když ten motor má čidlo klepánía ŘJ by s prvním náznakem detonačního spalování (klepání) měla stáhnout předstih

v první řadě bych zkusil natankovat palivo s vyšším OČ (nedočetl jsem se co tankuješ za palivo ,doporučuju 98/100oct - někdy totiž výrobce udává nutnost použití benzínu s oč. 98 a vyšší)

pokud to nepomůže ,tak zkontroluj svíčky (pokud jsou bílé je zázrak,že ještě jezdíš..už to mělo dávno schořet :!: ) schválně na ně někdy po rychlý jízdě koukni jestli maj správnou barvu (cihlovou/černou a hlavně jsou suchý)..ty jsou totiž dobrým indikátorem toho co se v motoru dějě

pokud budou bíle,přidej na palivu (motor může detonovat i v důsledku chudý směsi,kdy se taky nestačí spalovací prostor dobře chladit

další řešení je snížit kompresní poměr ,nebo nefoukat tak vysoký tlaky,případně stáhnout předstih(myslím že stažení základního předstihu taky pomůže)
No re to ma cidlo klepani vubec nic neznamena. Pokud je buhvijak stary uz muze byt taky KO. Urcite ma doporuceni menit ho kazdejch cca. 60k kilometru nejakej duvod :wink:
ano to je pravda ..to je taky důvod proč ho an většině aut z těchto let radši zruším 8)

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od Majsha »

kleptoman píše:
Majsha píše: No re to ma cidlo klepani vubec nic neznamena. Pokud je buhvijak stary uz muze byt taky KO. Urcite ma doporuceni menit ho kazdejch cca. 60k kilometru nejakej duvod :wink:
ano to je pravda ..to je taky důvod proč ho an většině aut z těchto let radši zruším 8)
Prima napad ! :roll:

Uživatelský avatar
kleptoman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kleptoman »

to ano..:oops:

ale na přeplnovanejch motorech radši novej, na atmosféře to je prakticky jedno - hodně atmosfer to čidlo totiž ani nemá...

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od Majsha »

kleptoman píše:to ano..:oops:

ale na přeplnovanejch motorech radši novej, na atmosféře to je prakticky jedno - hodně atmosfer to čidlo totiž ani nemá...
Radsi obetuju 1700 Kc za novy nez skurvit motor

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

zrušit čidlo klepání ? to se lehce udělá, ale jak to vysvětlíš řídící jednotce ?
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Odpovědět

Zpět na „Technika“