Teplota oleje?

Rady, problémy a různé vychytávky

Moderátor: Danek 16V

Odpovědět
KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Teplota oleje?

Příspěvek od KADEL »

Tak dnes jsem jel do prahy a z5 po D8 tam jsem jel do 160km/h olej se držel do 118stupnu ale z5 jsem se "chtel"" honit s oktavkou ale nejak to nevychytal olej.-( jel jsem 200km/h asi tak 3minuty olej mi vylezl na 125 tak jsem zpomalil a otazka zní jak nekdo muže jet rychleji a delší dobu když mě to neuchladi:-( kde bude zrada nebo je to normální? t oasi moc nemuže byt když 10W40 má hranici prave tech125st chladič jsem tam zatím nedal ale i tak by to mělo byt niže:-( heelp

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willdaa »

pokud mu davas kudlu tak neni problem nehlede na to ze G60 ma predepsanej olej 10W60 prave kvuli teplotam :wink:
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

no kudlu jsem tomu nedaval jak říkam jel jsem 200km/h ale jen chvilku a pak jsem musel zpomalit:-(a předjížel mě i favorit :cry: :cry: a voda bylo ok 80st

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

a ješte jedna otazka řeším dochlazování když zastavím voda vyleze na teplotu kdy se spustí sahara(což je normální)ale při tehle vedrech se točí šílene dlouho a to mě sere včera jsem koupil velkou baterku tak to zatím stíha ale.....
Nešlo by tam přidelat nejake oběhove čerpadlo ktere by se při vypnutí motoru zoztočilo a honilo chvilku tu vodu?bo je vdy slišet bublani v prostoru kde jdou čidla a to mě znervoznuje

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

čidlo teploty oleje máš to co tam patří ? není náhodou taky do 120°C jako čidlo tepolty vody ?
jakože jestli má vody 80°C ,tak není normální aby měl olej o 45° víc..
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
xmouse
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

:)

Příspěvek od xmouse »

lister píše:čidlo teploty oleje máš to co tam patří ? není náhodou taky do 120°C jako čidlo tepolty vody ?
jakože jestli má vody 80°C ,tak není normální aby měl olej o 45° víc..
to je pravda, rozdil teplot by mel byt cca 15 stupnu, kdyz mam olej 120, voda je 110. kdyz jsem jezdil na okruhu, mel jsem olej i 146, coz je zpusobeno tim ze mam klimu. :)

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

no to nevím jestli je tam čidlo jake tam má být mužu koupit jine ale i tak je to divne do když tam mám 90-110 vodu tak olej je 108 při normálni jizde ve meste..to mám rychlost do 60max

prave že se mi to zda divny když jsem měl vodu 80 jak mohl lest olej nahoru a to jsem am měl neco málo přes 4000ot protože když t onecham na volhoběh tak voda jede až 110 ale olej se drži 106
ale jak tomu šlapnu na dalnici tak voda 80 ale olej jede nahoru dale než 125 jsem to nepokoušel a teplota vzducu s tím nemá co delat
A zase i kdybych tam měl jine čidlo tak to proste měří teplotu a je jedno z jake kapaliny nebo se pletu?

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

čidlo na vodu měří do 120°, při týhle teplotě má odpor pár ohmů, čidlo na olej měří do 150° (ale viděl jsem i do 180°) a při 120° má ještě odpor v řádu stovek ohmů.
MFA ani budík neví jaký máš čidlo, (ani jakou kapalinu) pro ně je důležitej odpor...
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

ajo to mě nedošlo.-) ono je ot měřeny odporem.-( takže při stejne teplote jsou tma rozdile odpory tudíš každy budik vyhodnocuje jinou teplotu.-)

Uživatelský avatar
alisekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alisekm »

ja sem ti už předtím psal že se s olejem dostavm kolem 130 stupnu a ty si se mi smal :D dej tam ten chladič ja ho tam dal ale ješte sem to neprojel tak nevim co to udela :D jo a kdyby jsi chtěl tu objehovou elektrickou vodní pumpu takk mam jednu na prodej :D
stavím průtahový speciál

Uživatelský avatar
LeeBa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LeeBa »

jo 130 stupnu neni zadnej problem v techdle vedrech .. staci kdyz to jenom trosku lechtas .. na dalnici bude mit voda o dost vic nez ve meste .. bo na dalnici chladis naporem chladic vody .. ale olej nijak... jen tim malinkym vymenikem a to ho nechladis na okolni teplotu ale na teplotu vody !!!

je to v poho .. neboj se niceho.. bylo by ale lepsi mit tam lepsi olej .. ono pri techdle vysokych teplotach ty obyc ztraci svy vlastnosti ... mel sem ted problem ze nad 100stupnu mi budik na tlak oleje spadl az na nulu (skoro) ..dal sem ten co sem mel v minulem motoru a drzi lehoucce pod 1bar .. olej dela divy

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

LeeBa píše:jo 130 stupnu neni zadnej problem v techdle vedrech .. staci kdyz to jenom trosku lechtas .. na dalnici bude mit voda o dost vic nez ve meste .. bo na dalnici chladis naporem chladic vody .. ale olej nijak... jen tim malinkym vymenikem a to ho nechladis na okolni teplotu ale na teplotu vody !!!

je to v poho .. neboj se niceho.. bylo by ale lepsi mit tam lepsi olej .. ono pri techdle vysokych teplotach ty obyc ztraci svy vlastnosti ... mel sem ted problem ze nad 100stupnu mi budik na tlak oleje spadl az na nulu (skoro) ..dal sem ten co sem mel v minulem motoru a drzi lehoucce pod 1bar .. olej dela divy
no o to mi prave jde protože při tech 125 stupnich se mi zdalo že nejak motor delal kraválasi ventili bo co no každopadne to musím pořešit.-)

Odpovědět

Zpět na „Technika“