1.7 SDi - dobrá volba?

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
kristy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 07.03.2016 15:33
Bydliště: Brno

1.7 SDi - dobrá volba?

Příspěvek od kristy »

Zdravím znalce tohoto sympatického auta a prosím o rady :) Hledala jsem spolehlivé ekonomické malé auto až jsem se dopracovala k Lupu 1,7 SDi. Nicméně nabídka ojetin je slabá a našla jsem v celé ČR pouze pár kusů :( Víceméně jsou všechny podobné, r.v. okolo 2000, cena okolo 40 tis. a stav tachometru okolo 200 tis km. A k tomu směřuje můj dotaz, není to příliš? A teď myslím ty kilometry, najedu ročně cca 12 tis km, vydrží mi to ještě nějaký pátek? Moje první auto byl VW Derby ročník 77 :D , takže vím, že VW jsou držáky... Ale přecejen budu ráda, když mi to tady potvrdíte, případně napíšete kolik máte nalítáno vy a jak to šlape ;) Prosím taky o info na co se zaměřit při koupi a na co si dát třeba pozor. Momentálně koukám na dva kusy, jeden r.v. 2003, najeto 209 tis a druhý r.v. 2000, ale najeto 170 tis, v tomto případě byste dali přednost čemu? Přihlížet radši na najeté km než na stáří? Díky! Možná blbé dotazy, holt jsem ženská noo :blush:

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od McMahon »

Ahoj na km se u naftovych motoru vubec nedivej. Obvzlašť když v ČR ma více než pulka aut stočené budiky. U takové 1,7 SDI pokud se o ni majitel normalně staral a nedělal s tim nějaké prasarny, tak nějakych 200 tis. km je teprve lehce zajety motor. Je třeba vzit někoho, kdo se v autech vyzna, a posoudit podle aktualniho stavu které je lepší.

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od C3 »

Kristy, ač nevím, odkud jsi, zvaž dovoz z Německa ;) km budeš mít oficiální, cena +/- obdobná, větší výběr ... 8-) a nezapomeň se tu pochlubit
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
kristy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 07.03.2016 15:33
Bydliště: Brno

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od kristy »

Jsem z Brna. Právě mám známého, který vozí z Německa bavoráky, tak jsem ho o to žádala a on mi na to řekl, že tak levné auta se vozit nevyplatí, tož nevím :( Je fakt, že když si člověk započítá ty km, plus dva řidiče, plus nějaké ty poplatky, tak to pár tisíců bude... Že bych si to řešila sama to nehrozí, neumím ani slovo německy :D

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od C3 »

Na obchod se to nevyplatí, ale ty hledáš auto pro sebe.. v čechách se nikdy ofiko Lupa neprodávala a je tu jen "dovoz" ;) Na inzertních serverech koupíš dle mého diesly buď s vadama nebo čerstvý dovoz, na kterém někdo "vydělává".. popřípadě si za nepoškozené autí zaplatíš ;) Tohle je na tobě, pohodlnější je to pro tebe koupit v čechách,ale osobně si nemyslím, že nejvýhodnější...
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
kristy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 07.03.2016 15:33
Bydliště: Brno

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od kristy »

Hmm, tak pořád sleduju nabídku a zjistila jsem, že vlastně nevím, jestli 1,7 SDi anebo 3L? U mě je momentálně v první řadě priorita spotřeba (celkově levný provoz), ale jak je to s tou automatickou převodovkou u 3L když se něco podělá a jak velké je riziko, že se to stane u staršího auta? Vyplatí se to kupovat anebo spíš pouze v případě, že mám za manžela automechanika? :D Jinak teda nevím co jízdní vlastnosti obou těchto vozítek, asi to nebude žádná sláva, zvlášť když je člověk zvyklý jezdit Alfou 159 :) Škoda, že není někde poblíž v bazarech, že si to člověk ani nemůže vyzkoušet :( Tohle mi přijde hodně sympatické (i když v Německu by to bylo určitě levnější, být třeba z Liberce, tak neřeším a mířím za hranice...): http://auto-na-miru.cz/autobazar/vozidl ... ibr_21393/" onclick="window.open(this.href);return false;, co vy na to?

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od Kwapo »

To co jsi sem dala je, jak psali kluci, čerstvý dovoz. Auto vypadá velmi lákavě, ALE
jedná se o TDI motor s automatem. Oproti 1.7 SDI tedy komplikovanější a na opravy
případně dražší motor a převodovka. V tvém případě bych šel po té 1.7 SDI. Do toho
bych se nebál jít ani sám (měl jsem Fabii 1.9 SDI).

Jinak na Km nekoukej, to raději novější ročník než méně Km. A musím přiznat, že dát
za Lupo 60.000,- mi přijde už dost.
Jinak ten SDI motor v pohodě zvládá i bio naftu, kdyby nedej bože ceny PHM zase šly
nahoru. Jinak u nás aktuálně bio nafta 25.40,- normál nafta 25.20,- :mrgreen:

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od McMahon »

Kristy ta volba je uplně jednoduchá, jen musiš vědět co chceš:)
Jestli hledaš VELMI rozumnou spotřebu, nízke naklady na opravu a jednoduchost tak je to 100% 1,7 SDI.
Oproti tomu 3L je prostě jak bych to řekl........ ŽIVOTNÍ STYL, "buď ho minuješ, nebo ho nenavidiš", nic mezi tim:-)
Prostě jsem v 12 letech poprve četl o tom autě, a věděl sem že ho musim mit, hotovo, konec tečka......

Osobně jsem měl 2 Lupa 3L, sestra ma třetí a teď mam A2-ku ze stejným motorem a převodovkou a nikdy bych nešel do 1,7 SDI:-)

Brucie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 07.08.2013 12:23

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od Brucie »

Chci se také připojit chci kupovat 1.0mpi kolik zvládne ten motor km ?

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od McMahon »

Ten motor toho zvladne přesne tolik, jak dlouho budeš zvladat do něho davat penize :twisted: :twisted:

Ne samozřejme na tuto otazku musi odpovědět místní "pertrol headi" :D

Brucie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 07.08.2013 12:23

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od Brucie »

[SMILING FACE WITH OPEN MOUTH] dekuji za odpověď [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]

Uživatelský avatar
Laufass
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 10.10.2010 17:19

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od Laufass »

Zdravím, nechce se mi zakládat nové téma, ale ve směs se chci zeptat k tématu :) ...sháním pro přítelkyni taky Lupo...požadavky: spotřeba do 5l, spolehlivost...ona by chtela radsi manual (tzn. 1,2 TDI by tim pádem padlo ale kdyby to byla nejlepší volba tak bych ji k tomu donutil :D )...o 1,2 TDI (pokud jsem to správně pochopil tak 3L) jsem hodne cetl ze má problemy s automatem...nejdriv jsme premejsleli o 1.0 ale pak jsem cetl ze ta spotreba nic moc...
VW Passat sedan B5 1.9 TDI AFN '99
Ex - VW Passat sedan B4 1.9 TDI 1Z '94

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od C3 »

jestli chceš auto se spotřebou do 5 litrů, tak na benzín se rovnou vykašli.. a osobně si myslím, že nejnižší obsahy vždycky dostanou na pr**l nejvíce...
každopádně jednolitry a jednačtyřky (mpi i 16V) benály mají blok motoru z hliníku + vlisované vložky válce - jediné čím se dá opravit motor je výměna stíracích kroužků.. jinak musíš sehnat ne tak zničený blok - a když si vezmu,co jsem objezdil Lup, abych našel nezničenej motor... .. tfuj

osobně ti doporučím ropáka - 1,7 SDi 44kw asi nemusím chválit, ale má to krouťák a střihá to občas šrouby u převodovky... resp. to už pár lidí muselo řešit
teď stavím tříválec 1,4 TDi PD 55kw, má to spotřebu nižší nebo stejnou jak 1,7 SDi a letí to jak blázen... ve městě u obojího do 6 litrů (já se ještě nad 4 litry snad nedostal, ale je to spíš kombinovaná a nafťáky mě baví).. Ale chce to samo dražší olej atp., zvuk tříválce je strašlivej nezvyk atp... Ale doporučuji svézt se, ať porovnáš...
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
Laufass
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 10.10.2010 17:19

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od Laufass »

Takže je to tak, že mám hledat 1.4 TDI (která je teda nejlepší) a až se nějaka objevi (je jich dost malo) tak po ni hned skocit? S těma 1.2 TDI je to tak s tou převodovkou že se sere předpokládám?
VW Passat sedan B5 1.9 TDI AFN '99
Ex - VW Passat sedan B4 1.9 TDI 1Z '94

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: starší Lupo, dobrá volba?

Příspěvek od C3 »

Chlape, osobně bych hledal 1,7SDi (motor nesmrtelnej), 1,4 TDi má srovnatelnou spotřebu a větší výkon, ale je to furt PDčko, je na tom turbo a servisně o krapet dražší... ale ani na jeden motor jsem neslyšel nadávky, naopak i s 1,2TDi jsou to klasické kvalitní diesly od VW... u 1,2 občas odejde robot na řazení (jestli se nepletu) - 3L je super auto a já se mu vyhýbám jen ze strachu... viz např. McMahon - nedá na něj dopustit...

osobně bych neskákal po první 1,4.. jsou a jsou jen dražší (i na dovoz)... ale dají se v reichu poškozené (KO turbo atp.) i do 1000 € ;)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Odpovědět

Zpět na „Lupo“