1.4 TDi - cyklovač stěračů

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
majkl123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 04.07.2008 11:53

1.4 TDi - cyklovač stěračů

Příspěvek od majkl123 »

Zdravím všechny majitele toho vozu. Mám dotaz ohledně cyklovače stěračů na tomto voze. Jakým způsopbem je to u tohoto typu řešeno. Z doposud mých získaných zkušeností s tímto vozidlem jsem zde našel pouze dva režimy, bez možnosti další regulace. Jak je to řešeno u těchto modelů, mám r.v.2001. Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
Mistorex
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2009 18:22
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu LUPO 1,4 TDI - cyklovač stěračů

Příspěvek od Mistorex »

tak vzhledem k tomu ze lupo ma packy z Golfa III a u toho sem nikdy nevidel moznost regulace tak to asi nepujde...

a muzu?? jaky dva rezimy ? zapnuto, vypnuto ? nebo este nejakej dalsi ?
Autoservis, mechanické práce, pneu, klima, autosklo, rychloservis, výměny olejů, ostatní po domluvě . SZ nebo TEL

majkl123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 04.07.2008 11:53

Re: prosím o radu LUPO 1,4 TDI - cyklovač stěračů

Příspěvek od majkl123 »

Když vycházím z neutrální poohy, tak když páčku posunu směrem vzhůru - nahoru, tak je cyklus rychlý a při posunu páčky směrem dolů je cyklus pomalý. Ovšem při velmi vydatném dešti, což třeba včera tady u nás na severu bylo to prostě " nestíhalo ", rovněž jet s autem za náklaďákem, které většinou nemají zadní zástěrky ( lapače nečistot) byl poměrně velký problém.

Uživatelský avatar
Mistorex
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2009 18:22
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu LUPO 1,4 TDI - cyklovač stěračů

Příspěvek od Mistorex »

tak to ja mam packu smerem nahoru 2 polohy... pomalu a rychle a pak 1 polohu smerem dolu a to stira v cca 5s cyklech
Autoservis, mechanické práce, pneu, klima, autosklo, rychloservis, výměny olejů, ostatní po domluvě . SZ nebo TEL

5mira7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 03.08.2009 18:51

Re: prosím o radu LUPO 1,4 TDI - cyklovač stěračů

Příspěvek od 5mira7 »

Jak říká Mistorex, 2 polohy nahoru, 1 dolů

majkl123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 04.07.2008 11:53

Re: prosím o radu LUPO 1,4 TDI - cyklovač stěračů

Příspěvek od majkl123 »

Tak kde udělali soudruzi chybu. Jám má opravdu pouze dvě polohy, jednu nahoru a druhou dolou. Při těch trvajících deštích, které tady na severu moravy máme mně to celkem dost se..., stírat s tím je opravdu umění. Nepřišel ještě někdo na to, zda se tam nedá vrazit nějaký cyklovač z něčeho jiného, respektivě, kde mám hledat chybu, že to nemám jako ostatní. Pro upřesnění mám 1,4 TDi, rok. vyroby 8/2001, zrcátka v elektrice, přední okna, klima manuální,chipnuté v DE na údajně nějakých 70 kW, ale je pravdou, že to jede jako letadlo, někdy mi připadá, že by to potřebovalo nějaké přítlačné křídlo,aby to v té rychlosti vzhledem k té nízké váze nevzlítlo.

Uživatelský avatar
Hofis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 17.03.2010 11:15
Bydliště: Marzov
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu LUPO 1,4 TDI - cyklovač stěračů

Příspěvek od Hofis »

no tak pane asi vim čim to bude mám ten samej model i motor stejnej a vždy mi to fungovalo a ejhle od včera to nejde sekla se páčka a už mám taky jed dvě polohy dolu to prostě nejde...tak možná to bude i tvůj případ...já budu měnit páčku..

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu LUPO 1,4 TDI - cyklovač stěračů

Příspěvek od McMahon »

Mám páčku navic z Lupa 1,2 TDI, to by melo sedet.... kdyz nekdo potrebujete tak se ozvete.

majkl123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 04.07.2008 11:53

Re: prosím o radu LUPO 1,4 TDI - cyklovač stěračů

Příspěvek od majkl123 »

Dnes páčka rozebrána, je to stejné jako na VW transporter, ovšem polohy zůstaly pouze dvě, jak jsem již výše uváděl. Transporter má k tomu o jeden drát navíc, což bude cyklovač, páčká má opravdu tedy pouze dvě polohy.

Uživatelský avatar
CHLOUBIK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 374
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín

Re: prosím o radu LUPO 1,4 TDI - cyklovač stěračů

Příspěvek od CHLOUBIK »

Měl sem Lupo a mám pocit že mělo 3 polohy.Mám teď Polo r.v. 2001 a to má 3 polohy a k tomu transporteru mám caravellu a ta má taky 3 polohy ale ta spodní je učící ( zapnu cyklovač na spodní pozici pak ho hned vypnu počkám si třeba 4s a opět to zapnu) a ono to stírá v tom daném intervalu který sem nastavil.... tak možná i proto to má o kablík více?

Odpovědět

Zpět na „Lupo“