Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

flexible
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 21.01.2011 08:07

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od flexible »

McMahon píše:Nechce nastartovat protože nemá natlakovano........ bezpečnostni pojístka. Vzdy pockej az to dotlakuje a pak az startuj, nekdy nechce nastartovat po natlakovani tak bud otočit kliček zpeta znova nebo ho jen dele přidržet..... kdyz sem to mel netesne tak se mi to taky stavalo a asi po 2 - 3s drzeni klicku v poloze start to vzdy chytlo:-) Ted uz ten problem sem davno nemel.

Jinak tlakuje dlouho protoze soustava neni tesna a nekde nasava vzduch.... ovzdusnit, vymenit O-kroužky. Jeslti to nebude idealni (u mne to taky porad neni) tak si myslim ze bude treba vyemnit O-krouzky mezi jednotlivymi kanalky el. mag. ventilu. Este sem to neudelal ale jak bude cas tak udelam a sdelim vysledky. Jinak kdyz to funguje dobre by to nemelo tlakovat dele nez 10s, max. 15 pokud je venku teplo (v zime tlakuje vzdy dele). Ta delka tlakovani taky zavisi jak dlouho se z autem nejelo.

Olej se tam lije normlane hydraulicky (zeleny nebo cerveny) a hladina se kontroluje na zasobnicku pri povolene podtlakove nadobe.
Super...dekuji moc.

michal0024
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.07.2011 17:15

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od michal0024 »

zdarvim vas chalani mam problem s lupon nechce mi to prejst cez zakladne nastavenia stale mi napise chybu 12.. co to moze byt viete mi prosim poradit??? chcem sa este opytat ze ak povolim tu srubku dole co tu o nej pisete tak to tahielko by sa malo hybat hore a dole ze ten robot si to akoze nastavy sam ale mne sa to tam nechce hybat moze to byt tym ze preto mi aj naskakuje ta zavada?? dakujem za vase rady.

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od McMahon »

Chyba 12 vyskakuje pravě při špatněm seřizeni toho tahla o kterem pišeš niž. A že se to nehyba to funguje torochu jinak. Když daš zakladni nastaveni, blok 14 a vyskoči ADJUST! tak to tahlo se už nastavi a ty když povoliš tu matišku tak se to v te dražce posune do vyvažene polohy. Takže stači pak dotahnout a pokračovat v zakladnim nastaveni. A když nechce projit to zakladni nastaveni tak skus po povoleni te matičky postunout to tahlo kousiček nahoru nebo dolu a dotahnout.... prostě musiš zkoušet, ktera ta poloha je spravna. Na některych Lumpicich udelam zakladni nastaveni napoprvy a nedavno sem zkoušel 3/4 hodiny než sem našel tu spravnou polohu.... 8) 8) A když to nepujde tak to přivez, udělam to:-)

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od net.work »

Me kdyz se rozsviti ADJUST, tak se mi taky nikdy nic nenastavi - kdyz tu matku povolim, tak to tahlo je uplne volne a da se s tim hybat v rozsahu cele te drazky. Psal si tu neco o potenciometrech - to je presne co?
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od McMahon »

Když se z tim da hybat v celem rozsahu tak to už ma řadič velkou vuli. U mně to vždy dost pevně drži takže když z tim chci kousek pohnout ak trošku musim přitlačit. A potenciomentry jsou na řadiči z boku dva (z boku, jdou k nim draty) a ony snijmaji pravě tu polohu řadiče.

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od net.work »

co s tim mam delat? ;)
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od McMahon »

Asi by bylo nejlepši kdybych se na to podival sam:-) Ale to tak až ke konci tydne nejrychleji:-) Mužeme se na skypu nebo icq domluvit :-)

JiraCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 22.02.2009 12:07

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od JiraCZ »

Tak jsem se pokoušel o základní nastavení převodovky. Nastavení řadiče rychlosti mě nikdy nedoběhne a skočí mě tam chyba 12. Na tyčce s kloubky byla velká vůle, tak jsem vytáhl řazení a dotáhl oba směry pohybu a vůle se zmenšila. Po montáži se nastavení stále nedaří. Nikdy nedoběhne a nejlepší výsledek byl že souhlasilo S,R,N a u E se musí trochu přitlačit páka řazení zpět k N aby tam skočilo E a to svítí společně s 2. Je ještě nějaká vůle v kloubku táhla. Je možné že to nedoběhne kvůli tomu? Dík za rady.

JiraCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 22.02.2009 12:07

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od JiraCZ »

Tak se mě konečně povedlo základní nastavení, problém byl v netěsnosti řazení, sákl olej. Po přetěsnění se základní nastavení povedlo. Ještě mě klouže spojka. Nastavení bodu prokluzu se nedaří. Pravděpodobně asi vadná spojka. Máte s tím někdo zkušenost? Nebo to může být něčím jiným než vadnou spojkou? Dík za rady.

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od McMahon »

A co se ti nedaři při tom nastaveni prokluzu?
Každopadne bud je vadna spojka nebo spojkovej valeček. Po přetěsnění si odvzdušnil soustavu?

JiraCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 22.02.2009 12:07

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od JiraCZ »

Systém je odvzdušněný. Jinak dam 08, skupinu 25, nastartuju mám zatáhlou ručku a sešlapuju a povoluju brzdu a v poli 3 mám stále 0, už od začátku.

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od McMahon »

Ale ten prokluz se nedela přes zakladni nastaveni ale přes měřene hodnoty. Potom se nedi, že to nejde.

JiraCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 22.02.2009 12:07

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od JiraCZ »

Však jsem psal 08(měřené hodnoty)

JiraCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 22.02.2009 12:07

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od JiraCZ »

Tak po výměně spojky, je vše OK. Základní nastavení proběhlo i bod prokluzu šel provést bez problému. Jenom auto nejde startovat v poloze stop a nefunguje Start/Stop systém. Žádnou závadu jsem nenašel. Nemůže to být tím, že snímač dráhy spojky je nastaven na hraniční hodnotu 1,8V? Dík za rady

Odpovědět

Zpět na „Lupo“