1.2 TDi - spotřeba 8 litrů

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

1.2 TDi - spotřeba 8 litrů

Příspěvek od strejda Karel »

Zdravím,
koupil jsem nedávno Lupo 3L a nevím jak dál. auto se mi líbí a oželel bych investici do oprav, ale nevím jestli to stojí za to:
- spotřeba se blíží 8 litrům
- Eco mod nereaguje, palubní počítač nereaguje, neznámé tlačítlo pod spínací skřínkou nereaguje. jinak auto normálně startuje, nekouří, ale táhne až od 2000 otáček.

Přijde mi to jako divoká předělávka na manuál, protože na displeji jsou vidět čísla pro zařazené rychlostní stupně - opět bez reakce. Jestli tyhle závady souvisí se zásahy šíleného automechanika, mám strach, že výměna váhy vzduchu, vstřikovačů apod bude jen ztráta času a peněz.
Co by jste mi poradili? auto vrátit nebo jít do oprav? podstatné je jestli lze snížit spotřebu, to ostaní bych překous.
PS: jsem z karlovarska

strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

Re: spotřeba 8 litrů u 1.2tdi ??

Příspěvek od strejda Karel »

další poznatky z krátkého svezení - spotřeba 6,8 litrů
po nastartování bliká "service OIL", přestože je tam dostatek oleje

zkouknul jsem vzduchový filtr, je docela špinavý, ale nemyslím, že by nový stáhl spotřebu na normál, a VAG OUT je jiný typ, než jaký je konektor auta - přiděláno pomocí drátků...

můžete mi poradit, jestli ta spotřeba vznikla divokým předěláním převodovky nebo to půjde spravit výměnou váhy vzduchu apod?

mara90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 01.09.2011 19:35

Re: spotřeba 8 litrů u 1.2tdi ??

Příspěvek od mara90 »

Pokud to má překopanou elektriku tak ti těžko někdo něco poradí a vlastně ani nemůže. Pokud to někdo dá dohromady tak to bude mravenčí práce....
"service OIL" je jen hláška k upozornění servisního intervalu a maže se pomocí tlačítka na budíkách - teď to nemám po ruce, ale je to něco ve smyslu zmáčknout klíček do druhé polohy podržet 10s nebo tak podobně.
Pokud je vzduchový filtr jako bota, tak bych očekával že bude i olej na výměnu a další věci na spadnutí

strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

Re: spotřeba 8 litrů u 1.2tdi ??

Příspěvek od strejda Karel »

mám obavy, že mě nemine kontrola, případně dodělání, úpravy převodovky. jen pořádně nevím čeho mám dosáhnout, páč nevím jak by to auto mělo jezdit správně, výkon apod. řekne někdo??

další pokračování oprav: poštelování střev a jízda pro nový filtr, odhadem rafičky spotřeba klesla k 6 litrům. vzduchový filtr nasazen, diagnostika objednaná. ještě mám v záloze pár věcí, se kterýma se chci dostat na 5 a dál to přenechávám profíkům s příslušným vybavením a znalostma. jinak předcházející jezdec lítal skutečně za 8l, což je u takovýho prskoletu neskutečný výsledek.
oil service vymazanán, díky

strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

Re: spotřeba 8 litrů u 1.2tdi ??

Příspěvek od strejda Karel »

Už vím na čem jsem: auto je předělané na manuální řazení, eko a samozřejmě zobrazení rychlostních stupňů je nefunkční. Vyměnil jsem filtry a spotřeba spadla na 5 litrů. Ještě mě čeká přehrání řídící jednotky, momentálně to jezdí na řídící jednotku 1.4tdi. Turbo a vstřikovače pracují dle VAGu dobře. Počítám, k těm 4 litrům by se spotřeba měla dostat.
Máte ještě někdo předělané řazení na manuál? Ještě přemýšlím auto nachipovat na 71 PS, má někdo zkušenost co to udělá se spotřebou?

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba 8 litrů u 1.2tdi ??

Příspěvek od McMahon »

Tady maš komplet navod na předělani 3L-ka na manual včetně předělani RJ motoru. Děla to nejaky typek v německu.
http://www.vag-tuning.com/lupo.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Je to tam cele komplet v PDF-ku na te strance.

strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

Re: spotřeba 8 litrů u 1.2tdi ??

Příspěvek od strejda Karel »

Díky, znám, posílám to Mircovi do Postupimi. s 1.2kovým programem to bude jezdít líp.

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba 8 litrů u 1.2tdi ??

Příspěvek od McMahon »

No samozřejmě to bude jezdit lip. I spotřeba bude uplně někde jinde. 1,4 TDI ma obtokové turbo, kdežto 3L-ko ma VGT. Se potom nediv, že ti to jezdi za 8 litru:-)

strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

Re: spotřeba 8 litrů u 1.2tdi ?? vyřešeno

Příspěvek od strejda Karel »

K dnešnímu dni je spotřeba někde u 4,5 litrů. ještě mě čekají nějaké dodělávky, když to vyjde, měla by klesnout pod 4 litry a dál už nehodlám nic měnit. ono v těch našich kopcích už to stejně asi moc neklesne. s manuální převodovkou a jednotkou 1.4 tdi je radost jezdit, výborný zátah a akcelerace, a to i do kopce ve více lidech. Jedině až budu v důchodu, tak půjdu do 3Lka s robotickou převodovkou, a až pojedu v neděli dopoledne s babkou pro chleba tak si pojedu v eco modu 70kou za 2,5 litru a budu se kochat krajinou :)

Odpovědět

Zpět na „Lupo“