FAQ - časté dotazy a řešení

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo FAQ - časté dotazy a řešení

Příspěvek od C3 »

borci to tahaj v noci a se zavrenou kapotou :))) ale..
- zezadu na svetle je kryt pridrzeny kovovou svorkou, tu odklop nahoru a kryt otevri
- nemusis tam videt,ale bude to chtit trosku logiky a trpelivosti, ale halogenka ma kolem sebe kovovou svorku - je uchycena pod zarovkou a nad zarovkou vycnivaji dva konce s "ouškama" - ty konce zmáčkneš k sobě (stačí po jednom) a mely by vyskočit ze zámečků a uvolnit halogenku ;)
- konektor atp. už asi odpojit umíš...
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo FAQ - časté dotazy a řešení

Příspěvek od McMahon »

Omlouvám se, nechci byt hruby, ale kdo se musi ptat, jak se mění žarovka na autě, měl všechny zaležitosti kolem i těch nejbanalnějších oprav přenechat na mechanikovi, a starat se jen o tankovani a řizeni. :idea:

zdenek675
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 14.02.2016 21:40

Re: Lupo FAQ - časté dotazy a řešení

Příspěvek od zdenek675 »

Dobrý den. Mám dotaz jestli má Lupo 1l zvukové upozornění na nevypnutá světla a vytažený klíček při odchodu z vozu Děkuji

Pejcha
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 25.02.2011 16:36

Re: Lupo FAQ - časté dotazy a řešení

Příspěvek od Pejcha »

Jo, moje Lupo to má, nevím co znamená 1l, mám 1.4TDI r.v.2002 a pipa na me kvuli svetlum, s tim klickem asi ne, podle me to pipa, kdyz ho vytahnu a necham rozsviceno.

zdenek675
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 14.02.2016 21:40

Re: Lupo FAQ - časté dotazy a řešení

Příspěvek od zdenek675 »

Myslel jsem Vw Lupo 1,0i 37 kw 50 koní r.v. 2000 když se nechá rozvíceno a vyndá se klíček jestli nějaké relé houká a jestli někdo neví které to je Zapomínám Děkuji

Lupíno
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.10.2016 17:56

Re: Lupo FAQ - časté dotazy a řešení

Příspěvek od Lupíno »

McMahon píše:Omlouvám se, nechci byt hruby, ale kdo se musi ptat, jak se mění žarovka na autě, měl všechny zaležitosti kolem i těch nejbanalnějších oprav přenechat na mechanikovi, a starat se jen o tankovani a řizeni. :idea:
Tak tedy nebuď hrubý, každý se musí někde učit. A tohle je tuším o tom jak si poradit, ne jak dávat hloupé odpovědi.

Lupíno
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.10.2016 17:56

Re: Lupo FAQ - časté dotazy a řešení

Příspěvek od Lupíno »

zdenek675 píše:Myslel jsem Vw Lupo 1,0i 37 kw 50 koní r.v. 2000 když se nechá rozvíceno a vyndá se klíček jestli nějaké relé houká a jestli někdo neví které to je Zapomínám Děkuji
Nevím jak litr, 1.4 mi houká.

Uživatelský avatar
Medved9
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.10.2010 17:49
Bydliště: Louny

Re: Lupo FAQ - časté dotazy a řešení

Příspěvek od Medved9 »

Ahoj,
Já mam sice jiné auto ( VW Touran ) , ale manželka si přála něco malého na popojíždění po městě.
Tak jsem tam dlouho vybíral až jsem vybral LUPO. :-) 1999, 3 dveř, 1,0 ALL 37 kw , 220 000km
a Chtěl jsem požádat odbornou veřejnost o pár rad, jelikož jsem nikde nenašel odpovědi.

1 ) Dálkové ovládaní k centrálu jde dodělat / jak ?
2 ) Je tam motor 1,0 37 kw ALL kolik oleje a jaký ?
3 ) Je normální, že nefunguje zámek 3-tích dveří , klika funguje ale do zámku nejde ani strčit klíč.
4 ) Je tu nějaký profík na elektriku a dokáže mě elektrickému antitalentu poradit jak zapojit / vyřešit automatické rozsvícení světel, po nastartovaní ,
ne po zapnutí klíčku
5 ) Nefunguje zadní ostřikovač a stěrač nefunguje v cyklu ale jen 1/3 okna po chvilce zase kousek a pak zase


To je asi vše jelikož ho máme doma cca 3 dny
Nicméně manželka je z něj nadšená jak kdyby vyhrála milion :-) :-) :-)


Všem děkuji za rady a nápady.

Uživatelský avatar
Medved9
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.10.2010 17:49
Bydliště: Louny

Re: Lupo FAQ - časté dotazy a řešení

Příspěvek od Medved9 »

Ahoj,
Já mam sice jiné auto ( VW Touran ) , ale manželka si přála něco malého na popojíždění po městě.
Tak jsem tam dlouho vybíral až jsem vybral LUPO. :-) 1999, 3 dveř, 1,0 ALL 37 kw , 220 000km
a Chtěl jsem požádat odbornou veřejnost o pár rad, jelikož jsem nikde nenašel odpovědi.

1 ) Dálkové ovládaní k centrálu jde dodělat / jak ?
2 ) Je tam motor 1,0 37 kw ALL kolik oleje a jaký ?
3 ) Je normální, že nefunguje zámek 3-tích dveří , klika funguje ale do zámku nejde ani strčit klíč.
4 ) Je tu nějaký profík na elektriku a dokáže mě elektrickému antitalentu poradit jak zapojit / vyřešit automatické rozsvícení světel, po nastartovaní ,
ne po zapnutí klíčku
5 ) Nefunguje zadní ostřikovač a stěrač nefunguje v cyklu ale jen 1/3 okna po chvilce zase kousek a pak zase


To je asi vše jelikož ho máme doma cca 3 dny
Nicméně manželka je z něj nadšená jak kdyby vyhrála milion :-) :-) :-)


Všem děkuji za rady a nápady.

folll
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 27.12.2014 16:02
Bydliště: Rokycany

Re: Lupo FAQ - časté dotazy a řešení

Příspěvek od folll »

Ahoj, mám na vás dotaz. Mál Lupo 1.0 a asi je přidřené jrdno lano na ruční brzdu. Kde se dají lana odpojit od ručky? Je to z kabiny někde pod kobercem nebo zespodu pod nádrží? Díky za odpoved :-)
Seat Alhambra II 1.9 PD 85 kW rv.2000

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo FAQ - časté dotazy a řešení

Příspěvek od C3 »

:-)) cussa, kolem rucky je plastovy kryt, tak ji zatahni a kryt vycvakni (jakoby boky k sobe) a vytahni ;) mezi sedackama je uchyceni lanovodu a lan rucky ;-)
melo by se to dat "servisovat" bez rozebirani interieru,sundavani koberu atp....
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo FAQ - časté dotazy a řešení

Příspěvek od C3 »

Medvěde, tobě taky něco napíšu...
1 ) ano, ale jak nevím :-) mám doma jeden origo centrál a je tam napojená dálka...rozdělávat to budu,jestli si to nikdo neodveze s druhým lupínem (a kdyztak to sem nafotim/prodam)
2 ) osobně se přikláním k polo-10w40 (dle manualu by jsi mel 5w30) a cca 4l (takovy standart)
3 ) normalni to je u starych aut - nebyl pouzivanej a za ty roky se to ucpalo kondenzovanim vody,oxidaci a bordelem... nacakej tam WDcko, melo by to casem trosku povolit (klidne nekolikrat), pak to vytahni,rozeber,ocisti a nez to zase slozis a vratis doporucuji pouzit grafitovou pastu (dela se i spesl mazivo ve spreji...)
4 ) tohle je slozitejsi,ale da se... bud sbirat info o otackach z alternatoru,cidla na klice nebo z RJ... ALE je to vsechno straslive na miru a nikdo rozumnej tuhle praci elektrikari nezaplati ;-)
5 ) zadni ostrikovac to nema, jestli se nepletu, jde vse z nadobky v motoru a budes nekde mit porusenou hadicku (takze dlouho tlac a cekej,kde to zacne tect :-))) resp. ta hadicka by mela prochazet do sterace a ostrikova kapalina cakat na opacne strane pred sterac... zasekavani sterace je vec druha - mechanismus je zanesenej,poskozenej - sezen novy motor sterace (a tady plati to same jako u otazky 1- mam navic,ale bude to trvat)

vic toho asi z hlavy nevymyslim, pracovat na tom venku nemuzu kvuli urazu a bude to jeste chvili trvat,nez se zprovoznim ;-)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

folll
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 27.12.2014 16:02
Bydliště: Rokycany

Re: Lupo FAQ - časté dotazy a řešení

Příspěvek od folll »

C3: Děkuji za odpověď :-)
Seat Alhambra II 1.9 PD 85 kW rv.2000

Uživatelský avatar
Medved9
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.10.2010 17:49
Bydliště: Louny

Re: Lupo FAQ - časté dotazy a řešení

Příspěvek od Medved9 »

Díky za rady,
1) koupil jsem neirginál dalkové ovládaní a teřeším termín s autoelekrikářem kdy namontovat.

2) zakoupil jsem Divinol 10W40 vyměnil a zatím dobré :-)

3) měl jsem poškozenou kliku , tak jsme sehnal jinou a tento víkend budu měnit , tak se rovnou kouknu i na ten zámek .

4) známý mi doporučil modul na automatické rozsvěcení světel a ten se dam nastavit aby spinal až po nastartovaní motoru

5) naplním nádobku vodou a budu hledat, jinak nepravidelny chod stěrače byla páčka a zlámané kabely

Děkuji za pomoc, rady a snahu - dneska už se to moc nevidí :-)


Děkuji
C3 píše:Medvěde, tobě taky něco napíšu...
1 ) ano, ale jak nevím :-) mám doma jeden origo centrál a je tam napojená dálka...rozdělávat to budu,jestli si to nikdo neodveze s druhým lupínem (a kdyztak to sem nafotim/prodam)
2 ) osobně se přikláním k polo-10w40 (dle manualu by jsi mel 5w30) a cca 4l (takovy standart)
3 ) normalni to je u starych aut - nebyl pouzivanej a za ty roky se to ucpalo kondenzovanim vody,oxidaci a bordelem... nacakej tam WDcko, melo by to casem trosku povolit (klidne nekolikrat), pak to vytahni,rozeber,ocisti a nez to zase slozis a vratis doporucuji pouzit grafitovou pastu (dela se i spesl mazivo ve spreji...)
4 ) tohle je slozitejsi,ale da se... bud sbirat info o otackach z alternatoru,cidla na klice nebo z RJ... ALE je to vsechno straslive na miru a nikdo rozumnej tuhle praci elektrikari nezaplati ;-)
5 ) zadni ostrikovac to nema, jestli se nepletu, jde vse z nadobky v motoru a budes nekde mit porusenou hadicku (takze dlouho tlac a cekej,kde to zacne tect :-))) resp. ta hadicka by mela prochazet do sterace a ostrikova kapalina cakat na opacne strane pred sterac... zasekavani sterace je vec druha - mechanismus je zanesenej,poskozenej - sezen novy motor sterace (a tady plati to same jako u otazky 1- mam navic,ale bude to trvat)

vic toho asi z hlavy nevymyslim, pracovat na tom venku nemuzu kvuli urazu a bude to jeste chvili trvat,nez se zprovoznim ;-)

jakub.cr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 01.03.2015 17:05

Re: Lupo FAQ - časté dotazy a řešení

Příspěvek od jakub.cr »

Ahoj,

mám dotaz ohledně zapojení rádia. Originál jsem nahradil jiným (foto) a při vytažení klíčku mi rádio nehraje, resp. nejde zapnout. Pokud zastrčím klíček, vždy musím vše znovu nastavit. Nějaký nápad, aby mi rádio hrálo i při vypnutém klíčku?

Mám Lupo 3l a rádio je na fotce


Díky


*re

Zapojení jsem zkoušel obě co jsou v návodu na fotce.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Lupo“