1.0 37 kW - přibývání oleje v motoru

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Klárušinečinka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.01.2010 20:52

1.0 37 kW - přibývání oleje v motoru

Příspěvek od Klárušinečinka »

Ahoj, prosím o radu. Nevíte někdo čím to je, že mi "přibývá" olej? Koupili jsme Lupíka a bylo tam dost nad měrku, nechali jsme udělat výměnu oleje, hladina po servisu byla mezi ryskami a po najetí cca 400km je zase 1cm nad maximem. Benzín z oleje cítit není, krásně to startuje, nijak zvlášť to nehulí, voda stále stejné množství, motor jede pěkně, žádné škubání, vše na první pohled v pořádku. Díky moc za rady!!!

mara90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 01.09.2011 19:35

Re: Přibývání oleje u motoru 1,0 MPI

Příspěvek od mara90 »

Ahoj pokud máš pocit že olej přibývá a takhle razantně tak něco v pořádku nebude.... Teda pokud jsi náhodou špatně neměřil hladinu nebo neporovnával stav hladiny teplého a studeného motoru. Pokud v expazce není olej a chl. Kapalina nesmrdí po benzínu změřil bych tlaky válců, mají li všechny podobný tlak - ok a jdi po vodě

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Přibývání oleje u motoru 1,0 MPI

Příspěvek od lanasxxx »

Muzou ti propoustet vstriky.Me to kdysi na audi delala to samy....ale nejprv zjisti jestli skutecne jste tam ten olej nalily spravne.

Klárušinečinka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.01.2010 20:52

Re: Přibývání oleje u motoru 1,0 MPI

Příspěvek od Klárušinečinka »

Tak to nejspíš vypadá na lambda sondu... někdo tam dal jinou, která pasuje na auta která mají cca kolem 100kw podle čísla na ní, takže tam jde asi moc benzínu a tlačí to nespálenej benzín do oleje. Normálně to cítit nebylo, ale když jsme ho vypustili, tak po otevření kanistru mi přišlo, že je cítit po benzínu. Výfuk pěkně černej. Když jsem si pak spočítala spotřebu, tak mi vyšla na 10 litrů na 100 km, čož je hooodně :-( Náhodou nemá někdo lambda sondu? Kód motoru ANV, obsah 999, r.v. 1999. Nebo kde sehnat za slušný peníz? Díky!

Odpovědět

Zpět na „Lupo“