Otáčky motoru na volnoběh

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Vasek2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.08.2013 11:54

Otáčky motoru na volnoběh

Příspěvek od Vasek2 »

Ahoj, prosím o radu. Moje LUPO 1,0 má při volnoběhu nízké volnoběžné otáčky, motor se třepe jak by chtěl uletět. Klapka vyčištěna, svíčky vyměněny, filtr, rozvody, olej nové. Diagnostika nic neeukázala. Dík

loupacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.01.2014 18:55

Re: Malé volnoběžné otáčky motoru

Příspěvek od loupacek »

Já zase řešil zvýšený volnoběh (lupo mám týden).
Měl jsem stabilně 1000 otáček. Občas přestávalo ukazovat teplotní čidlo, tak jsem ho vyměnil (originál hela za 8 kilo). Ihned po výměně kleslo na 800, po první jízdě opět 1000, ale čidlo fungovalo dobře. Tak jsem jel znovu do servisu a příčina zvýšeného volnoběhu byla prasklá podtlaková hadička u škrtící klapky. (i diagnostika hlásila něco kolem škrtící klapky a ještě plácala cosi o vadných senzorech kolem ní či co..)
Při té příležitosti se klapka vyšrubovala (kolem ní to bylo mokré a byla zasraná), vyčistila se sprejem a hadrem - od té doby otáčky po zahřátí stabilně na 680. (prý to je málo, ale nevíme, co s tím..) při provozu je to dostačující.. asi se to loupakovi líbí takto..
Jinak můj tip je teda vadné teplotní čidlo a PŘÍPADNĚ by na tom mohla mít i podíl zanesená hadička zpětného vedení výfukových plynů, já ji mám taky zasranou - průchodnost tipuju max. tak na 2/3. (mám 1.0 MPI AUC).
Podle mechanika by nevadilo, kdyby nebyla průchozí vůbec (a to to ani neni mechanik od forda) :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Lupo“