1.4 16V - zkušenosti

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
M8te
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 09.09.2009 13:18
Bydliště: Teplice

1.4 16V - zkušenosti

Příspěvek od M8te »

zdravím , chceme pořídit Lupiče pro přítelkyni, co jsem to tady prolezl píše tu hlavně o 3L a 1.4TDI , kdyby jsme sehnali tu 1.4TDI tak by jsme byli nejradši, ale moc jsme jich nenašli.
Oproti tomu je spousta 1.0 a 1.4 16V 55kw , o které přemýšlíme , máte s tím někdo zkušenosti ??

Díky

Uživatelský avatar
Mistorex
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2009 18:22
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo 1,4 16V - zkušenosti

Příspěvek od Mistorex »

1,4 16v je doma uz dva a pul roku a nemuzu na nej rict nic spatnyho. udrzba stoji min nez na favorita :) a je to prijemne svizne a moc to nezere pokud nejezdis jako debil.
Autoservis, mechanické práce, pneu, klima, autosklo, rychloservis, výměny olejů, ostatní po domluvě . SZ nebo TEL

Uživatelský avatar
M8te
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 09.09.2009 13:18
Bydliště: Teplice

Re: Lupo 1,4 16V - zkušenosti

Příspěvek od M8te »

ta spotřeba se pohybuje jak cca ? Bude s tím jezdit z 99% přítelkyně , já bych tomu ten plyn prošláp až do motorovýho prostoru :twisted: :mrgreen:

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo 1,4 16V - zkušenosti

Příspěvek od McMahon »

Kdybys koupil to jedno TDI (1,2 nebo 1,4) a udělal na tom lehkej čip tak bys ani nemusel tak mačkat na plyn:-) To auto jezdi velmi svižně:-) Doporučuji dovoz z DE.

Uživatelský avatar
Mistorex
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2009 18:22
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo 1,4 16V - zkušenosti

Příspěvek od Mistorex »

spotreba od 6 do 11 pri jizde jak debil, bezmozek a pako... pisu mesto, mimo mesto to de podstatne dolu da se i okolo 5ti
Autoservis, mechanické práce, pneu, klima, autosklo, rychloservis, výměny olejů, ostatní po domluvě . SZ nebo TEL

Uživatelský avatar
tonnydenny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 305
Registrován: 13.01.2009 21:36

Re: Lupo 1,4 16V - zkušenosti

Příspěvek od tonnydenny »

Ségra ma tu 1.4 ..55kw.v g4 a bere to 7-8 tak jsem nečekal ze.v lupo to bude brát min každý ze to je lehčí ale to neudělá na spotřebě taky rozdíl prostě ten motor něco vemw takže v lupo za 250 km vzalenosti a nejel jsem vic jak 100 po dálnici bralo to 6.5 město 8 kupte si ráčí sdi to bude brát do 5 l a dynamika stejná když jezdis normálně ... Tdi ma hrozný zvuk ale zase jede lehce dobre ale kamosovi třeba na fabii odešli vstriky na 1.4 vypnul a už nenastartoval oprava 12t tak ze setris a pak to co si ušetřil na spotřebě zase das do oprav a ještě něco navíc ,-) jo a 1.4 benzín žerou olej!!! Precti si recenze na fabie golfu s tím motorem to se.divím ze to u lupa nikdo nepíše každý jen ze to jede moc mi to nepřijde najedes na fabie g tak o těch motorech nectes nic jiného než ze berou olej

Uživatelský avatar
ericss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Lupo 1,4 16V - zkušenosti

Příspěvek od ericss »

A jestlipak víš proč 1,4 16V berou olej? Čímpak to je a jak se to dá opravit?

Uživatelský avatar
NEWSNOW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 01.02.2012 08:18
Bydliště: MORAVA

Re: Lupo 1,4 16V - zkušenosti

Příspěvek od NEWSNOW »

ericss píše:A jestlipak víš proč 1,4 16V berou olej? Čímpak to je a jak se to dá opravit?
Nám to olej nebralo od výměny k výměně žádný úbytek




M8te píše:zdravím , chceme pořídit Lupiče pro přítelkyni, co jsem to tady prolezl píše tu hlavně o 3L a 1.4TDI , kdyby jsme sehnali tu 1.4TDI tak by jsme byli nejradši, ale moc jsme jich nenašli.
Oproti tomu je spousta 1.0 a 1.4 16V 55kw , o které přemýšlíme , máte s tím někdo zkušenosti ??

Díky
Doporučujeme 1.4 16V to jsme měli motor s tímto malým vozem hezky hýbe a spotřeba s lehkou nohou ve městě 6 litrů a dálky třeba Brno - Praha 5 litrů dá se klidnou jízdou i 4.5 . Teď máme 1.7 sdi je trochu zhnilejší ale spotřeba ve městě 4 a na delší trasu 3 . Nejsou problémy s turbem a už třetím rokem jezdíme na bionaftu za 30,-
Malé VW.

strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

Re: Lupo 1,4 16V - zkušenosti

Příspěvek od strejda Karel »

1.7 sdi a 1.4 tdi (u 1.2 tdi nevím) je oficiálně od vw uvolněná pro biodiesel a u nás stojí 28 . to je první důvod proč diesela. druhým důvodem je krouťák, 1.4 tdi má stejný výkon jako 1.4 16v, ale vyšší kroutící moment, tudíž auto snáz a ochotněji akceleruje bez toho aby se to dramaticky promítlo do spotřeby. jestli nejezdíte autem jak důchodci v neděli na nákup, tak jednoznačně dehet dle libosti a výběru. pokud je vám 1.4 tdi slabá, tak ji načipujte, což můžete kdykoliv a jestli naopak chcete šetřit tak jen natankujte bio. s naftou máte daleko víc možností a víc si užijete toho, k čemu auto chcete využívat.
PS: bio není dobrej na zimu, kdo to chce zkusit ať si o tom nejdřív něco přečte, to je ostatně u všeho, nic není blbuvzdorný.

Klvys
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 16.12.2013 22:46
Bydliště: Opatovice

Re: Lupo 1,4 16V - zkušenosti

Příspěvek od Klvys »

Chlapi chci koupit lupo dnes mi volal mechanik ze tam trochu klepou asi hydrostely kdyz je auto nezahrate nebo když se hodně přida..ale neni to jeste zadna hruza je to potřeba za kazdou cenu měnit?

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo 1,4 16V - zkušenosti

Příspěvek od C3 »

Ne...
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Odpovědět

Zpět na „Lupo“