Koupě Lupa - rady

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Koupě Lupa - rady

Příspěvek od Milan8902 »

Ahoj, chtěl bych poradit, jaké koupit nejlépe Lupo pro přítelkyni. Jde mi hlavně o motorizaci popř. modelový rok. Díky za každou radu. Milan

Uživatelský avatar
Sephirot
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 23.12.2013 14:38
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Koupě Lupa?

Příspěvek od Sephirot »

Hoj, pro něžná pohlaví bych to já osobně viděl na 1.0, je jich dostatek, jak na vyber v inzercich, tak na vrakacich, az ji to nekde nevyjde..... :D Nebude mu urco stat na krku zbesile jako my chlapy, takze se spotrebou to nebude zase tak hrozne..... :) Rok? Mno ty se neliší defakto, ale volil bych modely 01 a vejs. Pokud si nerozumi se spojkou, poohlidni se po 3Lku.....Trochu sazka do loterie, ale funkcni kousky jsou neskutecne vdecna a bezvadna auta.... 8)
Piškot
VW Lupo 1.4TDi

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Koupě Lupa?

Příspěvek od Milan8902 »

Myslím si, že by ji to právě stačilo v 1.0l a s manuálem. Na internetu jsem jich našel celkem dost...akorát, že zatím se nedokážu orientovat v cenové relaci. Popravdě se mi zdají některé kousky hodně předražené, ale zase asi dost záleží na stavu...

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Lupa?

Příspěvek od C3 »

Hmm, čuss, udělal jsem to samé - pro přítulku :) Kdysi jsem 1,0 měl (ne v lupu) a s odpuštěním - nejlevnější motorizace není nikdy nejvýhodnější. Koupil jsem hodně pod cenou Lupína 1,4 16V - spotřeba stejná, ale když chceš,tak to jede :) Každopádně z mojí zkušenosti co benzín, to zničenej motor :( Jsou to hliníkový-vložkovaný, takže opravy neexistují. Flakam se po hlavě, že jsem nekoupil 1,7d (nebo arosu v dieslu). Každý z těchhle aut má nějakou mouchu, ale benály jsou zhuntovaný už okolo 120k km ;) Já to řešil generálkou. Kupoval jsem to i s tím, že bude třeba hodně oprav ... A ta moja si s tím už i navykla jezdit jako čuně :) Ale jako zastánce dieslů, tak příště si radši koupím rovnou diesla za 45k než benál do 30 ;) Ale není kus jako kus, když je špatnej motor, je to u benzínu dobře slyšet a zjistit se to dá. Rok výroby bych neřešil - rozdíl je jen v roce výroby, špatné ročníky nebyly ani změny technologií ;) (vyjma faceliftu) Hodně štěstí
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Koupě Lupa?

Příspěvek od Milan8902 »

Díky za odpovědi. Ještě by mě zajímalo, jestli je nějaký zásadní rozdíl mezi VW Lupo a Seat Arosa? Zítra jedeme do Šumperka a tam zrovna 3 Arosy prodávají. Tak se na ně chci podívat.

Uživatelský avatar
Roman0001
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 01.09.2013 21:40
Bydliště: Severní Čechy

Re: Koupě Lupa?

Příspěvek od Roman0001 »

Tak karoserie je myslím úplně totožná,tedy až na pár detailů.Ale co se týče interiéru se Lupíno a Arosa nedají srovnávat.Hezčí ho má Lupo,Arosa až od novějších ročníků.Myslím,že mi tu chlapy dají za pravdu.Arosa mi přijde jak dvojkovej Golf či Fáčko :laugh:
VW Lupíčko 1.7 SDI :-D

Uživatelský avatar
Sephirot
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 23.12.2013 14:38
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Koupě Lupa?

Příspěvek od Sephirot »

Na Arosu bych si daval bacha, udajny pozink ( pokud tam vubec nejakej je kdyz vidim ty Seaty...) karoserie neni takove kvality jako u Lupa ( teda co sem se docetl po recenzich). Kazdopadne Lupino vypada vic roztomile...... :D S Cckem souhlas, ty benziny jsou o nicom, ale pro damy ci duchodce, ktere to fakt nebudou honit je to idealni. Motorizace za me idealni jsou 1.4 TDi, mam ho doma uz rok a nalital sem s nim skoro 12tis., povozeni skvele a motorizace ziva a spolehliva, jen jich na inzercich moc neni a kdyz se objevi, je hned fuc......:)
Naposledy upravil(a) Sephirot dne 23.12.2014 08:25, celkem upraveno 1 x.
Piškot
VW Lupo 1.4TDi

MBLupo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 27.11.2014 23:02

Re: Koupě Lupa?

Příspěvek od MBLupo »

Ahoj,
osobně ti nedoporučuji 1,4 16v. Dostala jsem ho jako své první auto s asi 113 000 km, teď už jsem na tom od dubna najezdila něco kolem 12 000 a furt se něco sere. Žere to olej, rozbíjí se elektronika, různé části motoru a tak... Je pravda, že je to skoro dědek (r.v. 1999), ale mám kamaráda s 3L a ten je na tom podstatně líp, jezdí furt a bez větších problémů. Se spotřebou se pohybuji od 6 do 6,5 l a to můžu jet na spotřebu a nebo jako prase a víceméně je to furt stejný. Stejně ale svého Lupíka žeru a za nic jinýho bych ho nevyměnila :) Prostě teď nové ráfky musí počkat a budu platit opravy...

Marek 3L
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 15.11.2014 22:45
Bydliště: Rozsochatec 53 (HB)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Lupa?

Příspěvek od Marek 3L »

MBLupo píše:Ahoj,
jsem na tom od dubna najezdila něco kolem 12 000 a furt se něco sere. Žere to olej, rozbíjí se elektronika, různé části motoru a tak... Prostě teď nové ráfky musí počkat a budu platit opravy...
co je tam tak tragického olej nalej vyšší teplotní třídu, elektronika je co konkrétně marek
Autoelektronika, Chiptuning.
Opravy VAG a FCA Group

Lupo 3L:
Opravy převodovek
repase hydrauliky
běžné mechanické opravy

http://www.mm-tech.cz/
Tel.736 413 981
776 490 174

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Koupě Lupa?

Příspěvek od Milan8902 »

Ahoj, tak jsme dneska koupili Seat Arosa 1.0 kód motoru AUC. Věděl by někdo, kde se nachází snímač otáček G28? Předem moc díky za rady.

MBLupo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 27.11.2014 23:02

Re: Koupě Lupa?

Příspěvek od MBLupo »

Marek 3L píše:
MBLupo píše:Ahoj,
jsem na tom od dubna najezdila něco kolem 12 000 a furt se něco sere. Žere to olej, rozbíjí se elektronika, různé části motoru a tak... Prostě teď nové ráfky musí počkat a budu platit opravy...
co je tam tak tragického olej nalej vyšší teplotní třídu, elektronika je co konkrétně marek
Problém s olejem vypadá na EGR ventil... Konkrétně je problém s diagnostikou a připojením na Lupo... nechce to spolu úplně komunikovat (nevím přesně, moc tomu nerozumím)... Také takové ty kraviny s ovládáním jako okénka, ovládání tlačítky z interiéru a podobně a také zamykání...

Marek 3L
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 15.11.2014 22:45
Bydliště: Rozsochatec 53 (HB)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Lupa?

Příspěvek od Marek 3L »

MBLupo píše:Problém s olejem vypadá na EGR ventil...
kdo Ti tohle říká? To jsou 2 věci naprosto nesouvisející. Olej může unikat 3 způsoby za prvé po motoru za druhé pístní kroužky/válce za třetí gufera na ventilech
Lupo jde diagnostikovat normálně hex-canem, centrál no tam bude koroze v konektorech nebo podobná blbost odkud jsi? Marek
Autoelektronika, Chiptuning.
Opravy VAG a FCA Group

Lupo 3L:
Opravy převodovek
repase hydrauliky
běžné mechanické opravy

http://www.mm-tech.cz/
Tel.736 413 981
776 490 174

MBLupo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 27.11.2014 23:02

Re: Koupě Lupa?

Příspěvek od MBLupo »

Marek 3L píše:odkud jsi? Marek
Liberec

Marek 3L
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 15.11.2014 22:45
Bydliště: Rozsochatec 53 (HB)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Lupa?

Příspěvek od Marek 3L »

Jo to bych zvládl opravit spotřebu oleje nenahoníš jde to přes kroužky marek
Naposledy upravil(a) Marek 3L dne 10.01.2015 20:58, celkem upraveno 1 x.
Autoelektronika, Chiptuning.
Opravy VAG a FCA Group

Lupo 3L:
Opravy převodovek
repase hydrauliky
běžné mechanické opravy

http://www.mm-tech.cz/
Tel.736 413 981
776 490 174

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Lupa?

Příspěvek od C3 »

nebo si dej dotaz nekde v sekci Golf 3, Passat B4, Polo 6N1 a tak... diagnostika je stejna :)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Odpovědět

Zpět na „Lupo“