Lupo/Arosa 1.4 TDi

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
peeteer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.06.2015 21:30

Lupo/Arosa 1.4 TDi

Příspěvek od peeteer »

Zdravím, chcel by som sa Vás opýtať na nejaké otázky. Naprv niečo k mojej problematike.
O pár mesiacov budem nutný cestovať 1-2 krát týždenne 160 km a späť, takže začínam uvažovať o kúpe nejakého auta kedže moja "hrkálka" (felícia) by to zrejme nezvládla. S týmto nájazdom uvažujem nad dieslom, a keďže nemám rád nudnú jazdu tak aspoň malé turbo :) . Jazdiť budem prevažne sám maximálne so spolujazdcom a batožinou. Tak idem k otázkam.
1. Miesto za volantom - Auto samo o sebe vypadá dosť malé ale keď sa tak pozrem na dvere vyzerajú že sú ako z bežných áut, môj problém je v tom že nepatrím k tým najmenším ani priemerným, videl som epizódu Top Gearu, kde Jeremy Clarkson jazdil v Lupe a nezdalo sa mu príšil stiesnené, takže by som rád vedel Váš názor.
2. Motor a všetko okolo s tým spojené - Keďže idem kupovať jazdené auto som zmierený s tým že nebude v top stave, chcel by som sa informovať ohľadom spoľahlivosti. V prvom rade motora koľko vydrží, následne turbo - zvykne sa kaziť ? a potom ešte či májú tieto motory nejaké filtre s ktorými môžu byť problémy (DPF, FAP ...)
3. Vzhľad a úpravy - v prípade ak by som si niečo takéto zaobstaral, a výkon by mi nedostačoval o čom pochybujem, aké máte skúsenosti s chip-ovaním, a k vzhľadu keďže som mladý človek a s túzingom si veľmi netykám asi najväčšou dizajnovou úpravou by boli nejaké pekné disky vhodného rozmeru (aké sa tam dajú dať 15-ky 16-ky) ?

Dúfam, že som toto zaradil do správnej sekcie a veľmi by ma zaujímali Vaše poznatky a názory za ktoré vopred ďakujem.

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo/Arosa 1.4 tdi

Příspěvek od McMahon »

1. Když jezdiš sam nebo ve dvojku tak mista za volantem je fakt kopec.
2. Všechno se kazi, s tim nenadělaš. Motor, turbo.... všechno zaleži jak se předchozi majitel(e) chovali k tomu autu a hlavně kolik ma SKUTEČNĚ najeto.
3. 15 jsou v klidu, ale jsou tady povolaňějši borci na kola:) Už jsem měl tu čest i v 16" ale za mně to byla hrůza:-) Jel jsem z Třince do Prahy po D1 a musel jsem pak na masaž zad:-):-)

peeteer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.06.2015 21:30

Re: Lupo/Arosa 1.4 tdi

Příspěvek od peeteer »

K tým najazdeným km som realista dajme tomu že väčšina má najazdených okolo 250-300 tisíc km, pri tomto nájazde mi je jasné že turbo nebude v najlepšom stave, ale zaujímal by ma motor, koľko pri takomto nájazde ešte vydrží. Ešte k tým filtrom nikde som sa nedočítal, že nejaké obsahujú, pretože všetky naftové motory majú od určitého roku tieto filtre obsahovať, či sa to týkalo aj týchto to neviem.

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Lupo/Arosa 1.4 tdi

Příspěvek od selkie »

Takhle těžko říct..ojetý auto, a vlastně i nový, je prostě loterie.

Místa je tam habaděj. Jediný, co mi trochu chybělo, byla loketka a hodně mi chyběla klima. když jsem sklopil zadní sedačky, tak jsem tam převezl rozebranou motorku...bejt sám, tak si to snad i nechám.

Já kupoval Lupo (3L), když mělo, dle budíku, 197 000 km a žádnej problém...umřelo až ve 220 :D ale patrně tomu šlo předejít, nicméně turbo a samotnej motor bez problému. Takhle starý auta budou mít natočenej ranec, zvláště pak v naftě, protože to je přesně ten důvod, proč si někdo koupí takový autíčko s TDI pod kapotou :-)
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo/Arosa 1.4 tdi

Příspěvek od McMahon »

Počitej stim že TDI-čko po 200tis už potřebuje nejmeně vyčistit a nejlip repas turba. Vstřikovače u PD-ček taky přetěsnit, a podivat se jak to tam vypada, jestli ty sedla nejsou vytlučene. Je toho fura:-)
Ale jak řika Selkie, to je u každeho auta:-)

peeteer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.06.2015 21:30

Re: Lupo/Arosa 1.4 tdi

Příspěvek od peeteer »

Aké máte skúsenosti so servisom s cenou, resp. ja nemám extra skúsenosti so servisom, pretože moju feldu dnes opraví každý "jožko mrkvička z hornej dolnej" za pár eur. Aby som nepreplatil pomaly auto dvakrát, keďže som pracujúci študent, ktorý na to preplatenie nemá.
Napríklad to vyčistenie to by ma zaujímalo lebo som o tom ešte ani nepočul :blush:
Nechcem sa opakovať ale musím, s tými filtrami je to ako má/nemá, lebo ak ešte aj s týmto sú problémy ako pri ostatných, tak môj "úžastný" nápad kúpiť si v podstate lacné (oproti polu, golfu) a nenáročné auto je v troskách. Naftu som ešte nikdy nemal, preto to vyzerá trochu komicky.

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo/Arosa 1.4 tdi

Příspěvek od McMahon »

Do naftových lupatek se seriově určitě žadné filtry (DPF) nemontovaly. Druhá věc jestli to tam někdo nepřidal.

Odpovědět

Zpět na „Lupo“