Lupo na rally

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
tomn01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.10.2016 18:56

Lupo na rally

Příspěvek od tomn01 »

Ahoj,
ačkoli jsem prošel skoro celé forum tady i různé ostatní stránky s komentáři na tento vůz, tak jsem nedostal jasné odpovědi na moje otázky. Zeptám se tedy zde, ale pokud by to tu opravdu někde bylo, poprosím alespoň o odkaz a trpělivost :wink:

Po několika letech v amatér rally se Škodovkou, plánuji na příští rok započít stavbu VW Lupo. Ptám se dopředu tedy:
1.) Jaký je rozdíl v karoseriích (zda tedy je?) např. při motorizaci 1,0 až 1,7? Je napřiklad diesel se zesílenou (těžší) karoserií než u benzínu?
2.) Pokud bych například použil karoserii s motorizací 1,0 (či 1,7) a následně chtěl vmontovat motor 1,4 16V , půjde to? Je rozdíl v držácích motorů apod? Vůz bude bez TP, takže kody motoru netřeba řešit. Pouze samotnou montáž motoru.
3.) Jsou převodovky (neřeším převody) záměnné mezi motorizacemi? Pokud ano, měl by někdo tabulky převodů, které se používaly?
4.) Od kterého roku a nebo při jaké motorizaci se používala zadní kotoučová náprava? Jsou rozdílné nápravy (např. absence stabilizátorů u 1,0?) oproti dieselům?
5.) Jsou podvozkové díly shodné např. s Polem 6N2, Ibizou apod.?

Budu rád za každé rady a připomínky, ovšem prosím pouze z vlastních zkušeností. Sám nemám s VW zatím žádné zkušenosti, tak snad mi toto forum trochu pomůže při začátcích.

Díky, ToM :)

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Lupo na rally

Příspěvek od skacel99 »

Pořiď si Lupo GTI,tam už máš slušnej základ i s tím 16v motorem :wink:

Odpovědět

Zpět na „Lupo“