3L - nestartuje po výměně baterie

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
DBBS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 28.03.2017 13:11

3L - nestartuje po výměně baterie

Příspěvek od DBBS »

Zdravím všechny.

Koupil jsem přítelkyni Lupo 3L. Druhý den špatně startovalo..tak jsem dal na cca 8h. baterii na nabíječku (vyndal jsem jí z auta). Poté když jsem jí do auta vrátil, děje se toto :

1: Okamžitě po zapojení baterie se rozsvítí světla na zpátečku a částečně přístrojovka. Ale pouze Baterie, Teplota, Pedál brzdy, !!bliká žhavení!!

Při pokusu o nastartování se nic neděje. Jako by vozidlo bylo v nějakém hybernačním modu. Radio, světla vše funguje. Dokonce z motoru zní nějaké čerpadlo (přerušovaně asi na 5 vteřin cca), netuším ale jaké, do aut bohužel nevidím.

Divné je, že se přístrojovka rozsvítí i bez klíčku v zapalování. Ten i po zasunutí nemá žádný vliv na chování vozu. Pouze při zandaném klíčku a otočení do dalších pozic než je první lze manipulovat s pákou převodovky.

Žhavení stále bliká ale motor se ani neotočí a nemá žádné tendence startovat. Je to z bazaru, takže mohli prodat vrak na dojetí....díky za každou radu.

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje po výměně baterie

Příspěvek od C3 »

Čau,
diagnostika byla? Udělej ;) přinejmenším napoví...
Nestartování atp. může dělat špatně nastavený automat (je tu o tom nějaký text, popř. někoho,kdo umí nastavit u 3L robota/převodovku..
Machr na 3L je tu asi McMahon ;-)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

DBBS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 28.03.2017 13:11

Re: Nestartuje po výměně baterie

Příspěvek od DBBS »

Tak konečně update. Bylo jsem v klasickém servisu u nás na vesnici a tam si nevěděli rady. Poprvé prý mechanik viděl že ze spínačky vede lanko k řadičce. Takže nakonec autíko skončilo v autorizovaném servisu VW. Zjistilo se, že je ulomená část uvnitř spínačky a zaseklá "kostička" díky které jednotka pozná co se se spínačkou děje (v jaké poloze je klíč a řadící páka. Proto otáčení klíčkem bylo bez efektu. Druhovýroba se na model 3L nedělá, takže nová spínačka 4500.- a to ještě čekačka na dovoz z DE.
Proto doporučuji všem co mají 3L, chovejte se ke svému klíčku a spínačce s láskou..jinak se Vám prodraží. Až se mi auto vrátí a dostanu podrobnější popis, hodím to sem ať si můžete udělat obrázek sami.
Good luck everyone.

DBBS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 28.03.2017 13:11

Re: Nestartuje po výměně baterie

Příspěvek od DBBS »

Tak další update. Auto je ze servisu zpátky a ano, byla to spínací skřínka, kterou nevedla v ČR ani Auto Kelly. Takže doprava z Německa cca 14 dní. Oprava a nové díly vyšla na krásných 5600 kdy práce je jen 500Kč. Paráda. Vysílám ženu na testovací jízdu do Prahy ( cca 80Km) tak snad dojede v poho. Další mouchy a jejich řešení budu postupně přidávat. PS: Zažil jste někdo u Lupena to, že rádio s CD je jen krytka/atrapa ? No to už je na další story. Zatím teda auto doma, startuje a dělá tak nějak co má.
Přeji všem ať jim Lupínci fungujou bez závad.
DBBS

DBBS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 28.03.2017 13:11

Re: Nestartuje po výměně baterie

Příspěvek od DBBS »

Zdravím kolegy. Měl bych tu další problém tak když bude mít někdo stejnou zkušenost s 3L...budu rád za každou radu. Auto je ze servisu, ale když přes noc stojí, má problémy se startováním. Klasický postup, klíčky, žhavení a při finálním otočení klíčku ani ťuk......takhle se to stane 3 - 5x za sebou a pak když zkusím nastartovat natvrdo ( bez žhavení) auto sice s pocitem slabší baterie ( dle zvuku natočení ) nastartuje. Ovšem jen v poloze Neutrál. Zatímco po krátké pauze (vozidlo má zahřátý motor) naskočí na první otočení i v poloze Parkovací brzdy. Poradil by někdo ? Baterii jsem zkoušel nechat přes noc na nabíječce a dělá to stejně...Díky za radu.

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Nestartuje po výměně baterie

Příspěvek od Graun »

Jak je ta baterie stará? Zkusil bych změřit, zda při startování nepadá napětí pod 10V. Auta jsou citlivé na podpětí a může to být příčina tohoto jevu. Pak by stačilo jen vyměnit baterii.
Další věcí jsou správné kontakty na baterii (utažené, bez zvýšeného odporu).

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje po výměně baterie

Příspěvek od C3 »

Přikláním se spíš k ukostření - prolez ukostření motoru atp., jestli mechanici nenechali něco nezapojeného. Jinak jak říká Graum
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Odpovědět

Zpět na „Lupo“