Kterou motorizaci vybrat?

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Mistorex
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2009 18:22
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Lupo - pár dotazů

Příspěvek od Mistorex »

Jo, chapu, nafta neni spatna, to vubec i uplne moderni auta, ale proste co mi za spotrebu 10 litru stoji je to ze kdyz stojim jen tak tak ani nevim jestli mam nastartovano, chapu lidi co si koupi naftu, a taky chapu lidi co naftu nenavidi, proste kazdymu sedi neco jinyho, ja sem proste pozitkar, a spotrebu sem nikdy neresil... u facka sem mel polozavodni motor a prahu to jezdilo 18-22 litru a vubec sem to neresil, protoze s tim byla pr**l, rad trapim auta a bavi me motor v omezovaci, jak prska a leti, proste ja bych naftu zabil. je ji pro me skoda.

A McMahon nacipovana 66kw Octavia jede stejne jak moje auto, narovince vedle sebe naprosto stejne. a tedka du z toho stejne delat tu 100HP verzi a pak pujde bud 1,6mpi nebo 1,8 16v z golfa GTI, uvidime, turbo motor nechci, kvuli tomu k cemu auto vyuzivam
Autoservis, mechanické práce, pneu, klima, autosklo, rychloservis, výměny olejů, ostatní po domluvě . SZ nebo TEL

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Lupo - pár dotazů

Příspěvek od McMahon »

Jasně maš pravdu každy ma něco:-) Ja ti to taky neberu:-)

Uživatelský avatar
Mistorex
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2009 18:22
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Lupo - pár dotazů

Příspěvek od Mistorex »

Sem rad ze to vidime stejne... proste clovek co ma naftu nikdy nebude chtit benzin a naopak
Autoservis, mechanické práce, pneu, klima, autosklo, rychloservis, výměny olejů, ostatní po domluvě . SZ nebo TEL

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě Lupo - pár dotazů

Příspěvek od selkie »

ja mam naftu a chtel bych benzin, kvuli tomu, ze s tim moc nejezdim

ale lupo v nafte mi pripada jako dobrej napad...kdyz uz lupo v benzinu, tak extrem (1,8t, 1,4 tsi)...proste hot-hatch v pravym slova smyslu :)
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

takalabuntasi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.07.2011 18:27

aky motor do lupa?

Příspěvek od takalabuntasi »

vedel by mi niekto poradit aky motor do lupa? mam vyhliadnutych par kuskov ale neviem sa rozhodnut ktory by bol ten naj. priority:spolahlivost, nizke prevadzkove naklady ( co je asi u kazdeho ), a hlavne nebyt furt v servise. popripade sem mozem mozem hodit nejake kusky co mam vyhliadnute. diky za odpovede.

Uživatelský avatar
Mistorex
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2009 18:22
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: aky motor do lupa?

Příspěvek od Mistorex »

nafta 1,4 tdi, benzin idealne 1,4 16v 74 kw, nebo 1,4 fsi nebo pak gti :D... 1,4 16v 55kw je bezporuchovy, ale moc to nejede, ale pokud nejsi zavodnik....
Autoservis, mechanické práce, pneu, klima, autosklo, rychloservis, výměny olejů, ostatní po domluvě . SZ nebo TEL

takalabuntasi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.07.2011 18:27

Re: aky motor do lupa?

Příspěvek od takalabuntasi »

popravde rozmyslal som skorej nad benzinom. ta 1.4 16v 74 kw by bola paradicka lenze som ju nikde ponukat nevidel. gti by bolo tiez velmi pekne ale nad moje financne moznosti. ked hovoris ze ta 1.4 16v 55kw je bezporuchova, mas nejake skusenosti? lebo ja som cital kade-tade po forach, ze zrere dost oleja. popravde by som sa uspokojil aj s 1.0 OHC len nechcem ju trapit na dialnici alebo na dlhsich cestach neviem ako by sa chovala.ale dik za tipy a budem rad ked sa dozviem este viac.

Uživatelský avatar
Mistorex
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2009 18:22
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: aky motor do lupa?

Příspěvek od Mistorex »

1,4 16v je moje auto... ale teda teraz uz je tam 1,6 16v.. ale ta 1,4 nepotrebovala nic, len vymena oleja a filtra, inac to len jazdilo a jazdilo. olej to nebralo, nic.

co viem tak oleje zeru 1,6stky od VW a ze ich je. aj moja 1,6 zere olej. ale jak hovorim, 1,4ka nic, ani kvapku
Autoservis, mechanické práce, pneu, klima, autosklo, rychloservis, výměny olejů, ostatní po domluvě . SZ nebo TEL

takalabuntasi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.07.2011 18:27

Re: aky motor do lupa?

Příspěvek od takalabuntasi »

praveze ti hovorim, ze vsetci na tu 1.4 nadavaju ze im zere aj pol litra oleja na 1000 km. ale jeden chapikpisal ze tymto postihnutim trpia len skodovky s vw motorom, a ze vw s vw motorom so zranim oleja nemaju problem. newiem ci zalezi od kusu alebo ako. a kolko mas tom svojom najazdene lebo prekruzkovanie, co som sa dozvedel prichadza na rad asi tak po 120tis km.

Uživatelský avatar
Mistorex
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2009 18:22
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: aky motor do lupa?

Příspěvek od Mistorex »

motor sa menil ked malo auto najazdene 180t km.... ja som s tym najazdil cca 40 000, takym tempom na ktore vw podla mna ani nepomyslelo. :smoke:
Autoservis, mechanické práce, pneu, klima, autosklo, rychloservis, výměny olejů, ostatní po domluvě . SZ nebo TEL

takalabuntasi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.07.2011 18:27

Re: aky motor do lupa?

Příspěvek od takalabuntasi »

tak to znie fajn. dufam teda ze sa mi podarit vybrat akurat ten spravny kus :)

Uživatelský avatar
Mistorex
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2009 18:22
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: aky motor do lupa?

Příspěvek od Mistorex »

az ho pojdes kuknut tak ho nastartuj a cca po 10 sekundach preslapni plyn a kukaj vzadu.. nesmie ist bielomodry dym... potom kupuj a pohoda
Autoservis, mechanické práce, pneu, klima, autosklo, rychloservis, výměny olejů, ostatní po domluvě . SZ nebo TEL

takalabuntasi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.07.2011 18:27

Re: aky motor do lupa?

Příspěvek od takalabuntasi »

diky za radu. a to pri vsetkych ci konkretne pri 1.4?

Uživatelský avatar
Mistorex
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2009 18:22
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: aky motor do lupa?

Příspěvek od Mistorex »

pri vsetkych benzinoch, nafty neriesim tak neviem, ale benzin aj ked je studeny nesmie zrat olej. a ked pali olej je to bielomodry dym, ked biely tak len voda a ked cierny tak to zle pali palivo :)
Autoservis, mechanické práce, pneu, klima, autosklo, rychloservis, výměny olejů, ostatní po domluvě . SZ nebo TEL

Odpovědět

Zpět na „Lupo“