1.2 TDi - Co je na obrázku? Kolik oleje tam má být?

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Sadik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.09.2008 17:05
Bydliště: Staré Nechanice

1.2 TDi - Co je na obrázku? Kolik oleje tam má být?

Příspěvek od Sadik »

Ahoj všem příznivcům Lupa, potřeboval bych poradit ohledně fotek co dávám do přílohy. Byl jsem v servisu (autorizovanym) a nikde mi nebyly schopni říct co to je, na co to je a hlavně kolik tam má být oleje a jakýho oleje. Podle mého je to elektrické čerpadlo k automatické převodovce (při každém otevření dveří u řidiče začně dělat takový zvuk jako když připravuje tlak v převodovce či co). Nejsem žádný odborník, tak přivítám každou radu, nejlépe tu nesprávnější a taky proto, že olej v nádobce ubývá počtem ujetých kilometrů...tak už mě to začíná děsit abych pak nemusel měnit celou převodovku. Moc všem děkuju za každou reakci či nápad...
Jinak je to z Lupa 1,2TDi 3L r.v.2001.
Přílohy
DSC00332.JPG
DSC00333.JPG
DSC00334.JPG

Uživatelský avatar
nogis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kvíz: Co je na obrázku? Kolik oleje tam má být? Lupo 1,2TDi

Příspěvek od nogis »

Prostě čerpadlo s nádobkou na olej. :lol: Má to být ještě zakrytované, pak by jsi pochopil, kde se kontroluje olej. Při pohledu zepředu je na pravé straně ten obdelníček, který jinak kouká skrz ten dekl. V tomhle rozmezí má olej být. Lepší fotku jsem tady teď nenašel.
Přílohy
P1090479.JPG
DSC00334.JPG
VW Golf VI variant, CFHC 146kW/415Nm TDIfun

VW Passat B8 variant R-line, CUAA 224kW/514Nm

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Kvíz: Co je na obrázku? Kolik oleje tam má být? Lupo 1,2TDi

Příspěvek od net.work »

toho ze ti tam ubyva olej se vubec nedes - ten olej se totiz kontroluje tak, ze odpojis kabel od baterky a tu cernou banku vedle te nadobky trosku celou povolis - tim padem vypustis vsechen tlak z hydrauliky a olej by mel stoupnout... mel by se zastavit zhruba ve 3/4 te nadobky, to je optimalni.. pokud se tak nestane, tak normalne dolijes.. .jinak je tam olej stejny, ktery se lije do serva posilovace rizeni, ale pozor - ten plne synteticky ZELENE BARVY.. tusim ze ve VW se pouzive jen 1 druh.... oficialni specifikace je G002.000 ALE ted byl nahrazen necim novym - ma to podobne cislo, ale z hlavy ho nevim... kazdopadne to vph koupis za park korun v kazdem obchodu... Jinak ze zvlastni ze mas baterku v kufru :-D
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Kvíz: Co je na obrázku? Kolik oleje tam má být? Lupo 1,2TDi

Příspěvek od jenda »

Umístění baterky závisí na modelovém roku auta, do MR 2000 jí mají v motorovém prostoru, novější zvětšenou a v prostoru pro rezervu, co jsem si všiml tak rozdíl je ještě ve voliči automatické převodovky - má jinak tvarovanou kulisu, a v provedení budíků.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Sadik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.09.2008 17:05
Bydliště: Staré Nechanice

Re: Kvíz: Co je na obrázku? Kolik oleje tam má být? Lupo 1,2TDi

Příspěvek od Sadik »

Všem hrozně moc děkuju za odpověď, jdu se na to mrknout, kupuju olej a půjdu na to...aspoň už vim, co tam je za olej...moc moc děkuju...
Jo a místo rezervy mam fakt baterku jak blázen, je asi 2x tak větší než ta co je obvykle v motor. prosotoru.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Kvíz: Co je na obrázku? Kolik oleje tam má být? Lupo 1,2TDi

Příspěvek od jenda »

Já jí mám také v kufru a tuším že má asi 90 Ah
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Kvíz: Co je na obrázku? Kolik oleje tam má být? Lupo 1,2TDi

Příspěvek od net.work »

hmm, to mate fajn.. ja mam klasickou baterku nad prevodovkou a tusim ze ma nekde okolo 50Ah...
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvíz: Co je na obrázku? Kolik oleje tam má být? Lupo 1,2TDi

Příspěvek od McMahon »

Vyska oleje v nadobce se sice pohybuje v závlislosti jestli je elektrohydraulicky volic rychlosti pod tlakem nebo ne. Kazdopadne kdyz je auto v klidu delsi dobu tak by tam mela byt pořad steja hladina. Kdyz oleje porad ubyva tak to znamena ze ti to nekde tece...... :!: :!: A to je dost velkej problem.
Jinak baterku mam klasicky v motorovem prostoru (tusim 60Ah). Jinak by me zajimalo jestli nekdo mel origo 3L nahradni kolo. Kdyz sem to kupoval tak mi prodejce rekl ze do nekterych se davaly a do nekderych ne. Kazdopadne ja ho ta muz mam:D

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Kvíz: Co je na obrázku? Kolik oleje tam má být? Lupo 1,2TDi

Příspěvek od net.work »

tak origo rezerva je asi to posledni co mi na tom aute stve a chybi ;);) jinak co se tyce toho oleje - ono asi kdyby to "nekde" teklo tak to snad lze poznat pouhym okem ze bude prevodovka od oleje, jelikoz cela hydraulika je nad prevodovkou... tudiz pokud je tam sucho tak to asi nikde tect nebude... teda jedine jeste nekde do prevodovky, ale to si myslim ze snad ne....
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Sadik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.09.2008 17:05
Bydliště: Staré Nechanice

Re: Kvíz: Co je na obrázku? Kolik oleje tam má být? Lupo 1,2TDi

Příspěvek od Sadik »

No byl jsem na výměně bufera na převodovce a olej do převodovky byl doplněn, takže toho tam bylo málo, tak že by to teklo do převodovky, to asi vyloučim hned, ale je problém právě v tom, že olej nikde neteče, v létě ani teď neni nikde na zemi flek a ani nic oblemcanýho zespoda neni, ale prostě ten olej ubývá, tak vůbec netušim kudy a vůbec kam...což beru jako hodně velkej problém...auto totiž neni v garáži a je každej den na cestách, tak se snažim to vyřešit co nejdřív...ale už nevim jak a kam se mam dívat...kde by to mohlo týct...

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvíz: Co je na obrázku? Kolik oleje tam má být? Lupo 1,2TDi

Příspěvek od McMahon »

Jak rychle ho ubyva v zasobniku, resp. po kolika km??

Sadik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.09.2008 17:05
Bydliště: Staré Nechanice

Re: Kvíz: Co je na obrázku? Kolik oleje tam má být? Lupo 1,2TDi

Příspěvek od Sadik »

No za najetých 5tis.km cca 1cm, proto si myslim, že to je vážný...

Uživatelský avatar
ppmajko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 25.12.2007 10:08
Bydliště: SK Poprad

Re: Kvíz: Co je na obrázku? Kolik oleje tam má být? Lupo 1,2TDi

Příspěvek od ppmajko »

vyriesil si ten problem?

Odpovědět

Zpět na „Lupo“