1.9 TDi - spotřeba

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Golfík 2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 28.11.2008 16:05
Bydliště: Vranovice-Brno venkov

Re: Spotřeba Caddyho

Příspěvek od Golfík 2 »

Ale ja na cervenou jezdim uz 2 roky.Obcas ji promicham s normalni,ale nemel jsem se startovanim nikdy problem.Co se tyka zvuku motoru,je v pohode.Jen si rikam,jestli fakt neni nafta ktera je obarvena z nejakeho duvodu na cerveno.Protoze pak nechapu proc mi auto jeste jezdi v pohode

Uživatelský avatar
Robass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba Caddyho

Příspěvek od Robass »

taky to přijde,Němci už ví,že češi na to jezdí,vím už že zabavili i auta,další játrovka z Házlova dostal flastr 5 tis. euro,mě čuměli do nádrže už 2X

Golfík 2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 28.11.2008 16:05
Bydliště: Vranovice-Brno venkov

Re: Spotřeba Caddyho

Příspěvek od Golfík 2 »

Ven nejezdím,ale člověk nikdy neví kdy bude muset jet pro potraviny do rakouska :) .Zatím mi nejde o to,že bych dostal flastr,jako o zničení motoru.Jde nafta doladit aditivy nebo je to k ničemu ?

j.bill
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 20.05.2012 11:43

Re: Spotřeba Caddyho

Příspěvek od j.bill »

Ad LTO. Co se týče mazivosti, prý nic nemaže v naftě od stojanu lépe jako biosložky. Tak jestli máš obavy z mazivosti, tak tam dej trochu bionafty...(nebo M2T) a ještě bych tam dal aditiva VIF (pokud nemáš DPF, jen to prospěje)

Mám Caddy 1.4 MPI /55 kw s krátkou skříní a spotřeba dálnice (300km) většinou stab. rychlost 140 km/h tacho (cca 130 skutečná) s prázdným autem byla 8,96 L/100 km.
Jinak příměstský a městský provoz 50/50 s řidičem + 100 kg náklad cca 7,4 L/100 km (normální ježdění)

Uživatelský avatar
poker11
Člen klubu
Příspěvky: 234
Registrován: 16.09.2009 08:44
Bydliště: Šluknovský výběžek.

Re: Spotřeba Caddyho

Příspěvek od poker11 »

Promin ale nemohu s tebou souhlasit jelikož mám v Německu kamarada Policajta. To stím že zadřeš auto nebo čerpadlo je pěkná kravina jelikož takto obarvená nafta se tankuje jezedákum do zemědělských stroju a všechno co má dotovanou naftu v Německu. Jinak nové kotle na LTO které stoji miliony maj taky čerpadla pro podavání nafty a měli by se zadírat?? pěkná kravina a nebo maji samospád že by to nalívali z helikoptér??? to samé je ohledně siry? němci si hlidaj eko system ohledně čistoty ovzduší dotuj LTO aby měli čystý vzduch a pak to zaserou ruznýma sračkama podle tebe??? Promin ale to asi vše.............. ještě dodám z wikipedie::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::V USA se nejpoužívanější letecký benzin, známý jako 100LL (oktanové číslo 100, nízký obsah olova), barví modře. Červené barvivo se používá pro označování nezdaněného benzinu pro použití v zemědělství.
Ve Spojeném království se používá červené barvivo pro odlišení běžné motorové nafty (často označované jako DERV, česky znamenající silniční vozidlo se vznětovým motorem), která není obarvena, od nafty pro zemědělské a stavební stroje, například bagry a buldozery. Červená nafta se stále občas používá v těžkotonážní (kamionové) dopravě, konkrétně pro samostatné motory pohánějící nakládací jeřáb. Toto však postupně mizí, protože mnoho takových jeřábů je poháněno již přímo od hlavního motoru.
V Indii, kde jsou běžná olovnatá paliva, se benzin barví červeně.
V České republice je barvení „minerálních olejů“ (mezi které se řadí široká škála kapalných a plynných uhlovodíků a jejich směsí) nařízeno zákonem č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních,[15] konkrétní podmínky potom definuje vyhláška č. 61/2007 Sb.[16] Paliva se barví červeně, a to konkrétně barvivem Solvent Red 19 (též Solventní červeň 19 nebo Súdánská červeň 7B). Současně se provádí značkování barvivem Solvent Yellow 124 (Solventní žluť 124). Barví a značkují se střední a těžké plynové oleje KN 2710 19 25, 2710 19 29, 2710 19 41, 2710 19 45 a 2710 19 49, které jsou daňové zvýhodněny (osvobození od spotřební daně nebo vrácení daně).

Caddy III
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.04.2012 19:37
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba Caddyho

Příspěvek od Caddy III »

Ja mam dlouhodobou spotrebu 6,8l. 70% jezdim mesto a to celkem svizne. Dalnice do 140 km/h 6,5l.
Kdyz jedu okresky pianko do 90km/h tak se vlezu lehce pod 5l.
VW Caddy Life 1.9 TDI DSG Colour Concept

bembe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.02.2013 15:46

Re: Spotřeba Caddyho

Příspěvek od bembe »

Mám Caddy 77kw 2007 dlouhodobá spotřeba 5,6l. Jezdím normálně.

mikemk2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.01.2012 11:01

Re: Spotřeba Caddyho

Příspěvek od mikemk2 »

No čus kluci chci jet do D pro červený zlato potřebuju vědět přibližnou cenu a kolik si toho můžu dovést... Jsem z těch všech příšpěvků atd... tumpachovej... přečetl jsem nespočet článků... Jen dvě věci... Kolik mohu dovést a přibližnou cenu díky

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba Caddyho

Příspěvek od Dandim »

VW Caddy 2.0 CNG,
Trasa: Praha - Brno (D1) -Břeclav
3 lidi + Klima + naložené auto
Rychlost: 90-110 km/h
Výsledek?
4.8 kg/100 km
1Kg = cca 21 Kč (po slevě)

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Spotřeba Caddyho

Příspěvek od scheni »

Přidám svoji zkušnost.
55 kW 1,9 TDi
Auto upravné, chip na max co to šlo, vyměněná převodovky (měla by být stejná jako v 77 kW verzi) EGR off
V naftě nalitý letní VIF.

Cesta z Železné Rudy směr Ostrava po dálnici.
Železná Ruda -> Plzeň zatáčky, serpentiny, takže brzdy plyn, dále po dálnici Pořád 130-140km, místama jsem tomu dal i 160-200km/h
Auto prázdné, 2 lidi.

Spotřeba 6,8 l/100 km výpočtem podle plných nádrží. Pal PC nemám, ale stejně bych mu nevěřil, protože ze zkušenosti vím, že ubírají 0,5 l/100km....

:smoke:
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Caddy“