Caddy 2005 - tažné zařízení

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Caddy 2005 - tažné zařízení

Příspěvek od Bandog »

Ahoj,

prosím Vás o radu. Kamarád koupil Caddynu Life, 1.4, rok výroby 2005 a nechával si dodělávat tažné zařízení. Od té doby má problémy s elektrikou. Ani nevím která firma mu to dělala (případně mohu zjistit). Jde o to, že po připojení vozíku nesvítí světla na autě a ani na vozíku. Někdy na autě ano, ale vozík nic. Je to prostě nějaké divoké. Občas se mu stane, že i bez vozíku mu nesvítí jedna strana auta vzadu (jindy zase ano). Ta firma mu tam nainstalovala nějakou "krabičku" a z ní se napojovala na dráty. Nejsem elektrikář tak to píšu jak to vidím. Když tam jel, že s tím není spokojený tak mu objednali novou krabičku, ale dělá to úplně to stejné.

Můj dotaz zní: musí se něco nastavovat VAGem????? A pokud ano, tak Vás moc prosím o podrobný popis toho, co se má kde nastavit a jaké tam mají být hodnoty. Nevěřím tomu, že by to ta firma udělala správně.

Předem moc děkuji za jakoukoliv radu!

Díky!

caddyk live
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 27.01.2010 23:52

Re: Caddy r.v.05, 1.4i, problém tažné zařízení

Příspěvek od caddyk live »

Ahoj mam 2005 1.9 Tdi. Ta krabička je řídíci jednotka, bez ní by ti signalizovala kontrolka prasklé žárovky, protože by byl větší odběr než normálně. Aspoň tak mi to bylo vysvětleno, pokud vím, nic se nastavovat nemusí, buď máš vadné propojení mezi krabičkou a zásuvkou a nebo jsou volné kontakty v zásuvce na autě - můj případ. Nic složitého na opravu, i méně zdatnej kutil ti to dá do kupy. Ahoj

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Caddy r.v.05, 1.4i, problém tažné zařízení

Příspěvek od Bandog »

Moc děkuji za tvou radu. Kamarádovi vyřidím, ať se na to podívá. Až budu vědět výsledek tak sem napíšu.

Díky!!! :good:

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Caddy r.v.05, 1.4i, problém tažné zařízení

Příspěvek od Bandog »

Tak už vím výsledek: ten frajer co to kamarádovi zapojoval tak udělal několik chyb. Protáhl kabely do vozu nějak divně a oni se prodřely a nejdřív odpálily tu "krabičku" a potom i centrální elektriku. Prostě "odborník" na slovo vzatý. Přišel na to jiný elektrikář a už objednali novou elektriku. Cenovka také suprová. Kamarád to bude s tím prvním odborníkem řešit, ale moc nadějí na úspěch si nedává............ Hlavně, že to bude v pořádku!

Ale stejně moc děkuji za pomoc!!! :good:

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Caddy r.v.05, 1.4i, problém tažné zařízení

Příspěvek od tornado1 »

důrazně doporučuji dát tam originál jendotku tažného VW, nakodovat jednotku tažného a samozřejmě i gateway a RJ parkováků pokud je!! originál jednotka tažného hlásí i vadné žárovky na vleku a dokáže odpojit po canu zadní parkováky pokud jsou!! nabízím origo jednotku včetně kabeláže za 2500! žádný neoriginál tam nedávajte, vyhnete se zbytečným problémům, už asi 20x jsem vyhazoval krabičky s názvem "levnetazne.cz" a montoval originál jednotku!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Caddy r.v.05, 1.4i, problém tažné zařízení

Příspěvek od Bandog »

Teď už je auto u spolehlivého opraváře (elektrikáře) takže je v dobrých rukou. Ten kluk tomu rozumí. Byla chyba kamaráda, že montáž tažného svěřil neprofíkovi. Ani jsem o tom nevěděl, vylezlo to z něj až dýl. Pár kiláků od baráku mám firmu SVC kde by mu tažné namontovali za polovinu ceny než zaplatil u toho magora a ještě by to dělali profíci se zárukou.............no jo, po bitvě je každý generál a kamarád se už poučil (akorát že ho to bude stát dost peněz navíc). Hlavně že nešlo o nic horšího než o ty peníze.

Každopádně díky za rady!!!! :good:

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Caddy r.v.05, 1.4i, problém tažné zařízení

Příspěvek od tornado1 »

hlavně nedávat svc jednotku!!!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Caddy r.v.05, 1.4i, problém tažné zařízení

Příspěvek od Bandog »

Ta se tam dávat nebude, protože já jsem z Náchoda, ale kámoš je z Chrudimi, takže to má v servisu tam. Můžu se jen zeptat (čistě ze zvědavosti) proč tam nedávat tu SVC jednotku??? Jasný, když je tam jiné tažné tak tam má přijít jednotka přímo na tento typ, ale na SVC je něco špatného? Ptám se proto, protože tchán si tam chce nechat montovat tažné na své auto tak jestli se podívat po něčem jiném nebo v čem je zakopaný pes?

Díky za odpovědi!

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Caddy r.v.05, 1.4i, problém tažné zařízení

Příspěvek od tornado1 »

origo jednotka je origo jednotka... důvod jsem popsal výše... u mně včetně montáže - 2500kč včetně montáže
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Caddy r.v.05, 1.4i, problém tažné zařízení

Příspěvek od Bandog »

Děkuji za odpověď. Kdyby se vyskytl nějaký problém určitě se ozvu.

Díky za vysvětlení!!! :good:

Odpovědět

Zpět na „Caddy“