Caddy III - hučení od zadních pneumatik

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Caddy III
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.04.2012 19:37
Bydliště: Brno

Caddy III - hučení od zadních pneumatik

Příspěvek od Caddy III »

Zdravím všechny majitele caddynek :). Chtěl bych se zeptat jestli jste se někdo nesetkal se stejným problémem jako já a případně jak to řešit.

Mám caddy III life, krátkou verzi, r. 2006 od podzimu. Koupil jsem ji na zimních kolech a žádnou hlučnost od gum jsem neregistroval.
Před měsícem jsem koupil nové letní gumy Brigestone Turanza ER300 a zezadu se ozývá výrazně hučení - jakoby bzučení a nevím jestli je to normální protože to není osobák každopádně jsem toto nikdy nezažil a je to celkem výrazné.
Vyzkoušel jsem snad všechno co šlo (gumy i disky jsou nové, úplně stejný rozměr disků i gum jako zimní 205/55 R16, vyvážení v pořádku, vnitřní vnější strana sedí, najeto cca. 3 - 4 tis. a nezlepšuje se to spíše naopak, zkoušel jsem různě přehazovat zepředu dozadu abych vyloučil vadu pneumatiky, zkoušel jsem dát úplně jiné letní pneu - zánovní Michelin Energy Saver a hučí to snad ještě více.

Je to od gum, autem to nebude. Jediné co mě napadá tak nemám zadní plato tak jestli se rozléhá vzadu hluk kvůli tomu? Nebo je zadek lehký protože nemám rezervu? Jezdím většinou moc nenaložený. Plastové kryty nad podběhama mám tak mě už jedině napadá je vycpat nějakou protihlukovou vatou a pokusit se to lépe odhlučnit, ale pak už jsem asi v koncích co s tím...

Nemáte někdo podobný problém? Dík
VW Caddy Life 1.9 TDI DSG Colour Concept

caddyk live
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 27.01.2010 23:52

Re: Caddy III life - hučení od zadních pneumatik

Příspěvek od caddyk live »

A co třeba zadní ložiska ? na zímních pneu to nepoznáš, na letních už to slyšet je. A pokud je to auto 6 let jetý, tak už to nárok na výměnu má.

Caddy III
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.04.2012 19:37
Bydliště: Brno

Re: Caddy III life - hučení od zadních pneumatik

Příspěvek od Caddy III »

Měl jsem auto na zvedáku a při točení se to zdálo se to ok, žádné vůle ani drhnutí. Ještě jsem ložisko nikdy neřešil, ale podle mě by to dělalo spíše při zatáčení. Moje teorie s rezervou ani s platem nepomohla tak už mě nenapadá nic jiného, nechám ložiska vyměnit a budu doufat že to pomůže.
VW Caddy Life 1.9 TDI DSG Colour Concept

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Caddy III life - hučení od zadních pneumatik

Příspěvek od klasek »

Jeslti jsi zkoušel ty zadní ložiska, zkontroluj ty gumy, jestli se ti neděĺají na nich zuby na stranách. Nech udělat geometrii a na zadní nápravě dej nastavit odklon -0*50´ (+- 10´) . Z fabriky je hodnota -1*10´ bo tak.
Po nějakym čase a mraky reklamací fabrika vydala příkaz na změnu hodnot geometrie odklonů zadní nápravy.

Uživatelský avatar
drasni
Závodník
Závodník
Příspěvky: 666
Registrován: 27.06.2008 07:44
Bydliště: WHITE CASTLE

Re: Caddy III life - hučení od zadních pneumatik

Příspěvek od drasni »

Měl jsem podobný problém na Touranu. Jezdím na 19" a hučení zadních kol. Postupně se to zintenzovňovalo až se s tím nedalo jezdit. V sobotu jsem rozdělal ložiska zadních kol a levé i pravé KO. Proběhla výměna a v autě je ticho jak v kostele :) Takže, zkus se mrknout na ložiska :wink:
EX: Audi A4 cabrio mit H&R sportfahrwerke + 19" bentley felgen, Černá ležící plechovka s obrovským límcem :velo: + Audi A4 Avant 2.5 TDi V6 S-Line, Fiat, Škoda

Caddy III
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.04.2012 19:37
Bydliště: Brno

Re: Caddy III life - hučení od zadních pneumatik

Příspěvek od Caddy III »

Vyřešeno a opravdu to byly ložiska, když jsme byl u mechanika a zkoušel točit s kolama tak říkal že jsou v pořádku. Poté jsem byl na geometrii a tam tak také zkoušeli roztáčet na zvedáku a zjistili že jsou mimo pravé přední ložisko všechny KO, takže jsem vyměnil obě zadní ložiska a je klid.
VW Caddy Life 1.9 TDI DSG Colour Concept

Odpovědět

Zpět na „Caddy“