Caddy Maxi - výběr motoru

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Caddy Maxi - výběr motoru

Příspěvek od Milan8902 »

Ahoj, známý chce kupovat nový VW Caddy a váhá mezi třemi mototy: 1,2 TSI 75 kW; 1,6 l LPG 75 kW a 1,6 TDI 75 kW. 1,6 TDI 75 kW jsem mu doporučil já...tvrdím mu, že to je sázka na jistotu. Co si myslíte o těchto motorizacích pro Caddy vy? Díky Milan

Uživatelský avatar
Rudi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 612
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever Čech
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr motoru do VW Caddy Maxi

Příspěvek od Rudi »

já měl 2,0 TDI 103kW a šel bych do něj znova, na dálniční užívání ideál
Obrázek
dObRi dEN!

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Výběr motoru do VW Caddy Maxi

Příspěvek od Dandim »

My jsme koupili už druhý Caddy EcoFuel. A doporučuji tento motor. Nevyýhoda? Má menší krouťák, ale neváhal bych!! Jezdím za 5 kg/100 km! Takže kolem koruny za kilometr! Rychle se zahřeje (benzínový motor), nemá DPF, nemá turbo, jednoduchý motor. Longlife olej. Držák motor. Mohu předvést pokud budeš mít cestu kolem Prahy :-)
Určitě bych nešel do LPG.

mari1300
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 08.12.2012 13:54

Re: Výběr motoru do VW Caddy Maxi

Příspěvek od mari1300 »

Dandim píše:My jsme koupili už druhý Caddy EcoFuel. A doporučuji tento motor. Nevyýhoda? Má menší krouťák, ale neváhal bych!! Jezdím za 5 kg/100 km! Takže kolem koruny za kilometr! Rychle se zahřeje (benzínový motor), nemá DPF, nemá turbo, jednoduchý motor. Longlife olej. Držák motor. Mohu předvést pokud budeš mít cestu kolem Prahy :-)
Určitě bych nešel do LPG.
ahoj, můžu se zeptat, proč bys nešel do LPG?
Jen kvůli tomu, že ta 1.6-ka bude slabá a nebo to myslíš z technickýho hlediska konstrukce systému?

Uvažuji o Caddy maxi 1.6 s LPG. Ty se asi z výroby rovnou neprodávali???

Je verze maxi vůbec z výroby vybavena benzín. motory 1.6,nejsou pouze v "krátkých" verzích?

Díky

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Výběr motoru do VW Caddy Maxi

Příspěvek od Dandim »

Caddy se už nově (bych řekl cca rok dělá i v LPG). V dřívějších verzích se musela na LPG předělat. Viz zde: http://www.vw-uzitkove.cz/modely/caddy_ ... nicka_data" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak záleží na ročníku, ale benzíny se dělají:
1.4 (myslím maxi ne), 1.6, 1.2 TSI (nové), 1.6 LPG (nové), 2.0 CNG.
Do 1.6 bych nešel. Hodně papá a málo jede bych řekl. Podívej se do technických materálů koilik papá LPG.
2.0 CNG je výkonější a na provoz levnější. (bohužel CNG má málo pump).
Psal jsi že jezdíš jen 6 km do práce. Pokud máš ve svém městě CG pumpu, neváhal bych.

mari1300
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 08.12.2012 13:54

Re: Výběr motoru do VW Caddy Maxi

Příspěvek od mari1300 »

Na ty CNG pumpy se podívám, ale o žádné v okolí nevim a co jsem se po tom kdysi pídil, tak počet na celkovou ČR byl žalostný...

Rozpočet mám max 250tis. takže do nového modelu, kde se ty 1.6-ky dělají již s LPG jít logicky nemůžu, leda koupit 1.6-ku v maxi verzi a předělat na LPG.


díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Výběr motoru do VW Caddy Maxi

Příspěvek od Dandim »

No teď jsem se koukal na mobile.de a se stropem 250 000 Kč moc benzínů není a jedině ta 1.6 (což si myslím že bude hodně slabé). Co se týče naft tak těch je tam nepoměrně víc. A CNG ty jsou až cen. limitem bohužel.
Jinak seznam pump máš např zde: http://www.cng.cz/cs/618/" onclick="window.open(this.href);return false;

pilatek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.03.2012 18:57

Re: Výběr motoru do VW Caddy Maxi

Příspěvek od pilatek »

Od minulého jara jsem taky vlastníkem caddyny 2.0 cng r.v. 09 a jsem z ní nadšen. Jezdím cca 1kč za km. Mám kartu od pražské plynárenské, která mi dává 10% slevu z nacerpaneho plynu všude v čr + 300 kč kartu na benzín u Benziny, což mi stačí na měsíční provoz. Auto jsem si přivezl z německa. Do lpg bych nešel, a to zejména proto, že se má zvedat spotřební cena víc než je u cng (tady je garance do roku 2020, kdy bude cca 2,50 že současných 0,90). Navíc kvalita cng jse standartní u lpg jsou bohužel velké rozdíly (stejně, jak u nafty). Pro lpg hraje velké množství plniček, já to naštěstí řešit nemusím, cng mám km od domu. Počet plniček cng roste a navic Caddyna má pěkný dojezd, mimo město jezdím cca 530km. I cestování po evropě je bez problémů (teda kromě chorvatska, tam mají jednu plničku v Záhřebu) v Itálii plnićka na každém rohu, v rakousku dokonce levnější cng než u nás. V některých zemích musíte mít lokální karty na odběr (tuším Švédsko) Donedávna i slovensko, ale tady už se dá platit platebními kartami.

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Výběr motoru do VW Caddy Maxi

Příspěvek od Dandim »

Ahoj, vítej na fóru.
JJ CNG je fajn :-) Taky mám kartu od Pražské plynárenské.
Stěma plničkama je to ok :-) Navíc když mám zadarmo benzín (od ppas) a navíc 13l benzínu rezervu tak jsem v klidu. A to jezdím napříč republikou :-)
Navíc se otevřela nová plnička na D1 v Humpolci :-)
Je tam sice dražší CNG ale i tak super.

mari1300
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 08.12.2012 13:54

Re: Výběr motoru do VW Caddy Maxi

Příspěvek od mari1300 »

To CNG si tankujete sami, nebo musí obsluha? Já si LPG vždy tankoval sám, ale jak je to u CNG???

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Výběr motoru do VW Caddy Maxi

Příspěvek od Dandim »

CNG si zásadně tankuješ sám.
Když si vyřídíš CNG kartu tak by tě měl někdo proškolit. Jde dle mně jen o formalitu.
Proškolen byl můj tata (při odběru RWE karty) u ppas karty myslím že nebyl vůbec proškolen.
Je to jednoduché to plnění. Tankoval jsem u x pump v ČR. Má to své výhody - pumpy jsou většinou "mimo shon lidí". Většinou jsi v klidu natankuješ. Nikdo na tebe neciví, nekouká (kromě kamer).
Samozřejmě záleží pumpa od pumpy. Ale je to slast tanovat bez hotovosti (se splatností jeden měsíc).
Výhodou je ta stejná kvalita plynu v ČR (nemožnost pančování) oproti jiným palivům.

mari1300
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 08.12.2012 13:54

Re: Výběr motoru do VW Caddy Maxi

Příspěvek od mari1300 »

u LPG se musí chodit jednou za 2 roky, nepo při nájezdu 10tis. Km na revize, řeší se něco podobnýho i u CNG? Jak je to při emisích? Platí se extra za CNG?

Nebo se zeptám jinak, jsou s CNG spojené nějaké extra náklady, krom klasického benzín. motoru?

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Výběr motoru do VW Caddy Maxi

Příspěvek od Dandim »

V manuálu auta je jedna položka navíc:
Výměna bomb 20 každých let (takže směšné).
Na STK jsme ještě nebyli, takže nevím. Ale bude podle mně minimální částka navíc (zda vůbec). Ale nevím.
O žádných extra nákladech teda nevím.
Výhodou je i to že můžeš do vetšiny garážích oproti LPG. A navíc ušetříš za silniční daň (neplatíš, teda pokud podnikáš).
Jinak mám jedno PDF přímo od VW kde se popisuje veškerá technika CNG v Caddy (co jak funguje a co je navíc oproti obyč. benzínu). Zjistíš že techniky navíc moc není.
Jinak k té revizi: Jelikož je to zemní plyn (tedy skoro v každé domácnosti). Tak ti kontrolu udělá každý plynař se svým zařízením (pro klid zda ti něco neuniká).

mari1300
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 08.12.2012 13:54

Re: Výběr motoru do VW Caddy Maxi

Příspěvek od mari1300 »

no ty revize se u LPG dělají na speciálních stanicích, poplatek cca 500Kč + pokud se měnil filtr. další 3 kilča.Nádrž 10let!

Za mě je trošku škoda, že je to 2 litr, stačila by klidně 1.8, ale tu VW nemá, zbytečně dražší pojistka...

Kdyby jsme ve městě měli CNG pumpu, asi bych zauvažoval, ale takhle je to pase...

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Výběr motoru do VW Caddy Maxi

Příspěvek od Dandim »

No když si uděláš přestavbu CNG tak jsou tam podobné revize jak u LPG.
U CNG z výroby je to jednodušší. Co vím tak Caddy má nějaký kovový filtr (neměnný, co jsem pochopil).
Bohužel no VW dělá v CNG pouze 2.0 (starší auta a nové pouze Caddy) a 1.4TSI.
Ty motory jsou upraveny pro spalování CNG z výroby.
Pojistku bych neřešil (vím že to může udělat rozdíl, ale vybírat podle toho auto mi přijde zcestné, navíc CNG ti to vrátí zpět :-) už jen v silniční dani).
Jen tak ze zvědavosti, kde bydlíš?
Nebo: si kup k VW Caddy plničku: http://www.cngplus.cz/bazar/17-domaci-c ... phill.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A budeš :yahoo:

Odpovědět

Zpět na „Caddy“