Caddy Maxi pro camping

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
komik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Caddy Maxi pro camping

Příspěvek od komik »

Zdravím všechny. Rád bych se s vámi podělil o moje zkušenosti s využitím auta pro camping. Dříve jsem vlastnil VW Sharan a u něj jsem poprvé vyzkoušel lůžkovou úpravu - podívejte se případně do sekce "manželská postel do Sharana" na foru Sharan/Alhambra/Galaxy. Další auto VW Caddy Maxi Life ve verzi Style jsem si již zakupoval s tím, že tam zase campingové vybavení vytvořím. Auto jsem tedy rovnou koupil s nezávislým topením na dálkové ovládání. A nyní k vestavbě. Do prostoru za 2. řadu sedadel byla svařena jednoduchá rámová konstrukce, na které je uložená překližková deska polepená kobercem. Je dvoukřídlá a jde různě sklápět či zcela vyndat. Třetí řada sedadel může zůstat na místě(vejde se dovnitř konstrukce pod desku) - jen se sklopí opěradlo. A nebo se vyndá ven a pod deskou zůstane pořádný zavazadlový prostor. Úplně dozadu na místo "kufru" je vyrobena kuchyňka. Je vybavená místem pro autoledničku Waeco (která na rozdíl od jiných skutečně funguje a může být díky dobrému odvětrání v kuchyňce zapnutá i za jízdy), campingovým vařičem, umyvadélkem s tekoucí vodou, úložným prostorem s výsuvnou sprchou a s místem na dvě skládací přepravky. Kuchyňka je ve stejné výšce jako překližková deska. Na zadní stranu kuchyňky (strana k sedadlům) je svisle zasunut do kolejniček masivní stolek vyrobený na místu. Dá se použít normálně venku ke stolování. Jinak je ale přesně tak veliký, aby po sklopení 2. řady sedadel vyplnil prostor mezi těmito sklopenými sedadly a překližkovou deskou (ve stejné výši), takže vznikne dvoumetrové letiště, pod ním je volný prostor. Na zadní okna jsem nechal ušít na míru kapsáře, na každou stranu auta se do ní složí velká taška věcí. Na 5-té dveře jsem nechal ušít jednoduchý stan, který je postavený jen vyklopením dveří a slouží i např. jako sprchová kabina. A pokud se z auta vše vyndá, zůstává auto slušnou dodávkou. A nebo může fungovat v kompletním 7-místném provedení (jen se vyndá překližková deska, kuchyňka může zůstat). Vše je ve fotodokumentaci - rozděleno do 2 příspěvků kvůli počtu fotek. Pokud by byl můj příspěvek někomu inspirací, budu rád. V případě dotazů pište na SZ. Zdraví PK
Přílohy
kuchyň
kuchyň
kuchyň (na boku vytažena sprcha)
kuchyň (na boku vytažena sprcha)
pohled - 5 sedadel
pohled - 5 sedadel
rozloženo na spaní
rozloženo na spaní
stanový přístřešek na 5-té dveře
stanový přístřešek na 5-té dveře
Naposledy upravil(a) komik dne 19.02.2014 20:08, celkem upraveno 3 x.

Caddy III
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.04.2012 19:37
Bydliště: Brno

Re: Caddy Maxi pro camping

Příspěvek od Caddy III »

Velice pěkně vymyšlené a udělané :)

Letos se chystám na výlety po Evropě a taky řeším spaní abych nemusel pořád stavět stan :lol: Jsem ve fázi vymýšlení, jen jsem omezen místem protože mám krátkou verzi Caddy Life, takže na vestavěnou kuchyňku už nebude prostor. Postel mám hotovu z masivu aby byla pevná, po rozložení mám na spaní délku 2m a po složení tří dílů které mají panty se pěkně dá složit do úložného prostoru. Ještě musím vyrobit matraci na míru, kterou sroluji a sepnu popruhem s přeskou aby moc nezavezela a dál zbývá vyřešit úložné prostory, kapsy, popřípadě záclonky a jiné vychytávky :)

Každopádně pro inspiraci super, díky :)
Přílohy
250720136173.jpg
VW Caddy Life 1.9 TDI DSG Colour Concept

Uživatelský avatar
komik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Caddy Maxi pro camping

Příspěvek od komik »

Pěkná postýlka. Jenom upozorňuji na problematiku bezpečnosti. Pokud auto dostane ránu zezadu, nemělo by nic přenášet sílu do zadních sedaček, kde většinou sedí děti. A všechno by mělo být v autě upevněno, když to otočíš na boudu, aby ti to nenafackovalo. Docela mi trvalo, než jsem vyřešil možnost deformace vestavby. Z hlediska upevnění to bylo jednodušší - vestavba je uchycená v místě kotevních ok (Caddy Maxi jich má 6 ks).

Caddy III
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.04.2012 19:37
Bydliště: Brno

Re: Caddy Maxi pro camping

Příspěvek od Caddy III »

Díky za postřehy. Když je to složené na jízdu tak jak je to na fotce a jsou zavřené zadní dveře tak je to tam na těsno, zadní sedadla jsou skosené tak by to při otočení nahoru jít nemělo kvůli velikosti, každopádně jako sichr to určitě zajistím, už pro lepší pocit. Jsme jen dva tak na zadních sedadlech nikdo seďet nebude. Popravdě s touto variantou jsem ani nepočítal, krátká Caddy je v této úpravě na cca týden pro dva tak akorát a ve 4 lidech už to zase trochu ztrácí smysl protože by se dovnitř na spaní všichni nevyšli, a se všemi věcmi + postel těžko... Mám vyzkoušeno předloni ve 4 lidech na 10 dní po Evropě to bylo s místem tak akorát aby se vše vešlo do kufru, a to byly pouze dva stany, oblečení a lednička - stejná Waeco :) a bylo to úplně plné. Na camping s rodinou by to chtělo větší auto aby se nemuselo tak moc bojovat s místem, krátká Caddy zas až tak velký kufr nemá :)
VW Caddy Life 1.9 TDI DSG Colour Concept

vw.vento
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 25.03.2008 18:41
Bydliště: Momentálně Liberec

Re: Caddy Maxi pro camping

Příspěvek od vw.vento »

komik píše:Zdravím všechny. Rád bych se s vámi podělil o moje zkušenosti s využitím auta pro camping. Dříve jsem vlastnil VW Sharan a u něj jsem poprvé vyzkoušel lůžkovou úpravu - podívejte se případně do sekce "manželská postel do Sharana" na foru Sharan/Alhambra/Galaxy. Další auto VW Caddy Maxi Life ve verzi Style jsem si již zakupoval s tím, že tam zase campingové vybavení vytvořím. Auto jsem tedy rovnou koupil s nezávislým topením na dálkové ovládání. A nyní k vestavbě. Do prostoru za 2. řadu sedadel byla svařena jednoduchá rámová konstrukce, na které je uložená překližková deska polepená kobercem. Je dvoukřídlá a jde různě sklápět či zcela vyndat. Třetí řada sedadel může zůstat na místě(vejde se dovnitř konstrukce pod desku) - jen se sklopí opěradlo. A nebo se vyndá ven a pod deskou zůstane pořádný zavazadlový prostor. Úplně dozadu na místo "kufru" je vyrobena kuchyňka. Je vybavená místem pro autoledničku Waeco (která na rozdíl od jiných skutečně funguje a může být díky dobrému odvětrání v kuchyňce zapnutá i za jízdy), campingovým vařičem, umyvadélkem s tekoucí vodou, úložným prostorem s výsuvnou sprchou a s místem na dvě skládací přepravky. Kuchyňka je ve stejné výšce jako překližková deska. Na zadní stranu kuchyňky (strana k sedadlům) je svisle zasunut do kolejniček masivní stolek vyrobený na místu. Dá se použít normálně venku ke stolování. Jinak je ale přesně tak veliký, aby po sklopení 2. řady sedadel vyplnil prostor mezi těmito sklopenými sedadly a překližkovou deskou (ve stejné výši), takže vznikne dvoumetrové letiště, pod ním je volný prostor. Na zadní okna jsem nechal ušít na míru kapsáře, na každou stranu auta se do ní složí velká taška věcí. Na 5-té dveře jsem nechal ušít jednoduchý stan, který je postavený jen vyklopením dveří a slouží i např. jako sprchová kabina. A pokud se z auta vše vyndá, zůstává auto slušnou dodávkou. A nebo může fungovat v kompletním 7-místném provedení (jen se vyndá překližková deska, kuchyňka může zůstat). Vše je ve fotodokumentaci - rozděleno do 2 příspěvků kvůli počtu fotek. Pokud by byl můj příspěvek někomu inspirací, budu rád. V případě dotazů pište na SZ. Zdraví PK
Zdar,
chtěl bych se tě zeptat. na kolik tě vyšlo ušití toho stanu? Taky přemýšlim nad pořízením stanu na 5-tý vrata.

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: Caddy Maxi pro camping

Příspěvek od Lee-haney »

Mazec. :good:

martula547
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 12.05.2015 23:59

Re: Caddy Maxi pro camping_dotaz na komika :)

Příspěvek od martula547 »

[quote="komik"]
Mám dotaz na komika.Jelikož se nyní chystáme na delší cestu po Evropě, řešíme uspořádání v autě. Velmi se mi líbí Váš nápad s kapsářem.
Proto jsem se chtěla zeptat, jak jste řešil přichycení těchto kapsářů (jestli máte i třeba fotky) - to by bylo super :) a jestli by bylo možné i kontakt na toho kdo Vám je dělal. Zkouším někoho najít na netu, ale nějak se mi nedaří. Všichni šijí jen oblečení, oblečení a dětský textil :) Tak díky moc a budu ráda za odpověd. Hezký večer.

vladimura
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 01.02.2019 21:02

Re: Caddy Maxi pro camping

Příspěvek od vladimura »

Ahoj, nemáš více fotek té vestavby a kapsáře??? případně rozměry?? Díky

fb_andrea4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.06.2022 12:32

Re: Caddy Maxi pro camping

Příspěvek od fb_andrea4 »

Dobrý den, máte parádní kapsáře. Je možné o nich od vás získat bližší informace kam na ně? (aceplova@seznam.cz)

Odpovědět

Zpět na „Caddy“