2.0 SDi PD - problém

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Camillo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02

2.0 SDi PD - problém

Příspěvek od Camillo »

Ahoj, mám sice golfa V, ale tam nikdo neví, jezdí toho málo, tak to zkouším tady jestli náhodou nejsou nějaké zkušenosti. Mám VW Golf 5 s motorem SDI 2.0 o výkonu 55kw. Auto se docela dost klepe, jako by v autě byl dvouhmotnostní setrvačník a už pěkně vyběhanej. Po otevření kapoty je vidět jak sebou motor škube (občas v nějakých intervalech... pár vteřin běží normálně). Setrvačník má tento motor jednohmotnostní 038 105 269 F. Dělal jsem nové vstřiky, repas hlavy, zdvihatka, rozvody nové, tlaky válců a čerpadlo pry dobré. Auto jezdí, otáčky plynulé, nic neškube, jen na ten volnoběh to houpe. Je to dost otravné a zdá se mi že to snad má vliv podle teploty. Zkoušel i tu nejdražší naftu a nic. Díky za každý nápad

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: SDI PD rada

Příspěvek od Lee-haney »

Zkus spis dieselpower forum. Tam by mohli vědet.

Uživatelský avatar
JohnnyCV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 29.01.2013 20:14

Re: SDI PD rada

Příspěvek od JohnnyCV »

Měnil si vstřiky říkáš? Dal si správně elektrický konektory do vstřiků? Stalo se mi, že bývalý ex mýho golfa dělal vstřiky a elektriku na nich jaksi pokazil. Auto sem nechal chviličku klapat, sundal sem víko a elektriku s konektorama trochu pomačkal a auto už běží normálně :)... Jo a, co píše VAG?

Uživatelský avatar
Camillo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SDI PD rada

Příspěvek od Camillo »

konektory (lištu) jsem kupoval novou a dignostika bez chyby. Měnili se prvně 3 vtřiky, ten jeden prošel testy. Ale občas to spadlo na 3 válce a měl špatné hodnoty na dignostice tak jsem vyměnil i ten čtvrtý. Teď hodnoty dobré, od té doby jede normálně, ale ten volnoběh. Mám zavřený egr a soft vypnutý, měla by fungovat váha vzduchu? Když ji odpojím tak se nic nedějw, ani chyba ani změna jízdy...?

Uživatelský avatar
JohnnyCV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 29.01.2013 20:14

Re: SDI PD rada

Příspěvek od JohnnyCV »

Může bejt špatná váha vzduchu, VAG ji ukáže až když nefunguje na víc jak 50% (nechci kecat s přesným číslem). Co špatný soft? Muj první soft od autochipu byl celkem zlý, na volnoběh to dávkovalo naftu jako na 400 koňový auto. Kdo ti upravoval soft?

Uživatelský avatar
Camillo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SDI PD rada

Příspěvek od Camillo »

i když váhu odpojím, tak to houpe porád stejně. Soft upravovali jen na egr chybu v http://www.tdifun.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Caddy“