Elektrické stahování oken

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Elektrické stahování oken

Příspěvek od Lee-haney »

Zdravím.Konečně jsem sehnal stahování okýnek.Měl bych však dotaz.Koupil jsem komplet original táhla,tu plotnu s motorkama a čalounění.Zajímalo by mě tedy zda je tam potřeba dodělat něco ohledně elektriky pro připojení a nebo to stačí do sebe ty piny zapojit a prostě to pojede.Nevím zda dělají nějaké rozdily v konektorech u verzi s kličkou a verzi el.stahování okýnek.

Pak bych se ještě chtěl zeptat zda někdo neví kde se dají sehnat tyhle přichytky čalounění http://www.autokelly.cz/?utm_source=sez ... PWPDd8DA==" onclick="window.open(this.href);return false;
Protože dávat za 5 kusu skoro 300 bych musel být na hlavu...

azriel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 02.04.2014 10:32

Re: Elektrické stahování okýnek

Příspěvek od azriel »

Mrkni na cc-autodíly.cz a pokud si nikdy nemel origo el stahování tak budeš muset do bsg natahat kabely a pokud to komfortka neumí, tak i vyměnit komfortku.
°*°VW Passat Variant 3C - Highline, 2.0TDI 125kW, r.v 2007, DSG, BMR °*°

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování okýnek

Příspěvek od tornado1 »

do BSG se nic netahá! vymění se dveřní svazky a natahají se cany, kostra, napájení... komfortka to bude umět..

maximálně u BSG může připojit komfort can.. nakoduje se komfortka, dveřní jednotky a je hotovo..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: Elektrické stahování okýnek

Příspěvek od Lee-haney »

Hmm díky za odpověď. Kua to bude chtít nějakého auto elektrikare, škoda ze jsi Tornado tak daleko :(
Jinak ty prichytky jsem našel za 13 korun kus, takže cena v auto kelly mě teda pobavila. Jinak pro upřesnění : musí se natáhnout novy kabel ze zdroje, proste jiný kabel co vede z auta, protoze veškerou kabeláž co by měla byt ve dveřích k tomu mam včetně toho konektoru s tou gumovou manzetou co spojuje dveře s autem.

Tomio3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.04.2014 20:07

Re: Elektrické stahování okýnek

Příspěvek od Tomio3 »

Cau chci se zeptat a malou radu koupil jsem Caddy 4x4 motion rv 2010/8, koupeno uz v predelene facelift verzi s prvky Touran 2013 tj maska, kapota, blatniky, bixenon svetla + nektere casti motoru a konecne i obe dvere se zracatky s ledkami z noveho Touranu. Co nefunguje je v pravych prednich dverich cetr. zamek. Myslim ze je to tim zamkem, napeti na nej jde nebo problem s kabelazi, jeste to promerim..... a pak v techto dverich nefunguje jeste stahovani oken pres vypinac ktery je ve dverich a vede do motorku stahovani oken. Pripominam ze tapecirungy jsou s caddy ale dvere touran, jsou tam tri draty stredni hnedy, zeleny a bily zapojeni pinu zeleny a bily byli do hluchych pinu desky motorku pin 10 a 14. Nikde jsem schema na netu nenasel a potrebuji vedet jak jeto zapojeno u caddy, kdyz jsem si to meril, je na pinu 16,17,19 mezi nimi 12V a u bytku pouze 2V ovladaciho napeti. Vypinac jsem mel rozdelany a je promereny a spina na obe polohy s ruznym odporem + led sviti. Dekuji za radu ja sem vtomhle uz bezradnej.T

Tomio3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.04.2014 20:07

Re: Elektrické stahování okýnek

Příspěvek od Tomio3 »

jeste rekapituluji... jak zapojit tri draty ovladani okna PP dveri?: vnitrni vypln dveri je caddy, dvere touran, motorek touran, do kterych pinu 1 az 32 zapojit stredni hnedy, zeleny a svetle sedy? Jeto fakt hloupost, puvodne mi nefungoval vypinac ale rozdelal jsem jej a opravil a pripajel k cestam ulomeny piny na desce. Ted nevim zapojeni caddy/touran zda se lisi, logicky na stredni hnedy vodic by mylo jit 12v pin 1 2 nebo 5, 6 ma 12V a pak zeleny pin 1 nebo 2 a sedej pin 15? Diky za radu
Přílohy
motorek
motorek
konektor 32pin
konektor 32pin
piny
piny

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: Elektrické stahování okýnek

Příspěvek od Lee-haney »

No ja zase zjistil že mě v těch konektorech které se do sebe zasouvají a spojují kabely mezi dveřma a autem mám ve své verzi ochuzené o pár kablů.Jako nepotřebuju kablíky pro vyhřívání a elektrické štelování zrcátek,protože je stejně nemám,taky nepotřebuju aby se mi okna sama zavřela po zamknutí auta,ale prostě tam určitě chybí silnější kabl co vede k motorku a nevím zda je to zdroj či co,protože po zapojení mimo auto v motorku cosi zavrčí,ale motorek se nepohne.Nevěděl by někdo co tam teda chybí,Zda jen zdroj a nebo toho je víc.Tady jsou fotky pinu co je v autě kde nebylo el.otevírání oken,ani naklápění zrcátek atd. a pinu co vede z dveří co všechno tohle mají směrem do auta.Jak píšu,nepotřebuju ty blbosti kolem zrcátek,jde mi jen o to mít el.stahování okýnek.
Přílohy
pin co je v autě co krmil dveře bez otevírání okýnek.
pin co je v autě co krmil dveře bez otevírání okýnek.
Pin co vede ode dveří co umí el,okýnka,štelování zrcátek atd.
Pin co vede ode dveří co umí el,okýnka,štelování zrcátek atd.
tady je to spojené.
tady je to spojené.

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: Elektrické stahování okýnek

Příspěvek od Lee-haney »

Nevěděl by někdo zda se dá někde sehnat tohle gumové ozubene kolečko co přenaší sílu motorku stahování okýnek do táhel? Protože se mi moc nechce kupovat nový motorek kvůli takové prkotince.
Přílohy
DSC01074.JPG

Tomio3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.04.2014 20:07

Re: Elektrické stahování okýnek

Příspěvek od Tomio3 »

Lee-haney píše:No ja zase zjistil že mě v těch konektorech které se do sebe zasouvají a spojují kabely mezi dveřma a autem mám ve své verzi ochuzené o pár kablů.Jako nepotřebuju kablíky pro vyhřívání a elektrické štelování zrcátek,protože je stejně nemám,taky nepotřebuju aby se mi okna sama zavřela po zamknutí auta,ale prostě tam určitě chybí silnější kabl co vede k motorku a nevím zda je to zdroj či co,protože po zapojení mimo auto v motorku cosi zavrčí,ale motorek se nepohne.Nevěděl by někdo co tam teda chybí,Zda jen zdroj a nebo toho je víc.Tady jsou fotky pinu co je v autě kde nebylo el.otevírání oken,ani naklápění zrcátek atd. a pinu co vede z dveří co všechno tohle mají směrem do auta.Jak píšu,nepotřebuju ty blbosti kolem zrcátek,jde mi jen o to mít el.stahování okýnek.
Cau hele tohle ti neporadim, to nevim chce to ziskat chema zapojeni z ETky nebo ELsa Win, bohuzel programky nemam ale uvazju onich. Popros kdo jej ma at se ti tam koukne a schema ti posle. Jinak ja sem na zapojeni prisel tech tri dratku v motorku stahovani oken sem si zmeril co tam jde na jednotlive piny a logicky to odvodil. Stahovani okynek druhy den fungovalo vcetne osvetleni vypinace =) tak sem rad ze sem na to prisel. V tom konektoru 32pin jeto hnedy 21pin sedy 25pin a zeleny 15pin. Blbe je ze ti tady hned tak nikdo neporadi :negative:
Přílohy
100_0237.JPG

Tomio3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.04.2014 20:07

Re: Elektrické stahování okýnek

Příspěvek od Tomio3 »

Lee-haney píše:Nevěděl by někdo zda se dá někde sehnat tohle gumové ozubene kolečko co přenaší sílu motorku stahování okýnek do táhel? Protože se mi moc nechce kupovat nový motorek kvůli takové prkotince.

Cau hele napadlo me kdyz vidim ten tvar, mozna by to slo vyrazit kulatymi prubojniky, sehnat nekde stejne pruznou plat gumym sice si stim budes hrat ale melo by to jit. :pleasantry: jake to ma rozmery?

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování okýnek

Příspěvek od widle »

Omlouvám se, že budu malinko OT, ale nechce se mi kvůli tomu zakládat nové téma...
nevíte, z jakého vw pasuje stahovačka okna, elektrická, mám Mk II, popř. nemá tady někdo z vás?
Díky
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: Elektrické stahování okýnek

Příspěvek od Lee-haney »

Tomio3 píše:
Lee-haney píše:No ja zase zjistil že mě v těch konektorech které se do sebe zasouvají a spojují kabely mezi dveřma a autem mám ve své verzi ochuzené o pár kablů.Jako nepotřebuju kablíky pro vyhřívání a elektrické štelování zrcátek,protože je stejně nemám,taky nepotřebuju aby se mi okna sama zavřela po zamknutí auta,ale prostě tam určitě chybí silnější kabl co vede k motorku a nevím zda je to zdroj či co,protože po zapojení mimo auto v motorku cosi zavrčí,ale motorek se nepohne.Nevěděl by někdo co tam teda chybí,Zda jen zdroj a nebo toho je víc.Tady jsou fotky pinu co je v autě kde nebylo el.otevírání oken,ani naklápění zrcátek atd. a pinu co vede z dveří co všechno tohle mají směrem do auta.Jak píšu,nepotřebuju ty blbosti kolem zrcátek,jde mi jen o to mít el.stahování okýnek.
Cau hele tohle ti neporadim, to nevim chce to ziskat chema zapojeni z ETky nebo ELsa Win, bohuzel programky nemam ale uvazju onich. Popros kdo jej ma at se ti tam koukne a schema ti posle. Jinak ja sem na zapojeni prisel tech tri dratku v motorku stahovani oken sem si zmeril co tam jde na jednotlive piny a logicky to odvodil. Stahovani okynek druhy den fungovalo vcetne osvetleni vypinace =) tak sem rad ze sem na to prisel. V tom konektoru 32pin jeto hnedy 21pin sedy 25pin a zeleny 15pin. Blbe je ze ti tady hned tak nikdo neporadi :negative:
Tak už jsme to s kamosem vyřešili. Stačilo tam přivést zdroj pro motorek a funguje to. Ten zdroj byl ten jeden z tlustých kabelu. Dokonce se okénko i samo zavře po zamknuti auta. Pak je však otázkou co jsou ty tenké chybějící kabely. Počítám ze určo jeden z nich bude ovládání zrcatek, ale co mam strach ze mi nebude fungovat tlačítko stahovani u řidiče pro okynko spolujezdce, což bude další z chybějících kabelu. Ale to se zjisti až se namontuje druha strana.
Jinak to gumové kolečko jsem si nechal vyseknout u Kaliny. Stalo to stovku, ale lepší jak kupovat cely motorek. Sice to nemá to zaobleni hran, ale sedlo to tam poradně.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování okýnek

Příspěvek od tornado1 »

jsi úplně vedle, vše musí být propojeno po canu.. proč to neudělat pořádně tak jako z výroby?? to mi připadá jako totální prasečina..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování okýnek

Příspěvek od tornado1 »

žádné dráty pro zrcátka - vyhřívání a štelování zrcátek ve dveřní svorkovnici nejsou. vše se ovládán přes can-bus.
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: Elektrické stahování okýnek

Příspěvek od Lee-haney »

Tak prasecina, pro auto elektrikare ano, pro me který potřebuje aby se okynko stahovalo a zavíralo je to funkcni. Tebe mam z ruky a co jsem se ptal v okolí tak to vypadalo jako velký problém, navíc nejsem přes týden doma a o víkendu toho moc neporesim…

Odpovědět

Zpět na „Caddy“