Kryt motoru

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

mimas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.02.2014 21:32

Kryt motoru

Příspěvek od mimas »

Ahoj, budu kupovat VW Caddy Maxi, mám otázku ohledně krytu motoru, je k něčemu dobrý, nebo zbytečná investice?

Caddy III
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.04.2012 19:37
Bydliště: Brno

Re: kryt motoru

Příspěvek od Caddy III »

Ahoj, úplně nechápu jak to myslíš, ale pokud budeš kupovat nové auto tak tam kryt motoru pravděpodobně bude a pokud ho tam nemáš tak si ho kup, protože kryt má jen výhody a myslím že to nebude velká položka. Motor bude lépe krytý od nečistot a naopak, pokud budeš mít malou netěsnost na motoru tak po tobě nebude zůstávat olej. A taky bych bral jako výhodu že ti motor v chladnějším období zůstane o něco déle teplý i když u VW je to s výdrží tepla po zastavení dost bída protože i tak zůstává celkem dost otvorů kudy teplo uteče.
VW Caddy Life 1.9 TDI DSG Colour Concept

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: kryt motoru

Příspěvek od Lee-haney »

Pokud se jedna o horní kryt motoru tak mimo to co napsal caddyIII by to mohlo jeste trochu utlumit zvuk motoru. Je dvoudílny a ve vw za nej chcou pěknou palku cca 6 tisíc. Výhoda je ze tam pasuje kryt i z octavky ktery jsem koupil z vrakace i ja protoze se dá lip sehnat. Jen uz nevím jaky motor.
Pokud jsi myslel spodní tak ten bych tam chtěl rozhodne. :)

Caddy III
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.04.2012 19:37
Bydliště: Brno

Re: kryt motoru

Příspěvek od Caddy III »

Myslel jsem ten spodní kryt, ostatně pro ten vrchní platí to stejný + možná ta menší hlučnost, ale popravdě tu jsem při jízdě nepozoroval, když jsem ho tam dal. Dal jsem ho tam hlavně, aby se trochu lépe držela teplota a u toho jsem taky bohužel nezaznamenal zlepšení. Chtělo by to na zimu nezávislé topení, v tomto je vw zklamání, na chvíli zastavím a motor hned vychladne...
VW Caddy Life 1.9 TDI DSG Colour Concept

mimas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.02.2014 21:32

Re: kryt motoru

Příspěvek od mimas »

Ahoj, myslel jsem spodní kryt motoru a převodovky - hodnota 7.475,- Kč, asi si budu muset promluvit s prodejcem jak to je, slyšel jsem že by se mělo jednat o plech, a že u nového auta tam je plastový kryt, v každém případě bude opravdu lepší ten kryt mít. Jak je to tedy při koupi nového auta, je tam vůbec nějaký kryt motoru ať už horní nebo spodní?

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: kryt motoru

Příspěvek od Lee-haney »

Tak moje caddy 2006 byla verze prakticky v zakladu a spodni plastovy kryt tam je, horni kryt tam nebyl a musel jsem dokupovat a co jsem vidival ojetiny tak ten horni spousta nemela. Pocitam ze to ma jen life.
Jak je to u tech novych modelu nevim. Ten horni je tam spise estetika, taky jsem nejak nepozoroval zlepseni udrzeni teploty ci tlumeni hluku,ale ja ho tam proste chtel :)
Skoda ze neprodavaji ten plastovy kryt na tu predni mrizku jak treba na octavku , aby tam nesel studeny vzduch v zime.

mimas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.02.2014 21:32

Re: kryt motoru

Příspěvek od mimas »

ahoj, marně sháním nějaký obchod, kde se dá koupit ten HORNÍ kryt motoru, nemáte někdo odkaz?

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: kryt motoru

Příspěvek od Mirco »

a co to je za motor? :wink:

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: kryt motoru

Příspěvek od Lee-haney »

Nejjednodusi je primo v autorizaku. Tam je to ovsem palka. Pokud chces pouzity tak to bude trochu problem, protoze na vw se shani blbe, zkus zjistit zda tam nepasuje ze skodovky stejne motorizace, teda pokud ti nevadi logo skodovky :) Tech byva na bazosich vic.

mimas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.02.2014 21:32

Re: kryt motoru

Příspěvek od mimas »

1,2 TSI, díval jsem se na náhradní díly co nabízí VW, ale mají tam jen ten spodní kryt, horní jsem nenašel

Caddy III
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.04.2012 19:37
Bydliště: Brno

Re: kryt motoru

Příspěvek od Caddy III »

Ani do Caddy Life se kryt motoru nedával. Možná tak na zvlášť požadavek. Já jsem u žádné Caddy kryt standartně nikdy neviděl.
Navíc na motoru chybí je jeden kovový podpěrný držák krytu, který je umístěn na motoru - na straně u vzduchového filtru, tak aby byl kryt přichycen ve všech rozích, beru podle svého motoru.
VW Caddy Life 1.9 TDI DSG Colour Concept

mimas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.02.2014 21:32

Re: kryt motoru

Příspěvek od mimas »

Caddy III a mluvíš o vrchní nebo spodním krytu ? Zajímalo by mě, zda spodní kryt je dodávaný standardně, o horním krytu jsem se od Vás dověděl až tady na foru

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: kryt motoru

Příspěvek od Lee-haney »

Tak ja nevim, ale na bazaru aut spousta tech caddyn ten horni kryt ma a velice pochybuju ze to byl nejaky zvlastni pozadavek majitelu, treba zde http://www.sauto.cz/osobni/detail/volks ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false; i kdyz zrovna tahle neni ani life a je v zakladu. Mozna to davali jen do nejakych rocniku, nevim.
Nevim teda jak je to u tech nejnovejsich caddyn 2010-2014.
Jinak mas pravdu v tom ze tam chybi jeden drzak toho krytu, ja kdyz tam daval ten ze skodovky tak tam neni no, ale mam pocit ze tam je nejaky otvor se zavitem nachystany na nejaky mezikus. Chtel jsem si ho vyrobit, ale pak jsem se na to vykaslal, protoze to drzi i tak.

Caddy III
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.04.2012 19:37
Bydliště: Brno

Re: kryt motoru

Příspěvek od Caddy III »

Horní kryt motoru se na caddy nedával, spodní ano. Ten kdo ho tam má tak si ho dodělal sám dodatečně. Viděl jsem hodně caddyn a z 95% tam nebyl.
Proto tam i chybí ten držák, caddy je primárně užitkové auto tak to tam prostě nedávali, to platí i u faceliftu od roku 2011 horní kryt motoru prostě není.
U touranů mě přišlo že tak 50 na 50, ale může to být tím, že se za ty roky mohl někde ztratit nebo ho tam někdo nechtěl vracet.

Jinak jsem si koupil chybějící izolaci kapoty a to si myslím, že ta spíše pomůže udržet teplo od motoru a má to i jiné izolační výhody. Nechápu proč ji tam VW nedává normálně, u caddyn taky nebyla nikdy a u touranů je jen velmi výjimečně, proto se nedala absolutně sehnat starší a musel jsem ji koupit novou. Nechápu podle čeho se rozhodovalo jestli tam bude nebo ne, jestli podle výbavy? Toto mě přijde, že by mohli do aut dávat automaticky...
VW Caddy Life 1.9 TDI DSG Colour Concept

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: kryt motoru

Příspěvek od Lee-haney »

Jo, jenze me proste nejde do hlavy proc by si nekdo daval zrovna kryt motoru do caddy ktera je uplne v zakladu. Je spousta jinych veci co bych si tam dodelal, ale zrovna kryt? Ale mas pravdu ze je to nejspis dodelavane a nebo fakt to dali jen treba jako bonus do prvnich caddyn 2004 co vysel novy modelovy rok. Nevim no, nakonec je to jedno :)

Odpovědět

Zpět na „Caddy“