Caddy 1.6 - zkušenosti

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
dejva105
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.07.2014 09:51

Caddy 1.6 - zkušenosti

Příspěvek od dejva105 »

Táta shání nějaké užitkové auto - něco ne moc velkého. Vozí primárně lehké, ale velké věci (plastové popelnice, hliníkové schůdky....)
Docela se nám zalíbil VW Caddy. Trvá si ale na tom, že chce benzín. Zde jsem vyčetl, že benzínová 1.4 je hodně líná, a také si dost vezme. Moc jsem toho ale nenašel o motoru 1.6 v benzínu. I v bazarech je jich po skromnu. Jaké s ním máte zkušenosti? Není v Caddy lenošný? Není poruchový? Zajímaly by mě všechny vaše názory a postřehy :wink:

Prohlížím bazary s Caddy rok výroby cca 2004 - 2006, 1.6 benzín, verze Life. Podmínka aby měl klimatizaci. Co jsem tak prohlížel inzeráty, tak najeto cca 150 - 200 tkm. Co říkáte na tohle? Benzín s 200 tkm ještě něco vydrží nebo je to už lepší nebrat? A má vůbec cenu prohlížet nějaké ty 1.4 nebo je to prostě slabé a špatné?

Cenově by se nám líbilo něco do 130 000 ideálně s možností odečtu DPH. 8) Ale to už chci asi moc :D

Uživatelský avatar
Golfinger Black
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 14.08.2010 20:17
Bydliště: Plzen

Re: Caddy 1.6 benzín

Příspěvek od Golfinger Black »

Mam 1.4 r.v.2006 najeto 196tis. mam ho od 2010 a vůbec žádný problémy. Jen bezne opravy, brzdy, vyfuk a každých 90tis. menit rozvody. Samozrejme je pro nekoho slaba a prevody kratky, proste pracant. Ale nejak jsem si zvyknul a hlavne mi tim padem ani nelaka jezdit jak blazen :) Je to o penezich, TDIcka si drzi cenu a 1.6 k mání ani nebyla a navíc si myslim, ze papat bude vic. Mam 2místnou verzi a neustale vozim naklad kolem 150-200kg(elektrocentrála, svářečku, naradi atd.) nekdy i s vlekem a neznam lepsi auto v tomhle segmentu, nejaky partneri, berlinga apod. jsou proste jinde, ale samozrejme jsou dostupnejsi. At jezdim jak chci, tak spotřeba porad 8l a to se da.
At se v ni tata zkusi projet a uvidi.

dejva105
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.07.2014 09:51

Re: Caddy 1.6 benzín

Příspěvek od dejva105 »

Aha. Zajímavé - každý říká, že 1.4 je hodně chcíplá a jelikož je ten motor poddimenzovaný, tak že si i ráda vezme víc benzínu. Ale ty jsi s ní asi spokojený :)
A máš verzi 55kW nebo 59kW?

Uživatelský avatar
Golfinger Black
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 14.08.2010 20:17
Bydliště: Plzen

Re: Caddy 1.6 benzín

Příspěvek od Golfinger Black »

55kW, jak sem psal, je hlavne spolehliva a o to mi v praci jde.

Odpovědět

Zpět na „Caddy“