Jaký motor v dieselu je nejspolehlivější?

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
garden63
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.08.2014 21:14

Jaký motor v dieselu je nejspolehlivější?

Příspěvek od garden63 »

Omlouvám se jestli jsem založil zbytečné vlákno ale poslední týden serfuji po internetu a hledám odpověď na to jaký dieselový motor je v Caddy Maxi nejspolehlivější.
Chci si jej nechat dovézt ze zahraničí, potřebuji 7místnou verzi, 2008-2009 předpokládaná cena 200-230tis., předpokládaný nájezd 15tis. ročně.
Poraďte mi prosím na co vše si mám dát pozor, popřípadě nedostatky Caddyho.
Je mi 51 a jezdím v poklidu, čím víc se zajímám o spolehlivost jednotlivých motorů tím víc se topím v protichůdných informacích.


Ještě jednou prosím poraďte staříkovi, preferuji rady s osobní zkušeností.
Díky Garden.

rollo8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 12.10.2012 22:22

Re: Prosím o radu jaký motor v dieselu je nejspolehlivější.

Příspěvek od rollo8 »

Mal som 6 rokov CADDY LIFE 1.9 TDI 55 kW, 2007, este bez casticoveho filtra. Najazdil som 250 000 km. Nebol ziaden problem. Motor stale slapal ako hodinky. Nebal som sa ho predat kamaratovi. Vyhoda tohoto slabsieho TDI je, ze nema dvojhmotny zotrvacnik a ma nizky kompresny pomer turba. Turbo vydrzi viac. A nemusel som zatial ani menit spojku. Pre toho kto potrebuje jazdit prevazne v meste a nema velky kilometrovy najazd na dialniciach, pri pokojnej jazde aj slabsi diesel nemusi byt prekazkou. Len neviem ci tento motor davali aj do MAXI. Ja som pri CADDY samozrejme zostal, teraz mam 1.6 TDI 75 kW Trendline 2014.

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: Prosím o radu jaký motor v dieselu je nejspolehlivější.

Příspěvek od Lee-haney »

Jn, ja mam 77 kw a dvouhmota v 130 tis. KO. Co jsem slysel tak to neni vyjimkou a borec co dovezl caddyny z Nemecka mely obe v 90 tis. dvouhmoty po smrti.

garden63
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.08.2014 21:14

Re: Prosím o radu jaký motor v dieselu je nejspolehlivější.

Příspěvek od garden63 »

Děkuji za odpovědi.
Pravda čekal jsem trochu více rad na to kolik to četlo lidí jsem trochu zklamán.
Zatím mám jasno 77kW nebrat má dvojhmotný setrvačník a ten se sere.

Pokud máte ještě někdo jakékoliv zkušenosti s naftou dejte mi prosím vědět.
Děkuji Garden.

Caddy III
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.04.2012 19:37
Bydliště: Brno

Re: Prosím o radu jaký motor v dieselu je nejspolehlivější.

Příspěvek od Caddy III »

Zdravím, co jsem slyšel tak 1.9 Tdi 77kw jsou nepovedené ty s kódem motoru BXE. Údajně dotyčný člověk u VW, který měl tuto sérii na triko se zabil protože mu to chtěli dát k náhradě... Jinak já mám kód BLS a 260 tis. a zatím dobré, dvou hmotnostní setrvačník jsem měnil asi ve 200 tis. protože začal trochu cvrdlikat jinak se to při jízdě neprojevovalo. U dsg je o něco dražší než u manuálu a stojí cca 10 tis., řekl bych že je to normální spotřební věc, která se běžně opotřebovavá a někdy odejde dřív někdy později. Známý má třeba původní setrvák stejný motor i převodovku a ma najeto přes 400 tis. Tak abych se jen kvůli této skutečnosti tomu vyhýbal tak to nevím jaký motor bych teda vybral protože se může pokazit cokoliv a na čemkoliv. Konkrétně na životnosti setrvačníku se projeví to jak je motor podtáčen a to dsg třeba při městském provozu motor podtáčí dost, takže je to slabina že může odejít dříve, ale rozhodně ne podle mě tak zásadní.
VW Caddy Life 1.9 TDI DSG Colour Concept

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: Prosím o radu jaký motor v dieselu je nejspolehlivější.

Příspěvek od Lee-haney »

Taky mam BLS , ale holt odesel driv no. Souhlasim vsak ze kvuli setrvacniku bych tuhle motorizaci nezatracoval. Ja koupil komplet spojku sachs dodavanou udajne do prvovyroby za 11 litru.
Hodne lidi chvalilo sdi motor, ale zas to bude asi dost líný motor ktery vsak vydrzi.
To je tezko , dneska si clovek nevybere, bud se sere to a nebo tamto :)

Caddy III
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.04.2012 19:37
Bydliště: Brno

Re: Prosím o radu jaký motor v dieselu je nejspolehlivější.

Příspěvek od Caddy III »

Jak píšeš..., každý motor má svoje plusy a mínusy. Setrvačníky u koncernu odcházejí jak na manuálech tak na automatech, stejně tak jako třeba spojka nebo turbo, někdy to vydrží déle někdy ne. Pro hodně lidí je to něco nového a vidí v tom něco neobvyklého protože dřív ty auta dvou hmotnostní setrvačníky prostě neměli a stejně tak jako spoustu dalších věcí, které mají dnes moderní auta. Zase se začínají projevovat úplně jiné závady u mnohem mladších aut a opravy jsou za mnohem vetší peníze, protože se čím dál více hraje na ekologii a na nízkou cenu u nového auta, takže se není co divit. Myslím si, že ještě jednou budeme vzpomínat na ty ještě relativně poctivé auta, které se dělali před deseti lety. Taky si myslím že je znát jak kdo se k autu chová a proč by se mělo něco kazit když se k tomu člověk chová normálně, sem tam se něco posere, ale když koupím starší firemní auto, ve kterém jezdili různí řidiči a navíc je třeba stočené tak je to skoro tutovka...
VW Caddy Life 1.9 TDI DSG Colour Concept

garden63
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.08.2014 21:14

Re: Prosím o radu jaký motor v dieselu je nejspolehlivější.

Příspěvek od garden63 »

Děkuji za odpovědi, nemám tedy přemýšlet o benzínové verzi?
K autům se chovám slušně ale bojím se problémových motorů.
Caddyho maxe potřebuji z důvodů užitné hodnoty Téčko si kupovat nechci připadá mi pro dva moc velké a z menších dodávek je jediné Caddy tak prostorné.
Osm let vlastním jedničkovou Octávku 1.9 66kW a nedám na ni dopustit jenže už má taky namotáno 380tis a pomalu umírá.
A VW mi příjde oproti jiným autům i poctivější co se týká karoserie.

No každopádně děkuji všem za upřímné rady, a pokud ještě někdo chce poradit budu rád.
Garden
:thanks:

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: Prosím o radu jaký motor v dieselu je nejspolehlivější.

Příspěvek od Lee-haney »

Ono mozna by nebylo od veci si par tech motorizaci projet na vlastni kuzi v bazaru, aby si vedel do ceho jdes, protoze by se mohlo stat ze ti nekdo poradi nejaky druh motoru a ty pak zjistis ze je to líné jak lemra a nebo to zere jak tank.
Musis si sam zhodnotit kolik rocne a kde s tim nahrkas, jak moc to budes nakladat a hlavne to chce pak koupit po liďech kteri se o to starali a ne po firme ktera se o to sice starala, ale kazdy vi jak se ridici chovaji k autu ktere neni jejich…

Odpovědět

Zpět na „Caddy“