Osvětlení SPZ

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Spike9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.11.2014 21:35

Osvětlení SPZ

Příspěvek od Spike9 »

Ahoj,
Mám VW Caddy r.v 2013 .. přestalo mně svítít osvětlení SPZ(obě zároveň) .. žárovky jsem zkušel vyměnit za nové, ale stále nesvítí . Zkoušel jsem si vzít i celé světlo z jiného Caddy, ale stejně nesvítí . Koukal jsem se i do pojistek, ale žádná se mi nezdála vadná. Nemá někdo podobné zkušenosti a nebo schéma s popisem pojistek ?

Díky za odpověď

hooonza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.09.2013 21:32
Bydliště: Vysočina

Re: Osvětlení SPZ

Příspěvek od hooonza »

No zdá se mi že to tam není moc dobře řešené. Dával jsem si tam LEDky s odporem aby to nehlásilo chybu na přístrojovce a ty kontakty tam nejsou nic moc. Známý z opravny říkal že to tam natvrdo napájel že ty kontakty zlobí. Mě teď blbne jedna žárovka, tak až se k tomu dostanu taky to tam napájím aby to drželo. Ty LEDky vydrží dlouho tak to snad bude OK. caddy 2005
Caddy 1.9 TDI, 2005

davolf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.02.2016 18:17

Re: Osvětlení SPZ

Příspěvek od davolf »

Ahoj.Mam ten samy problém s osvětlením SPZ. Zhasla obě na jednou. Žárovky v pořádku, pojistky také. PROSÍM O RADU. DĚKUJI.

brosqik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 13.11.2011 09:16

Re: Osvětlení SPZ

Příspěvek od brosqik »

Napětí na kontaktech žárovek jste měřili? Pokud není, mohl by být přežvejkaný kabel ve gumovém krku, který spojuje dveře a kastli.

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: Osvětlení SPZ

Příspěvek od Lee-haney »

To osvětlení spz na caddyně je zakleté. :D Nedávno jsem se rozhodl že si tam dám homologované led osvětleni. Dal jsem ho tam a nic, prostě nesvítilo. Dal jsem tam zpět to staré a zase nic. Propískal jsem všechny pojistky , i zadní lištu jsem rozebral a vše v cajku. Dal jsem tam provizorně ty nové led, protože to staré osvětleni bylo polorozpadlé a čekal na druhý den že to znovu pořeším. Na druhý den jsem jel koupit nové pojistky že je zkusím pro jistotu vyměnit. Při cestě tam ty led nesvítily. Když jsem dojel domů, rozhodl jsem se že tam dám na to zkoušení radši zpět ty originály. Aniž bych vyměnil jakoukoliv pojistku, po nandání původního světla začalo svítit. Zkusil jsem tam dát zpět ty ledky co tam byly a nesvítily a ejhle už normal svítí. A teď babo raď … :D

Hunt01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.07.2016 15:50

Re: Osvětlení SPZ

Příspěvek od Hunt01 »

Chlapi, mám také problém s osvětlením zadní SPZ - Caddy 2006.
Já ovšem nemám napětí na paticích pro osvětlení, teď tam byly LED moduly, které jsou funkční, ale napětí tam není.
V gumách závěsu pátých dveří je to v pohodě. To jsem měl rozdělané, tata přítelkyně automechanik říkal, že tam někde bude nějaký modul to je propojený i na tažné a tam jsou taky pojistky. JE to možné? že to bude tam? a dále kde ten modul mám hledat?
dík Martin

Hunt01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.07.2016 15:50

Re: Osvětlení SPZ

Příspěvek od Hunt01 »

Závada vyřešena: Patice v osvětlení SPZ jsou strašně blbě navržené a při zastrčení světla se odkloní do strany a není tam dostatečný přítlak. Napětí tam nenaměříte, protože to počítat hlásí jako závadu, protože tam není dostatečný odpor, které dělají samotné žárovky. Nové světla jsou nyní připájené natvrdo ke kabelům a pohoda.

Uživatelský avatar
Martin91VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 23.12.2014 19:07
Bydliště: Kósek od Přerova

Re: Osvětlení SPZ

Příspěvek od Martin91VW »

Měl jsem ten stejný problém. A jednou už jsem se fakt naštval a taky připájel na tvrdo. A od té doby klid.
VW Caddy Maxi 2.0TDi, Škoda Favorit 136 MPi, Škoda 136 GL, Škoda 100L,Škoda 110R

randsom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.05.2016 10:26

Re: Osvětlení SPZ

Příspěvek od randsom »

Ahoj, taky mám problémy s osvětlením SPZ říkal jsem si že tam hodím nějaký Ledky a napájím to natvrdo protože jak se tu zmínilo tak problém je ten že ty kontakty jsou tam nešťastně řešeny, že kontakty jsou jen napružené a jsou spojeny tudíž jen haluzově. Moje otázka zní jaký Ledky mi doporučíte? a taky pájeli jste to na ty kontakty ve dveřích mam na mysli když oděláte ty světílka tak na ty kontakty pod něma nebo jste to nějak vykuchali a natáhli káblíky až někam jinam? díky za rady

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Osvětlení SPZ

Příspěvek od jarmil7 »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=131&t=132873" onclick="window.open(this.href);return false;

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: Osvětlení SPZ

Příspěvek od Lee-haney »

Kup komplet světýlka v led provedení pro daný vůz co mají už zabudovaný odpor, aby ti to na palubovce neházelo chybu. Před zabudováním pořádně i mechanicky vyčistit ty sedla- boxíky a mělo by to fungovat.

nuninek1249
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 12.02.2021 15:46
Bydliště: Most

Re: Osvětlení SPZ

Příspěvek od nuninek1249 »

Ahojte,

také jsem tam dal nové ledky, připájel a vše bylo OK. Musel jsem se podívat na zadní levé světlo, protože byla chyba na mlhovce a od té doby žárovky na SPZ nesvítí? Myslíte, že to může mít nějaký vliv na osvětlení spz? Díky za radu

misumi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 22.11.2008 10:53
Bydliště: spáňov62

Re: Osvětlení SPZ

Příspěvek od misumi »

Caddy 2006 a mám také připájeno a je klid.

nuninek1249
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 12.02.2021 15:46
Bydliště: Most

Re: Osvětlení SPZ

Příspěvek od nuninek1249 »

Tak jsem to teď zkoušel světlo jsem vyndal a spojeni je OK, ale všiml jsem si, že při zapnutí zapalování se žárovka krátce rozsvítí a pak zhasne, ale vím že do nedávna vše fungovalo v pořádku. Žárovky jsou CANBUS. Nenapadá vás nic?

misumi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 22.11.2008 10:53
Bydliště: spáňov62

Re: Osvětlení SPZ

Příspěvek od misumi »

Vypíná kontrola prasklých vláken. Dej tam na zkoušku normální žárovky a uvidíš. V can žárovkách dohání menší odběr smd odpory , paralelně připojené k ledkám, které hřejí až se odletují nebo spálí.

Odpovědět

Zpět na „Caddy“