plato do kufra s plastovymi bocnicami vw caddy r.v.2010

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
metodej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.12.2015 20:48

plato do kufra s plastovymi bocnicami vw caddy r.v.2010

Příspěvek od metodej »

Zdravim. Vie mi niekto poradit ci by islo urobit z tohoto
caddy 1.jpg
toto?
caddy 2.jpg
caddy 2.jpg (27.31 KiB) Zobrazeno 2760 x
Jedna sa o plastove boky a samotne plato. Dakujem

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: plato do kufra s plastovymi bocnicami vw caddy r.v.2010

Příspěvek od Lee-haney »

Ahoj.Jde to,ale připrav se na pár věcí.Jelikož tvoje caddy má zadní dveře jen z jedné strany a tudíž ji chybí na straně druhé ten sloupek,tak mezi tapecírem a plechem kabiny bude na té straně kde nejsou dveře ve svislé poloze mezera,ale dá se to přežít a nejde to až tak vidět,pokud nesedíš na sedadle přímo u toho a nezíráš tam :) No každopádně to vypadá o dost líp než to co tam máš teď. Akorát ten tapec tam prostě nedrží až tak,protože tam celá ty svislá strana není v ničem uchycena.
Na straně druhé kde dveře máš budeš muset vyměnit plastový práh nástupu,protože ten co tam máš je dělaný pro caddy bez zadního tapecíru a je trochu delší. Dá se vyřešit tím že se ta přečnívající část prahu jednoduše uřeže. Ale znáš to,dvakrát měř a jednou řež,takže první vyzkoušet a pak řezat. Pak pokud se dobře vzpomínám budeš muset ořezat z obou stran tu nástupní lištu zavazadlového prostoru,ale tam je to na té liště mám pocit dokonce i naznačené,protože počítám že tuhle lištu vyrábí jen v téhle délce a pak ji osekávají pro verzi s tapecírem. No nakonec stačí nacvakat tapec a přehrnout přes něj gumové těsnění dveří jak posuvných tak zavazadlových. Ještě mám pocit že budeš muset trochu upravit ty překližkové boky co jsou nad podběhama,aby jsi tam mohl zacvaknout jeden středový cvok tapecu,možná bude stačit jen vytáhnout cvok co drží tu překližku a udělat tak místo pro cvok tapecu.
Pokud jde o plato,tak to si hodně rozmysli,protože to plato je sice hezké,ale podle mě dost nepraktické,pokud vozíš sem tam nadměrný náklad.Není to roletka kterou shrneš a je miniaturní,tohle už musíš někam dát. Já už nějaký rok laboruju jak tam nacpat roletku z jiného auta a ono to pujde,ale musím najít nějakou nejvhodnější a samozřejmě se to bude muset trochu upravit. Každopádně pokud na tom trváš tak si hlavně pohlídej,aby to plato bylo určené pro dveře které vzadu máš!!! Protože dvoukřídlové dveře a jednokřídlové co se otevírají nahoru mají rozdílné plata kvůli výřezu sloupku dveřía nebo zámku,už nevím přesně.

A teď pár tipů na závěr. Pokud to myslíš vážně tak bych rovnou oblepil ty zadní plechové podběhy kol i bočnice nějakou tlumící hmotou než tam ten tapec dáš. Utlumíš hluk od kol. Ale pozor,nesmí to být nic tlustého,hlavně ne na na tom boku podběhu,aby ti to nevyboulovalo ten tapec a dokázal by jsi ho zacvaknout. Také by bylo logické nezalepovat ty otvory v plechu do kterých zacvakuješ ty cvoky tapecu :D
Další věc je ta že ty tapecy mají otvory pro zadní repro,takže pokud ho tam chceš tak nachystat kabeláž pro připojení. U repráků,pokud nebudou origo si pořádně změřit rozměry,aby tam vlezly a nemusel jsi to bastit jak já!! :D
No já jsem si tam ještě udělal pořádné osvětlení,takže pokud chceš i to tak s tím taktéž počítat a natáhnout kabely. Mám pocit že ten tapec má v těch bočních přihrádkách i díru na zásuvku,tak připravit kabel i pro to. Ale tohle dělej jen pokud to tam chceš.
Proč tohle všechno píšu.Jde o to že časté sundávání jakéhokoliv tapecu nesvědčí jeho cvokům,které se ulamují a jsou nefunkční.To by nebyl až takový problém,protože ty se dají koupit,horší je že mají tendenci se trhat i ty úchyty co ty cvoky drží a to už jde opravit těžko.
Jinak jsou tam tuším dva druhy úchytů. Jedny takové plechové háčky které jsou tuším tři nahoře co drží tapec zaháklý za plech spodku bočního okna. Celkem tam jdou špatně dát,protože se musí trochu zapíchnout do tmelu co drží okno. No a nakonec druhý typ úchytů a to jsou takové plastové cvoky. U těch si hodně dobře rozmysli kde je koupíš,protože ty ceny jsou tak rozdílné že se jedná až o násobky. Já je sehnal nejlevněji zde a jsou to buď tyhle http://www.amd-autodily.cz/karoserie-na ... eri-7.html" onclick="window.open(this.href);return false; a nebo http://www.amd-autodily.cz/karoserie-na ... eri-4.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Napiš jim tam pro co to chceš a oni ti poradí,protože jedny jsou určené na tapec dveří a jedny jsou právě na tapec těch bočnic vzadu. Už nevím které to byly,protože už je to dýl co jsem to dělal. Jinak doporučuju dát všechny. ty příchytky co na tapecu jsou,aby to neodstávalo a nevrnělo.
Další co asi nemusím snad psát že musíš koupit plato i tapec pro tvůj druh caddyny,takže záleží jestli máš krátkou a nebo maxi.Pro obě jsou rozdílné.
Nezbývá než popřát chuť do práce a at se dílo podaří. :good:

metodej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.12.2015 20:48

Re: plato do kufra s plastovymi bocnicami vw caddy r.v.2010

Příspěvek od metodej »

Dakujem za odpoved, ak sa mi to podari tak sa podelim.. a uz mam objednane bocnice z allegro.pl...

mijuna12
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 27.02.2016 22:15

Re: plato do kufra s plastovymi bocnicami vw caddy r.v.2010

Příspěvek od mijuna12 »

Taky jsem řešil ty obouchaný blatníky uvnitř,tak jsem to řešil takto
Přílohy
20160306_124022.jpg
20160306_124031.jpg
20160306_124039.jpg
20160306_124110.jpg
20160306_124118.jpg

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: plato do kufra s plastovymi bocnicami vw caddy r.v.2010

Příspěvek od Lee-haney »

Pěkná práce, to máš vyrobené z čeho? Počítám že to není origo tapec a nebo se pletu a je to novější typ caddy?

mijuna12
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 27.02.2016 22:15

Re: plato do kufra s plastovymi bocnicami vw caddy r.v.2010

Příspěvek od mijuna12 »

Obyčejná překližka,polepil jsem ji tenkým kobercem,je to caddy 2006

lordwasill
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 21.03.2016 12:46

Re: plato do kufra s plastovymi bocnicami vw caddy r.v.2010

Příspěvek od lordwasill »

Ahoj mijuna12 co to mas za materiál na pdlaze v kufru? Popřípadě, kde se sežene :) Dík :)

mijuna12
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 27.02.2016 22:15

Re: plato do kufra s plastovymi bocnicami vw caddy r.v.2010

Příspěvek od mijuna12 »

Ahoj všichni,snad odpovím na všechny dotazy co se mě ptáte. Plasty nad bočnicemi jsou originál,je na nich plato. Na podlaze mám podlahovou gumu (penízková) kterou lze sehnat třeba zde:(http://www.rubber.cz/cs/249-podlahova-g ... C3%A9+gumy" onclick="window.open(this.href);return false;). Je to praktický,nic po tom neklouže a myslím že to vypadá dobře. Bočnice jsem přišrouboval přímo do plechu pod bočnicemi,ty černé tečky vedle dvířek jsou krytky šroubů.

Odpovědět

Zpět na „Caddy“