hledám radu nejmenší spotřeba nafty či benzínu u Caddyny pls

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Daniell33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 27.01.2016 10:47

hledám radu nejmenší spotřeba nafty či benzínu u Caddyny pls

Příspěvek od Daniell33 »

Ahoj chlapi přátele Caddyho

Jmenuju se Dan

Momentálně mám felícii, ale z důvodu přírustku do rodiny 2čátka "kluci"a to už jednoho mám jsme byli nuceni hledat nový ojetý vůz.
Z široké škály se nám zalíbil Caddy který má v druhe řadě plnohodnotné sedačky a velký kufr, ale mám dilema jaký obsah si vybrat?
Zda benzín či naftu? tak abychom to ekonomicky zvládli.
S vyhledáváním jsem začal nedávno a zatím v tom mám guláš a moc nemám ještě nastudováno na netu.
Proto se obracím na vás zda mi poradíte.

Moc děkuji všem za rady.

majklos7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.10.2015 11:11

Re: hledám radu nejmenší spotřeba nafty či benzínu u Caddyny pls

Příspěvek od majklos7 »

Ahoj
Ono je to hlavně o tom kolik máš na auto financí a taky kolik denně najezdíš km?

Lee-haney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.05.2012 22:58

Re: hledám radu nejmenší spotřeba nafty či benzínu u Caddyny pls

Příspěvek od Lee-haney »

Čau, Tady máš stranku kde lidé přispívají za kolik jezdí. Můžeš si tam zadat jakékoliv auto nebo i motorku. Vždy se pak dívej do horního pravého rohu kde to je zprůměrováno ze všech těch příspěvků a z toho si uděláš +- obrázek který nebude daleko od reality. http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Já mám 1.9 tdi 77 kw 2006 a jezdím v průměru za 7 litrů nafty. Je pravda že jezdím hodně město a auto netrápím v nízkých otáčkách, ale caddy prostě není auto které by se dostávalo na spotřebu bájné hranice 5 litrů- velmi špatný aerodynamický tvar,vysoká rovná záď která způsobuje podtlak, velké zrcátka atd.
Pokud jde o motory, tak ti doporučuji se projet ve více motorizací. Já mám třeba tenhle motor a ač nejsem závodník, tak mám rád svižnou jízdu a upřímně pod 1.9 bych dneska nešel a pokud bych si dneska mohl vybrat tak beru dvoulitr. Jenomže zas to chce vybrat motorizaci která se nesere a to je další alchymie :)
Tohle auto sice je celkem kvalitní, ale i ono má své neduhy. Například dvouhmoty atd. Je potřeba si uvědomit že pokud se na těchto autech něco vysere tak opravy jsou proti felici úplně jiný finanční level …

Daniell33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 27.01.2016 10:47

Re: hledám radu nejmenší spotřeba nafty či benzínu u Caddyny pls

Příspěvek od Daniell33 »

Najezdím cca 10 a víc km.

Daniell33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 27.01.2016 10:47

Re: hledám radu nejmenší spotřeba nafty či benzínu u Caddyny pls

Příspěvek od Daniell33 »

Díky moc mrknu se na stránku a silně uvažuju nad 1.6 TDi.

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: hledám radu nejmenší spotřeba nafty či benzínu u Caddyny pls

Příspěvek od Master »

Je potreba si uvedomit, ze pri podobnem najezdu neni spotreba rozhodne ten nejdulezitejsi parametr... Naklady na palivo na cely rok muze totiz celkem bez problemu spolknout jedna vetsi oprava... U TDI CR vyberem napr. DPF, vstrikovani atd... Tim nerikam, ze je TDI spatne, jen pokud je o penize nouze, orientoval bych se spis na co nejjednodussi motor s levnou udrzbou, spotreba je fakt az vic nez druhorada...

Daniell33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 27.01.2016 10:47

Re: hledám radu nejmenší spotřeba nafty či benzínu u Caddyny pls

Příspěvek od Daniell33 »

Ahoj
V tom s tebou souhlasím, ale ten trh s ojetýma autama je omezený.Hledám nějakou do 100000 km najetých.Tak abych do toho co nejméně musel rvát peněz.
Nějaké recenze jsem četl a všichni chválí že ty motory jsou držáky až na nějaké drobnosti(výměna brzd atd), či čidla které pak už stojí 10000 a víc Kč ale při ujetých 150000 km to mi příjde super.
se tě zeptám DPF vstřikování najdu u nafty také až tak do hloubky jsem se neorientoval.??

Díky

brosqik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 13.11.2011 09:16

Re: hledám radu nejmenší spotřeba nafty či benzínu u Caddyny pls

Příspěvek od brosqik »

DPF je filtr tuchých částic, časem se zanese každému ať jezdí jakkoli, samozřejmě při častých studených startech a jizdě na kratší vzdálenosti se zanáší více. Lajcky řečeno filtr chytá saze které vznikají při nedokonalém spalování nafty. Mají to TDi cca od roku 2006, údaj pouze orientační je potřeba si ověřit jestli auto DPF má.
U TDi CR 2.0 je udaná životnost cca 180 000km dle výrobce

Vstřikování to mají všechny TDi, nějak tu naftu do válce dostat musíš...u CR oproti PD díky vyšším tlaků budou vstřiky náchylnější na čistotu nafty....ale kultivovaných a potichý chod, spotřeba motory s CR vyzdvihují.

Sám mám auto jak s PD tak s CR a je to nebe a dudy:)

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: hledám radu nejmenší spotřeba nafty či benzínu u Caddyny pls

Příspěvek od Master »

No podle prvniho dotazu, kde je zminena felicie a obava o ekonomicke zvladnuti provozu me priznam se vubec nenapadlo, ze resime auto s cenovkou nekde kolem 300tis. Pokud tedy finance zase nejsou takovy problem, tak 1.6TDI klidne, motor v zasade celkem ok (nejake vetsi ci mensi bolesti ma dnes vsechno), v Caddy to sice moc nejede, ale to zase ne kazdemu musi vadit.

Odpovědět

Zpět na „Caddy“