ASR

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
jozka_II
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.11.2016 07:41

ASR

Příspěvek od jozka_II »

Vsiml jsem si ted za posledni dva tydny jedne veci... potreboval jsem se rychle rozjet a pri tom se mi klasicky protacela kola. Podle mne by tomu tak byt nemelo, melo by nastoupit ASR. Potrebuji se ujistit, ze uvazuji spravne... v normalni situaci je ASR aktivovano vzdy, dojde-li k jeho zasahu, bilka oranzova kontrolka v tachometru. Pokud ho chci deaktivovat, zmacknu tlacitko pred radici pakou, kontrolka se rozsviti natrvalo.

Me ale ASR protaceni nezabranilo a kdyz jsem pote za jizdy nekolikrat zmacnul tlacitko pro jeho deaktivaci, kontrolka se rozsvitila az na nekolikaty pokus a s asi petivterinovym zpozednim. Je to normalni? Co by mohlo byt pricinou takoveho chovani? V lete si pamatuji, ze na mokru jeste fungovalo. Podsviti se nejak i samotne tlacitko pri jeho deaktivaci?
Caddy Maxi Life BLS 2009 (doma)/Caddy CYVC 2016 (prace)

Lukas086
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 19.09.2016 08:18

Re: ASR

Příspěvek od Lukas086 »

Mám Caddy rok 2015 - při vypnutí se kontrolka rozsvítí se zpožděním pár vteřin (tlačítko musím chvíli držet). Tlačítko samotné se při deaktivaci nijak nepodsvítí.

Zkus najet někam na mokrou trávu a na jedničku šlápni plyn na podlahu. Pokud ti vyletí otáčkoměr až k červenému poli, tak ASR nefunguje, což je ale zvláštní, pokud ti nesvítí kontrolka. Jinak u mojí caddyny asr nechává kola protáčet docela dost, ale kontrolka bliká, takže nějaká regulace tam bude.
PASSAT CC 3,6 FSI 220 kW
CADDY 1,6 TDI 75 kW

jozka_II
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.11.2016 07:41

Re: ASR

Příspěvek od jozka_II »

Jo, diky. Me prave do leta fungovalo, kdyz jsem prislapl nekde na krizovatce, zablikala kontrolka a ASR zasahlo, ale uz si nepamatuji, jestli to nebylo jen na mokru/snehu (auto mam od listopadu), Ted jsem si opakovane na suchu vsiml, ze ASR nezasahuje. Vcelku je mi to jedno, jezdil jsem cely zivot s auty bez nej a slo to, jen jsem proste zvedavy. Musim si vzpomenout nekdy az bude mkro.
Caddy Maxi Life BLS 2009 (doma)/Caddy CYVC 2016 (prace)

jozka_II
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.11.2016 07:41

Re: ASR

Příspěvek od jozka_II »

Tak jsem to zkusil a jako jo, na mokre trave zabralo, kontrolka kontrolkovala... zvlastni, ze na suchu nic.
Caddy Maxi Life BLS 2009 (doma)/Caddy CYVC 2016 (prace)

Lukas086
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 19.09.2016 08:18

Re: ASR

Příspěvek od Lukas086 »

Já mám bohužel jenom 1.6 TDi 75kw, a obutý 16'' s šířkou 205, takže na suchu mě to nezahrabe, ani když se rozjedu na plnej plyn, ty gumy to zvládnou bez prokluzu...
PASSAT CC 3,6 FSI 220 kW
CADDY 1,6 TDI 75 kW

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ASR

Příspěvek od Deivid »

Podle mě by tam měl být větší rozdíl otáček pravé levé kolo aby to zasáhlo.Na trávě to jde hladce,ale na asfaltu až tak ne.

jozka_II
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.11.2016 07:41

Re: ASR

Příspěvek od jozka_II »

To si nemyslim, v obou pripadech slo o prudsi rozjezd v primem smeru na stejnem povrchu, nebylduvod, aby se jedno kolo tocilo jinak.
Caddy Maxi Life BLS 2009 (doma)/Caddy CYVC 2016 (prace)

Odpovědět

Zpět na „Caddy“