mam nejaky problem s olejom ???

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
mahroch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 01.11.2017 11:24

mam nejaky problem s olejom ???

Příspěvek od mahroch »

Ahoj,

moj vw caddy 1.6 (benzin +LPG) mi kontrolkou zacal hlasit, ze ma malo oleja, tak som isiel doliat a ked som otvoril krytku oleja, bolo pod nou ako keby stuhnute mazivo, asi z oleja alebo neviem co. FOtka nizsie.

Neviete co to je? CO s tym? Je to nejaky problem co mam riesit?

Dik

Maros
Přílohy
olej1.jpg
olej2.jpg
VW Caddy Life 1.6 benzin + LPG, r.v. 2005, 7-miest

jozka_II
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.11.2016 07:41

Re: mam nejaky problem s olejom ???

Příspěvek od jozka_II »

Neco takoveho?
Caddy Maxi Life BLS 2009 (doma)/Caddy CYVC 2016 (prace)

mahroch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 01.11.2017 11:24

Re: mam nejaky problem s olejom ???

Příspěvek od mahroch »

jo, super, tak asi mam odpoved = nic vazne sa nedeje :)
VW Caddy Life 1.6 benzin + LPG, r.v. 2005, 7-miest

Uživatelský avatar
ge-or-ge
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.05.2017 14:13
Bydliště: Zábřeh

Re: mam nejaky problem s olejom ???

Příspěvek od ge-or-ge »

Měl jsem ten stejný problém ještě cca před 14 dny, kdy jsem ho konečně vyřešil a dokonce na stejném motoru. Nejdříve mě kontrolka začala svítit občas cca 1000km, to jsem tak nesledoval, pak za nějaký měsíc už každých 500 km, vždy jsem dolil 1/4 l oleje a v pohodě. Ale pomalu se to stupňovalo a začal jsem to sledovat při ujetých cca 300 km jsem dolívál 1/4 l oleje , tak že po cca 2500 km jsem měl dva litry oleje pryč, v poslední fázi než jsem to opravil to bylo při jedné jízdě dvakrát dolití a to bylo 150 km mezi dolíváním. Nakonec jsem se zeptal v servise co by to mohlo být a prý, gufera ventilů a pístní kroužky. Nedalo mi to a nechal jsme jsme sundat hlavu a tedy ven písty. Opravdu gufera úplně tvrdý a kroužky zapečeny a zakarbonovany, že nešli skoro ani z pístu ven. Při tom jsem nechal udělat repas hlavy motoru + rozvody a myslím,že už zase dobry:) ... Jinak můj motor měl při opravě najeto 189 500 km. .... Takže myslím za v času s tím něco dělat.
VW Caddy Life 1.6 (75Kw) benzin + LPG, r.v. 2005,

Odpovědět

Zpět na „Caddy“