5. dveře - výklopné, či křídlové?

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
yama
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 25.11.2018 17:32

5. dveře - výklopné, či křídlové?

Příspěvek od yama »

Dobrý den, uvažuji o pořízení VW Caddy, jako rodinného auta pro 4 lidi a pes, ale nemohu se stále rozhodnout, zda zadní dveře nechat výklopné, nebo si připlatit za křídlové. Oboje provedení jsem si byl prohlédnout a vyzkoušet u prodejců, ale je mi jasné, že výhody a nevýhody se projeví až po nějakém roku používání. Proto bych rád požádal o napsání Vašich zkušeností. Děkuji.

GOLF10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 342
Registrován: 10.11.2008 13:43

Re: 5. dveře - výklopné, či křídlové?

Příspěvek od GOLF10 »

Za mě pro rodinu výklopné ,výhoda je při nakládání na tebe nebude pršet apod., pro firmu a podnikání jsou výhodnější křídla pro nakládání.
ex.Fiat Punto 1,2 LPG HL Propan nákupní taška
ex.Škoda Fabia combi 1,2HTP LPG BRC P&D
ex. VW Caddy 1,4 2008 LPG
Škoda Roomster 2015,1,4 16 V Ambiente LPG BRC
CITROEN BERLINGO XTR 1,5 96 kW 8 AT

yama
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 25.11.2018 17:32

Re: 5. dveře - výklopné, či křídlové?

Příspěvek od yama »

Nebude pršet, to jo, to vlastně už znám ze současného Roomstera. Ale proti Roomsteru jsou u Caddy ty vrata o hodně větší, když jsem je zkoušel otevírat, musel jsem dva kroky dozadu. Vejdu se pod ně i se svými 190cm v pohodě, ale jak jsem proměřoval naši garáž, tam bych ty výklopné neotevřel. S křídlovými to bude v pohodě, akorát tam zase mám pochybnost, zda nebudou překážet do stran při nakládce/vykládce a také nakolik bude clonit ve zpětném zrcátku ten svislý předěl mezi křídly. Já jsem trochu více nakloněn těm křídlovým, ale vím, že obojí má své pro a proti. Jinak řečeno - s výklopem (Roomster) zkušenost mám, ale s křídlovými nikoli.

jozka_II
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.11.2016 07:41

Re: 5. dveře - výklopné, či křídlové?

Příspěvek od jozka_II »

Tohle rozhodnuti je na vas, 100 lidi, sto chuti. Vadi-li vam, ze neotevrete kufr v garazi, vezmete kridla. Vadi-li vam vic, ze nevidite do zrcatka, vemte vyklop. U mne je to jednoduche, treti dvere mam i na nosic na kola, ten na kridla nedam.
Caddy Maxi Life BLS 2009 (doma)/Caddy CYVC 2016 (prace)

yama
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 25.11.2018 17:32

Re: 5. dveře - výklopné, či křídlové?

Příspěvek od yama »

Tak nakonec je vyřešeno - budou výklopné ze dvou důvodů: 1, estetika - já tolik neřeším, ale rodina jo. 2, couvací kamera jde jen do výkoplných. I tak díky a pěkné vánoce a hodně štěstí do Nového roku.

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 5. dveře - výklopné, či křídlové?

Příspěvek od Master »

Rozumna volba... na osobni se dle meho nazoru urcite vice hodi vyklopne, na nakladni kridlove. Jezdivam obema...

Čečulák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.06.2018 20:39

Re: 5. dveře - výklopné, či křídlové?

Příspěvek od Čečulák »

Mám zkušenost, mohu porovnávat.
Půlené...vozím hodnotné věci, když to otevřu napůl, není tam tak vidět a nic mi nepadá ven.
Je to takové rychlejší na otevírání.
Celé dveře jsem měl problém při parkování na těsno, špinil jsem se při zavírání, když otvíráš, musíš ustoupit.
Za mě vypadají lépe celé, ale mám raději půlené.
Další nevýhodou půlených je opruz měnit vzadu žárovku, překáží tam kabel...
VW Caddy 2.0 TDI 75 KW Comfortline, Bi xenon, Combi Černá perleť 2019

Odpovědět

Zpět na „Caddy“