rezerva - zabezpečení

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
yama
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 25.11.2018 17:32

rezerva - zabezpečení

Příspěvek od yama »

Máte nějakým způsobem zabezpečenou rezervu proti krádeži? Byl jsem varován, že rezervy se prý kradou víc, než kola, na která zloděj potřebuje hever. Ale jak jsem tak prohlížel ty dva šrouby, nic kloudného mě nenapadlo, jak je "zamknout".

Čečulák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.06.2018 20:39

Re: rezerva - zabezpečení

Příspěvek od Čečulák »

Problém s krádeží nemám, ale pokud se o to člověk nestará, tak je peklo když se píchne.
Ty šrouby jsou moc dlouhý a jak ten jeden musíš celej vyšroubovat, tak se dostane bordel do závitu a v polovině zjistíš, že to dál nejde.
Máme víc aut v práci a potkalo to každého, kdo to neudržuje.
Takže když jsem prvně píchnul, tak mi nezbylo než to celé vykývat a utrhnout a dojezdil jsem to s jedním šroubem.
U současného auta jsem ihned ty šrouby uříznul na minimální nutnou, abych je při potřebě povolil.
Takže, pokud s tím nebudeš nic dělat, po roce už to kolo nevyndáš ani ty sám.
VW Caddy 2.0 TDI 75 KW Comfortline, Bi xenon, Combi Černá perleť 2019

yama
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 25.11.2018 17:32

Re: rezerva - zabezpečení

Příspěvek od yama »

Díky, když jsem to zkoumal a cvičně si rezervu vyndal, bylo mi jasné, že to není zrovna vymakané řešení. Koupím kratší šrouby z nerezu, je to M12x1,5. A do pneumatik dám preventivně antipich Ultreseal, s tím mám výbornou zkušenost z motorky. Nejednou jsem vytáhl z gumy vrut bez ztráty tlaku... https://www.yacomi.cz/kategorie/ultraseal-chemie/" onclick="window.open(this.href);return false;

Čečulák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.06.2018 20:39

Re: rezerva - zabezpečení

Příspěvek od Čečulák »

V pohodě stačí ty stávající uříznout flexou...
Je ale pravda, že případný zloděj to má o to rychleji venku...nemusí dlouho povolovat.
VW Caddy 2.0 TDI 75 KW Comfortline, Bi xenon, Combi Černá perleť 2019

Odpovědět

Zpět na „Caddy“